Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Tarptautinė ekonomika>Eksporto iš Lietuvos į Baltarusiją analizė: būklė, problemos, perspektyvos

Eksporto iš Lietuvos į Baltarusiją analizė: būklė, problemos, perspektyvos

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324
Aprašymas

Eksporto iš Lietuvos į Baltarusiją būklė. Bendra informacija apie Baltarusiją. Lietuvos ir Baltarusijos santykiai. Prekybos balansas. Lietuvos eksporto į Baltarusiją dinamika ir struktūra. Eksporto iš Lietuvos į Baltarusiją problemos. Eksporto iš Lietuvos į Baltarusiją perspektyvos. Išvados. Priedai (3). Grafikai (10).

Ištrauka

Šiuolaikinė tarptautinė prekyba – tai neatskiriama kasdienio gyvenimo dalis. Viena su kita prekiaudamos šalys gali įsigyti prekių žemesnėmis kainomis negu gamindamos tokias pat prekes šalies viduje. Vadinasi, kiekviena šalis iš prekybos stengiasi gauti naudos
Lietuvos užsienio prekybos politika grindžiama liberalios ekonomikos principais. Šiuo metu nepriklausomos politikos formavimas iš esmės yra baigtas. Užsienio prekybos srityje didžiausias dėmesys skiriamas liberalaus prekybos režimo palaikymui ir integracijos į Europos bei pasaulio ekonomines struktūras procesui.
2000 m. spalio 2 d. Ženevoje Lietuvos derybų delegacija oficialiai baigė derybas dėl narystės pasaulio prekybos organizacijoje (PPO). Šiuo metu Lietuvoje yra rengiamasi derybų rezultatų ratifikavimui. Tapusi PPO nare, Lietuva yra pasiryžusi ne tik tinkamai įgyvendinti prisiimtus įsipareigojimus, bet ir aktyviai dalyvauti tolesnėje PPO veikloje bei kituose pasaulinės prekybos liberalizavimo etapuose.
Lyginant vėlesnių metų užsienio prekybos rezultatus su 1999 metų rezultatais, matyti, kad rodikliai kasmet gerėjo. Teigiamas požymis yra tai, kad eksporto apimtis didėjo intensyviau negu importo. Intensyviau didėjo eksportas į Vakarų, Vidurio Europos bei kitas šalis, mažėjo prekybos deficitas. Didėjo importo apimtis. Gerokai spartesni prekių eksporto, palyginti su prekių importu, augimo tempai išryškėjo 2004 m.
Eksporto į ES šalis augimas sudarė šiek tiek daugiau kaip tris ketvirtadalius viso eksporto prieaugio. Prekių eksportas į NVS šalis per ataskaitinį laikotarpį padidėjo 24,4 procento. Tai daugiausia lėmė spartus eksporto į Ukrainą ir Baltarusiją augimas (atitinkamai 50,9 % ir 37,9 % ). Palyginti su visu Lietuvos eksportu, eksportas į NVS šalis sudarė 16,0 procento, o importas iš NVS šalių, palyginti su visu importu, - 26,2 procento.
Šiame darbe bandysiu išanalizuoti eksporto iš Lietuvos į Baltarusiją būklę, problemas bei perspektyvas, įvertinti Lietuvos eksporto padėtį į Baltarusiją, nustatyti rinkos veiksnius, kurie turi įtakos eksportui bei įvertinti jų svarbą; nustatyti eksporto pagrindines problemas bei plėtros tendencijas. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-05-11
DalykasTarptautinės ekonomikos kursinis darbas
KategorijaEkonomika >  Tarptautinė ekonomika
TipasKursiniai darbai
Apimtis21 puslapis 
Literatūros šaltiniai12
Dydis77.78 KB
AutoriusGiedre
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas0
Mokytojas/Dėstytojasdoc. J. Urbonas
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasEkonomikos ir vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Eksporto is Lietuvos i Baltarusija analize bukle problemos perspektyvos [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 21 puslapis 
  • Kauno Technologijos Universitetas
  • doc. J. Urbonas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą