Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Tarptautinė ekonomika>Protų nutekėjimo problema Europos Sąjungoje (ES)

Protų nutekėjimo problema Europos Sąjungoje (ES)

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334
Aprašymas

Įvadas. Pagrindinės koncepcijos: Kas yra "protų nutekėjimas"? "Protų apsikeitimas"; "Protų žalojimas"; "Protų cirkuliavimas"; Žmogiškasis kapitalas. Protų nutekėjimas: praeitis, dabartis, ateitis. Protų nutekėjimo žala Europos Sąjungai (ES). Protų nutekėjimo išplitimo priežastys. Mokslininkų sugrąžinimas. Europiečių migravimas: Migravimas ir Europa (ES-15); Migravimas ir Centrinė – Rytų Europa (CEEC); Europos Sąjungos ES-15 keliami reikalavimai naujoms narėms. Europiečių migravimas už Atlanto: Europiečių srautai į Jungtines Amerikos Valstijas (JAV); Europiečių srautai į Kanadą; Europiečių srautai į Australiją; Europiečių srautai į Naująją Zelandiją. "Protų nutekėjimas" Lietuvoje. Priemonės "protų nutekėjimui" sustabdyti. Išvados.

Ištrauka

Temos aktualumas: Europa praranda savo šviesiausius ir geriausius mokslininkus, akademikus, vadovus ir inžinierius. Ypatingai atkreipiamas dėmesys į tai, kad yra prarandami šiuolaikiško mąstymo jauni inžinieriai ir vadovaujantis personalas.
Temos problema: Surinkti "protų nutekėjimo" statistiniai duomenys nėra galutiniai, dėl migrantų neaiškios apsistojimo vietos, bei užimamų pareigų.

Tyrimo objektas: Darbo tyrimo objektas Europos Sąjunga. (Duomenys naudojami nuo 1990 m. iki 2004 m.).

Darbo tikslas: Išnagrinėti "protų nutekėjimo" srautus, priežastis, bei pateikti pagrindinius teiginius "protų nutekėjimui" sustabdyti.

Darbo uždaviniai:
1. Įvardinti veiksnius, kurie skatina emigraciją.
2. Nustatyti pagrindines išorinio ir vidinio migravimo priežastis.
3. Nustatyti pagrindines šalis, į kurias imigruoja ES kvalifikuoti
specialistai.
4. Nustatyti, kokios priemonės naudojamos, tam kad būtų sustabdytas
"protų nutekėjimas".
"Protų nutekėjimas" apibrėžiamas pagal enciklopediją "Britannica" kaip " išvažiavimas išsilavinusių žmonių ar specialistų iš vienos šalies, ekonominio sektoriaus ar jo dalies į kitą šalį dėl geresnio darbo užmokesčio ar geresnio gyvenimo". [1]. Palmira Jucevičienė ir kt. apibūdina taip: "Protų nutekėjimo samprata yra gana plati ir apima ne tik fizinį aukštos kvalifikacijos asmenų išvykimą iš vienos šalies į kitą, iš vieno šalies regiono į kitą, iš vienos organizacijos į kitą, iš vienos organizacijos padalinio į kitą, bet ir bet kokį kitą vieno ekonominio subjekto įgūdžių ir žinių, reikalingų ekonominiam augimui ir vystymuisi, netekimą kito ekonominio subjekto naudai." [13]. Trumpai apibendrinamas "protų nutekėjimas" daugelyje literatūros šaltiniuose yra mokslininkų mobilumas.


"Protų apsikeitimas"

Išsilavinusių žmonių migravimas tapatinamas su dviem pagrindinėm koncepcijomis: ‘protų’ pasikeitimu ir ‘protų’ niokojimu.
‘Protų’ pasikeitimas reiškia dviejų šalių profesinės patirties pasikeitimą.

1.3 "Protų žalojimas"

Šis terminas "protų žalojimas" apibūdina specialistų niokojimą, kuris pasireiškia, kai išsilavinę žmonės migruoja į kitas šalis, bei įsidarbina į skirtingo pobūdžio darbą.

1.4 "Protų cirkuliavimas"

Neseniai buvo pristatyta nauja koncepcija Džonsono ir Regeto, pavadinta "protų cirkuliacija". Ši sąvoka nurodo ratą: 1) išvykimas studijuoti į užsienį; 2) įsidarbinimas užsienyje; 3) vėliau, grįžus namo pasinaudoti geromis galimybėmis. Tikima, jog ši migracijos forma vėliau ar anksčiau išplis, ypatingai, jei tarp valstybių ekonomikos skirtumai mažės. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTarptautinės ekonomikos kursinis darbas
KategorijaEkonomika >  Tarptautinė ekonomika
TipasKursiniai darbai
Apimtis32 puslapiai 
Literatūros šaltiniai15
Dydis233.43 KB
AutoriusNeringa
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas0
Mokytojas/Dėstytojasdoc. Valentinas Navickas
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasEkonomikos ir vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Protu nutekejimo problema Europos Sajungoje (ES) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 32 puslapiai 
  • Kauno Technologijos Universitetas
  • doc. Valentinas Navickas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą