Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Tarptautinė ekonomika>Metalo gaminių eksporto iš Lietuvos analizė: būklė, problemos, perspektyvos

Metalo gaminių eksporto iš Lietuvos analizė: būklė, problemos, perspektyvos

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627
Aprašymas

Įvadas. Metalo gaminių eksporto bei importo analizė. Lietuvos eksporto būklės analizė. Metalo ir metalo gaminių pramonės SSGG analizė. Metalo gaminių eksporto analizė. Metalo gaminių eksporto balansas. Metalo gaminių eksporto dinamika. Metalo gaminių eksporto problemos. Metalo gaminių eksporto perspektyvos. Išvados. Priedai (3).

Ištrauka

Laisvi mainai ir specializacija sudaro sąlygas inovacijai, efektyvumo ir visų dalyvaujančių šalių gerovės augimui. Vienas iš esminių gerovės augimo veiksnių - technologija - yra tiesiogiai susijęs su laisva prekyba, kuri suteikia galimybę šalims įsivežti trūkstamos aukštesnio lygio technologijos, o užsienio prekių konkurencija skatina technologijų tobulinimą.
Laisva prekyba yra ypač svarbi tokioms mažoms ir atviroms ekonomikoms kaip Lietuva. Užsienio prekyba suteikia galimybę įsigyti automobilius, elektronikos ir kitas prekes, kurios negaminamos Lietuvoje arba kurių kokybė ar kaina netenkina mūsų. Užsienio prekyba suteikia galimybę įsivežti vaisius ir daržoves, kurie neauga Lietuvoje ar naftą ir kitus išteklius, kurių nepakanka, o taip pat produktus, kuriuos Lietuvos gamintojai naudoja savo veikloje ir perdirbtus parduoda vietos ar užsienio rinkoje. Užsienio prekyba taip pat suteikia galimybę parduoti Lietuvoje išaugintus ar pagamintus produktus kitų šalių vartotojams ar perdirbėjams ir gauti užsienio valiutos, už kurią galima pirkti trūkstamų prekių. Pašalinus kliūtis prekybai, įmonės geriausiai gali pasirinkti, ką joms apsimoka gaminti, išnaudojant turimus pranašumus, ir kur pagamintas prekes naudingiausia parduoti. Šitaip vienos Lietuvos įmonės, pasinaudodamos darbo jėgos kainos privalumais, parduoda savo produkciją Europos Sąjungoje, kitos įmonės, išnaudodamos turimus verslo ryšius ar produktų kokybę, parduoda savo prekes Rusijoje, dar kitos įsiveža pigias žaliavas, kurias perdirba išnaudodamos vietinės darbo jėgos kvalifikaciją. Paprastai visos šios grandys yra susiję tarpusavyje, o laisvo jų funkcionavimo rezultatas - didelis vartojimo prekių pasirinkimas ir auganti šalies gerovė.
Pagrindinis kursinio darbo tikslas – išanalizuoti bei nustatyti pasirinktų metalo gaminių eksporto įtaką bendram Lietuvos metalų sektoriaus eksportui.
Tikslui pasiekti yra suformuluoti trys uždaviniai:
1. Teoriškai išnagrinėti metalo pramonės produktų eksporto iš Lietuvos būtinumą sąlygojančias priežastis.
2. Išanalizuoti eksporto bei importo rodiklius, paskaičiuoti jų balansą, numatyti pakitimus pieno pramonės produktų eksporto dinamikoje.
3. Atlikti eksporto perspektyvų analizę bei prognozę ateičiai.
Tyrimui naudojami matematiniai bei statistiniai metodai. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTarptautinės ekonomikos kursinis darbas
KategorijaEkonomika >  Tarptautinė ekonomika
TipasKursiniai darbai
Apimtis27 puslapiai 
Literatūros šaltiniai11
Dydis893.23 KB
AutoriusLina
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasDoc. J. Urbonas
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasEkonomikos ir vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Metalo gaminiu eksporto is Lietuvos analize bukle problemos perspektyvos [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 27 puslapiai 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • Doc. J. Urbonas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-2
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą