Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Tarptautinė ekonomika>Lietuvos užsienio prekybos politika

Lietuvos užsienio prekybos politika

  
 
 
123456789101112131415161718192021
Aprašymas

Eksporto plėtros būtinybė. Lietuvos užsienio prekybos politika. Lietuvos respublikos taikomi užsienio prekybos režimai. Prekybos strateginėmis prekėmis apribojimai. Informacija apie eksporto rinkas/verslo galimybes. Lietuvos eksporto pobūdis ir struktūra. Užsienio prekybos tendencijos. Lietuvos eksportas į Europos Sąjungą (ES). Lietuvos eksportas į kitas rinkas. Bendras Lietuvos eksportas. Artimiausios perspektyvos. Išvados.

Ištrauka

Lietuvai atgavus nepriklausomybę, pramonės įmonių laukė didelis išmėginimas, svarbūs pokyčiai ekonomikoje; pereinant iš planinės į rinkos ekonomikos sistemą, teko mokytis ir perprasti verslo pagrindus. Okupacijos metais Lietuvos ūkio veikla pasireiškė dažniausiai atvežtinių žaliavų perdirbimu ir realizavimu kituose Sovietiniuose kraštuose. Atsiskyrus nuo tuometinės Tarybų Sąjungos, buvo prarasta netik daug išteklių šaltinių, bet ir produkcijos realizavimo rinkų. Taigi buvo stebimas ryškus ekonomikos nuosmukis.
Nuo 1994-1995m. gamybos apimtys nuolat didėjo. Ekonomikos augimui didžiausią įtaką turėjo didėjanti užsienio prekyba. Dabar Lietuva jau yra tapusi dinamiška eksporto šalimi. 2002 m. augimas sudarė apie 20 proc. lyginant su praėjusiais metais. Tačiau ir šiandieniniame pasaulyje, vykstant ekonomikos globalizacijos procesams, daugumos Lietuvos pramonės įmonių veiklos plėtra ir netgi išlikimas labai priklauso nuo produkcijos realizavimo užsienio rinkose.
Šiame darbe aptariama dabartinė Lietuvos eksporto, kaip vieno iš svarbiausių ūkio vystymosi veiksnių, būklė.
Pirmoje darbo dalyje "Eksporto plėtros būtinybė" rašoma apie Lietuvos eksporto plėtrą ir jos įtaką šalies ūkiui, bei atskirai įmonėms; pateikiama informacija apie valstybės teikiamą paramą eksportui.
Antroji darbo dalis "Lietuvos užsienio prekybos politika" skirta Lietuvos taikomiems užsienio prekybos režimų apibūdinimams. Čia taip pat kalbama apie šalis, su kuriomis mūsų valstybė prekiauja bei pateikiamos valstybės, į kurias yra draudžiama eksportuoti prekes. Kaip valstybės užsienio prekybos politikos dalis vertinama ir jos teikiama informacija apie konkurentus (pateikiami šaltiniai, kur būtų galima jos gauti).
Trečiojoje dalyje "Lietuvos eksporto pobūdis ir struktūra" rašoma apie šalies eksporto vystymosi tendencijas, detaliau nagrinėjamas eksportas į ES ir kitas sąjungas bei pateikiama informacija apie bendrą šalies eksporto apimtį, struktūrą, dinamiką ir galiausiai artimiausias perspektyvas. Darbe stengtasi naudoti pačią naujausią informaciją, pateikiama daug vaizdinės medžiagos.
"Išvadose" pateikiama apibendrinta kursinio darbo informacija bei atitinkamos išvados. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-12-28
DalykasTarptautinės ekonomikos kursinis darbas
KategorijaEkonomika >  Tarptautinė ekonomika
TipasKursiniai darbai
Apimtis20 puslapių 
Literatūros šaltiniai10
Dydis104.92 KB
AutoriusJurgita
Viso autoriaus darbų5 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasKvainauskaitė
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasEkonomikos ir vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Lietuvos uzsienio prekybos politika [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

  • 2006-10-10 IP: 84.32.65.224
    Dzo sako

    Neblogas...

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 20 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • Kvainauskaitė
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą