Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Tarptautinė ekonomika>Europos Sąjungos (ES) verslo aplinka, verslo įmonių konkurencinės galimybės integruojantis į Europos Sąjungos (ES) erdvę

Europos Sąjungos (ES) verslo aplinka, verslo įmonių konkurencinės galimybės integruojantis į Europos Sąjungos (ES) erdvę

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526272829303132333435363738394041424344454647484950515253
Aprašymas

Įvadas. Europos Sąjungos (ES) ištakos ir struktūra. Narystės Europos Sąjungoje sąlygos. Formalios Europos Sąjungoje narystės sąlygos. Neformalios narystės Europos Sąjungoje sąlygos Europos Sąjungos verslo aplinka. Ekonominė aplinka. Vieninga rinka. Konkurencinė politika. Ekonominė ir pinigų sąjunga. Bendroji politika. Socialinė aplinka. Struktūrinė politika. Teisinė aplinka. Įmonių konkurencinės galimybės integruojantis į Europos Sąjungos erdvę. Įmonės strategija. Marketingas. Pardavimas, distribucija, pirkimai. Gamyba. Aplinkos apsauga. Žmogiškųjų išteklių (personalo) valdymas. Finansai ir apskaita. SVĮ įmonių konkurencinės galimybės integruojantis į Europos Sąjungos (ES) erdvę. SVĮ sampratą ir plėtrą reglamentuojantys įstatymai. Smulkaus ir vidutinio verslo subjektų veiklos apžvalga. SVĮ sektoriaus SWOT analizė. Išvados. Priedai.

Ištrauka

Vieningos Europos idealas, prieš tapdamas politine koncepcija ir ilgalaikiu Europos Bendrijos narių tikslu, nebuvo žinomas niekam, išskyrus filosofus ir mąstytojus. Jungtinių Europos Valstybių idėja tebuvo dalis humanistinės – pacifistinės svajonės, kurią šio šimtmečio pirmoje pusėje sunaikino Europos žemyną nualinę dažni konflikti. Šiuo metu Europos Sąjunga (ES) yra pasaulyje didžiausias vientisas prekybos blokas, kuris kartu su JAV bei Japonija vaidina svarbiausią vaidmenį tarptautinėje arenoje. Daugiau nei 100 valstybių Briuselyje turi diplomatines atstovybes ryšiams su Europos Sąjunga, kuri pati turi atstovybes ir biurus visame pasaulyje bei prie didžiausių tarptautinių organizacijų. Tai iš dalies atspindi Europos atsakomybę už taiką, laisvę bei klestėjimą pasaulyje, tačiau taip pat rodo stiprią priklausomybę nuo pasaulio ekonomikos. Integracija į Europos Sąjungos erdvę gali įnešti didelių pokyčių verlo aplinkoje, sudaryti naujų galimybių įmonėms, tačiau tuo pačiu sukelti ir neigiamus padarinius.
Tiek instituciniu, tiek neformaliu lygiu Lietuvos integracija į ES vyksta jau daugiau nei pusę dešimtmečio ir tiesiogiai daro įtaką Lietuvos ūkio struktūrai, įmonių veiklos aplinkai ir ekonominei politikai. Todėl yra svarbu išsiaiškinti, kokia yra verslo aplinka Europos Sąjungoje, kokios įmonių konkurencinės galimybės bei kokias politikos kryptis plėtoja ES.
Šiame kursiniame darbe aptarėme ES ištakas ir istoriją; struktūrą, įmonių verslo aplinką ir konkurencines galimybes integruojantis į ES; taip pat nagrinėjamas integracijos į ES poveikis įmonės lygiu.
Europos Sąjungos istorija, šalys narės bei kandidatės, svarbiausi kūrimosi bei vystymosi etapai aprašyti pirmojoje dalyje. Šioje dalyje taip pat supažindiname su leidžiamąja, vykdomąja, teismine ES valdžia - pagrindinėmis institucijomis ir aptariame formalios ir neformalios narystės ES sąlygas.
Antrojoje dalyje nagrinėjame Europos Sąjungos ekonominę, socialinę, teisinę verslo aplinkas, aptariame struktūrinę, bendrąją prekybos, bendrąją žemės ūkio politikos bei visą Europos Bendrijų teisinį pagrindą apimantį acquis communautaire.
Integruojantis į Europos Sąjungą įmonėms yra labai svarbu įvertinti integracijos į ES poveikį įmonės lygiu. Integracijos pasekmių vertinimas gali turėti skirtingus tikslus, objektus ir metodus. Visa tai nagrinėjame trečiojoje kursinio darbo dalyje. Šioje dalyje taip pat trumpai aptarti atskiri įmonių tipai (pvz.: integracijos poveikis smulkioms ir vidutinėms įmonėms).
Bet kokioje Europos šalyje didžioji dauguma įmonių yra smulkios ir vidutinės įmonės. Smulkus ir vidutinis verslas – vienas iš pagrindinių ekonomikos augimo veiksnių, turintis esminį poveikį bendrai Lietuvos ūkio plėtotei, naujų darbo vietų kūrimui ir socialiniam stabilumui, todėl jo plėtra yra viena iš svarbiausių Lietuvos ekonominės politikos krypčių. Plačiau tai aptarėme ketvirtoje šio darbo dalyje. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-11-19
DalykasTarptautinės ekonomikos kursinis darbas
KategorijaEkonomika >  Tarptautinė ekonomika
TipasKursiniai darbai
Apimtis50 puslapių 
Literatūros šaltiniai17
Dydis106.08 KB
AutoriusJolanta
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2003 m
Klasė/kursas10
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
FakultetasEkonomikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Europos Sajungos (ES) verslo aplinka verslo imoniu konkurencines galimybes integruojantis i Europos Sajungos (ES) erdve [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

  • 2005-12-14 IP: 80.243.17.241
    x sako

    šaunu

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą