Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Tarptautinė ekonomika>Tarptautinio ir vietinio verslo panašumai ir skirtumai

Tarptautinio ir vietinio verslo panašumai ir skirtumai

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728293031
Aprašymas

Įvadas. Tarptautinio ir vietinio verslo teoriniai aspektai. Tarptautinio ir vietinio verslo samprata, esmė. Tarptautinės ir vietinės verslo aplinkų palyginimas. Tarptautinio ir vietinio verslo plėtra. Lietuvos ir užsienio šalių verslumo aspektai. Teisinis verslo reguliavimas. Lengvatos ir paskatos verslui. Išvados.

Ištrauka

Šiais laikais jau sunku būtų įsivaizduoti prekybą be tarptautinės rinkos. Šiandieniniame pasaulyje šalys tarpusavyje bendradarbiauja, sudaro sutartis, įkuria įmones užsienio šalyse, to dėka padidėja rinka produkcijai bei paslaugoms, pagerėja produktų kokybė, susiuriama su pigesneis darbo ištekliais, padidėja konkurencija ir daugelis kitų veiksnių. Norintiems plėtoti verslą tiek užsienio šalyse, tiek savo šalyje, būtina žinoti tam tikrus tarptautinio ir vietinio verslo aspektus. Nes tarptautiniame versle susiduriama su tam tikromis problemomis, kurios nebūdingos vietinio verslo santykiams. Tarptautinė įmonė veikia už vienos šalies ribų ir susiduria su trimis aplinkos jėgomis: vietine, užsienio ir tarptautine. O įmonė, kurios verslas apsiriboja šalies sienomis, privalo susikoncentruoti tik į vietinę aplinką.
Tarptautinio ir vietinio verslo plėtra davė teigiamų rezultatų visoms šalims, sėkmingai dalyvaujančioms tarptautinėje rinkoje. Globalizacijos procesas atvėrė naujų galimybių verslui, atsirado daugiau naujų darbo vietų, žmonės siekė plėsti savo veiklas, tačiau daugiausiai laimėjo tos šalys ir tų šalių verslininkai, kurie pirmieji tas galimybes pamatė ir jomis pasinaudojo. Dabar ekonomiškai stiprios ir gana seniai įsitvirtinę tarptautinio verslo sistemoje šalys diktuoja sąlygas naujoms, pradedančioms savo verslumą kitose šalyse.
Šio darbo tikslas - atskleisti tarptautinio ir vietinio verslo panašumus ir skirtumus.
Taigi įgyvendinti šiam tikslui išsikėlėme šiuos uždavinius:
1. Atskleisti kuo panašios ir skirtingos yra tarptautinės ir vietinės erdvės;
2. Išsiaiškinti tarptautinio ir vietinio verslo plėtros ypatumus;
3. Aptarti Lietuvos ir užsienio šalių verslumo aspektus.
Pirmojoje darbo dalyje pateiksime teorinius tarptautinio ir vietinio verslo aspektus: tarptautinio ir vietinio verslo sampratą, esmę, palyginsime tarptautinio bei vietinio verslo aplinkas. Antrojoje darbo dalyje aprašysime tarptautinio ir vietinio verslo vystymosi eigą, jos plėtrą iki šių dienų. Trečiojoje, paskutinėje darbo dalyje, palyginsime Lietuvos (kaip vietinio verslo objektą) ir užsienio šalių (kaip tarptautinio verslo objektą) skirtumus bei panašumus: aptarsime teisinius verslo veiksnius bei lengvatas verslui plėtoti tose šalyse.
Šiame kursiniame darbe naudojami darbo metodai - mokslinės literatūros bei Internetinių šaltinių analizė.

Į tarptautinį verslą įeina komerciniai veiksmai, išeinantys už nacionalinių sienų. Ši sąvoka apima tarptautinį prekių, paslaugų, darbo jėgos ir technologijos judėjimą; importą ir eksportą; tarpvalstybinius prekybinius susitarimus dėl intelektinių teisių; licencijų išdavimą ir frančizę; investavimą į fizinį ir finansinį turtą užsienio šalyse; susitarimus su gamintojais dėl jų prekių realizavimo užsienio rinkose arba reeksportavimo į dar kitas užsienio šalis; pirkimą ir pardavimą užsienio šalyse; prekybos centrų ir tiekimo sistemos įkūrimą užsienio šalyse; importavimą iš vienos užsienio šalies į kitą vietiniam pardavimui.
Visos pagrindinės priemonės ir koncepcijos, apibrėžiančios vidaus (vietinį) verslą, tinka ir tarptautinio verslo apibrėžimui. Tačiau tarptautiniame versle susiduriama su kai kuriomis problemomis, nebūdingomis vietiniams verslo santykiams.
Sandoriai gali būti atliekami užsienio kalba ir remiantis užsienio šalių įstatymais, jų papročiais ir moralinėmis bei teisinėmis nuostatomis.
Informacija, kurios reikia tam tikrai įmonei apie užsienio šalis, gali būti sunkiai gaunama.
Sandoriai užsienio valiuta yra neišvengiami. Valiutos svyravimai gali būti labai dideli ir tarptautiniame versle sukelti daug sunkumų.
Prekiaujant su kitomis tautomis, iškyla daug kultūrinių skirtumų, ir juos būtina įvertinti.
Kontrolės ir komunikacijų sistemos paprastai yra sudėtingesnės vykdant užsienio operacijas, palyginti su vietinėmis operacijomis. (2) ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTarptautinės ekonomikos kursinis darbas
KategorijaEkonomika >  Tarptautinė ekonomika
TipasKursiniai darbai
Apimtis29 puslapiai 
Literatūros šaltiniai16
Dydis87.21 KB
AutoriusAKVILE
Viso autoriaus darbų7 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas4
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Tarptautinio ir vietinio verslo panasumai ir skirtumai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 29 puslapiai 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą