Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Tarptautinė ekonomika>Lietuvos muitų politika

Lietuvos muitų politika

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728293031
Aprašymas

Įvadas. Muitas. Muitų rūšys. Muitų tarifų nustatymas. Muitų normos atsižvelgiant į valstybę, iš kurios yra kilusios prekės. Muitų politika. Lietuvos muitinė. Muitinės misija ir strateginiai tikslai. Pagrindiniai Lietuvos muitinės uždaviniai ir atliekamos funkcijos. Muitinės administruojami muitai bei mokesčiai. Muitinės sandėliai. Europos Sąjungos (ES) įtaka muitinės veiklai. Užsienio prekyba. Lietuvos ir Europos Sąjungos (ES) sutartis dėl prekybos visomis prekėmis. Pasaulio Prekybos Organizacija (PPO). Dabartinė Europos Sąjungos (ES) užsienio prekybos politika. Romos sutartis – teisinės Europos Sąjungos (ES) bendrosios prekybos pagrindas. Skirtingi importo režimai. Prekyba su trečiosiomis šalimis. Lietuva dalyvaus bendrojoje prekybos politikoje. Po plėtros Europos Sąjungos (ES) prekyba su trečiosiomis šalimis ir toliau laisvės. Užsienio prekybos pasikeitimas Lietuvai įstojus į Europos Sąjungos (ES). Prekybos su Ukraina režimo pasikeitimas. Prekybos su Rusijos Federacija režimo pasikeitimas. Trišalis Baltijos šalių ekonominis bendradarbiavimas. Išvados.

Ištrauka

Šiuo metu Lietuvoje dažnai pasigirsta raginimų įvairiais būdais riboti iš kitų šalių įvežamas prekes. Argumentai pateikiami patys įvairiausi: būtinybė subalansuoti eksportą ir importą, apsaugoti vartotojus nuo "nekokybiškų", o gamintojus – nuo "neteisingai" konkuruojančių prekių, importo muitus mažinti tik abipusiškai, t.y. jei už tai kita šalis atsilygina tuo pačiu, arba atsilyginti muito didinimu kitai šaliai, jei ji šitaip pasielgia Lietuvos eksporto atžvilgiu, išlaikyti darbo vietas, suteikti laikiną paramą nuo ekonominės krizės nukentėjusioms įmonėms ir t.t.
Muitai ir muitų tarifai, kaip valstybės ekonominės politikos instrumentas pasireiškia tuo, kad Vyriausybė, formuodama muitų politiką, siekia užtikrinti prekių ir kitų vertybių gabenimo ekonominį reguliavimą bei vidaus rinkos apsaugą.
Lietuvos Respublikos muitų tarifas, tai susistemintas mokesčių (kuriais apmokestinamos išvežamos, įvežamos ir gabenamos tranzitu per Lietuvos Respublikos teritoriją prekės bei kitos vertybės) normų rinkinys. Muitų tarifus pagal prekių ir krovinių pobūdį, apskaičiavimo metodus bei tarifų struktūrą tvirtina Lietuvos Respublikos Vyriausybė.


Muitas – tai mokestis (piniginė prievolė valstybei), kurį reikia sumokėti tuomet, kai prekės yra importuojamos į Lietuvos Respublikos muitų teritoriją arba eksportuojamos iš jos. Šiuo metu iš Lietuvos Respublikos eksportuojamoms prekėms eksporto muitai nėra nustatyti. Pastaruoju metu Lietuvos užsienio prekybą reglamentuoja įvairios dvišalės ir daugiašalės tarptautinės sutartys (Pasaulio prekybos organizacijos (PPO) sutartys, laisvosios prekybos sutartys, ekonominio prekybinio bendradarbiavimo sutartys) bei galiojantys teisės aktai.
Muitų režimą reguliuoja Lietuvos Respublikos muitų tarifų įstatymas, Lietuvos Respublikos muitinės kodeksas, Lietuvos Respublikos antidempingo įstatymas, Lietuvos Respublikos kompensacinių muitų įstatymas, Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimai ir kiti teisės aktai. Muitais apmokestinamos į Lietuvos Respublikos muitų teritoriją importuojamos prekės, išskyrus atvejus, numatytus Muitų tarifų įstatyme bei Muitinės kodekse. Muitų tarifų įstatymas nustato Lietuvos Respublikoje taikomų muitų rūšis, muitų taikymo atvejus, muitų tarifų importuojamoms į Lietuvos Respublikos muitų teritoriją prekėms sudarymo, tvirtinimo ir taikymo tvarką. Įstatymas taikomas visų juridinių ir fizinių asmenų vykdomam prekių importui į Lietuvos Respublikos muitų teritoriją ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-04-21
DalykasTarptautinės ekonomikos kursinis darbas
KategorijaEkonomika >  Tarptautinė ekonomika
TipasKursiniai darbai
Apimtis29 puslapiai 
Literatūros šaltiniai15
Dydis46.19 KB
AutoriusOlga
Viso autoriaus darbų11 darbų
Metai2003 m
Klasė/kursas0
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasEkonomikos ir vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Lietuvos muitu politika [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą