Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Tarptautinė ekonomika>Prancūzijos ekonominė analizė

Prancūzijos ekonominė analizė

  
 
 
123456789101112
Aprašymas

Geografinė padėtis. Prancūzijos vieta ir vaidmuo pasaulio ekonomikoje. Geopolitinės padėties raidos bruožai. Prancūzijos ekonominė integracija ir Europos Sąjunga. Prancūziškas demografinis modelis. Ūkio raidos bruožai. Prancūzijos ūkis. Pramonės šakų geografija. Prancūzijos žemės ūkio vieta vaidmuo Europos Sąjungoje. Bioprodukcinis ūkis. Turizmo reikšmė valstybės ekonomikoje. Socialinė infrastruktūra. Prancūzijos tarptautinė prekyba.

Ištrauka

Geografinė padėtis

Istoriškai dominavusi Europoje, o ir šiandien pagal plotą didžiausia Europos žemyno valstybė - Prancūzija. Prancūzijos sostinė - Paryžius. Prancūzija pagal valdymo formą yra parlamentinė respublika.
Prancūzijos kaimynės yra tokios šalys: šiaurėje – Belgija, šiaurės rytuose - Liuksemburgas, rytuose – Vokietija, Šveicarija, Italija, Monakas, pietuose - Viduržemio jūra, Andora, pietvakariuose – Ispanija.
Prancūzijos administracinis suskirstymas: į 22 administracinius regionus ir į 96 departamentus. Prancūzijos respublika buvo antra pagal dydį kolonijinė imperija pasaulyje.
Jos dalis proc. pagal pasaulio gyventojų skaičių – 1,07. Prancūzijos miesto gyventojų dalis – 74%. Didžiausios aglomeracijos, 1990 m. įvertinimu, mln. žmonių: Paryžius 8,51 (1 vieta Europoje); didžiausia sostinė pagal gyventojų skaičių (9,5 mln.) (remiantis 1999 m. duomenimis); Lijonas 1,17; Marselis 1,09; Lilis – Turkuenas – Rubė 0,88 ir t.t. Dar 49 aglomeracijos, kuriose gyvena daugiau kaip 100 tūkst. gyventojų.
Plotas 551695 kv.km, iš jo (proc.): žemumos (52%) – Paryžiaus baseinas, Akvitanija, Landai; aukštumos (25%); kalnai ir plokštikalnės (19%) – Centrinis masyvas, Vogezai, Jura; aukšti kalnai (4%) – Alpės ir Pirėnai. Aukščiausia viršūkalnė Vakarų Europoje – Monblanas 4807 m.
Prancūzijos klimatas Atlanto jūrinis, pereinantis į žemyninį kalnuose, subtropinis – Viduržemio pajūryje. Vidutinė oro temperatūra Paryžiuje: sausį – 3, liepą – 18,5 laipsnio šilumos. Vidutinis metinis kritulių kiekis – 585 mm.
Ilgiausia Prancūzijos upė Luara – 1020 km; didžiausias ežeras Ženevos – 240 kv.km (dalis ežero). Vidutinis šalies aukštis virš jūros lygio 359 m.

Prancūzijos vieta ir vaidmuo pasaulio ekonomikoje


XX amžiuje pasikeitė valstybių gyvenimas. Bet sunku atrasti, tarp didelių industrinių šalių, kuriose pasikeitimai politiniame ir ekonominiame gyvenime tokie buvo reikšmingi nei Prancūzijoje.
Tarptautinėje politikoje laikytis savarankiškos linijos Prancūzijai padeda ekonominė galia. Prancūzija yra viena iš keturių "trilijoninių" Europos ekonomikų ir, per metus pagamindama bendrojo vidaus produkto už 1,4 trilijono JAV dolerių, priklauso G-7 valstybių grupei. Ji taip pat yra antroji labiausiai prekiaujanti Europos valstybė, tarptautinės prekybos apimtimis nusileisdama tik Vokietijai. Apie 70 proc. savo prekių prancūzai eksportuoja į Europos Sąjungos rinkas.
Prancūziją galima vadinti ypatinga NATO nare. Ji turi branduolinį ginklą, yra Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos nuolatinė narė, valdo užjūrio kolonijas ir suvokia save kaip tarptautinės politikos pasaulinį lošėją. Neveltui diplomatų sluoksniuose skiriamos trys sprendimų rūšys: protingi, kvaili, ir "prancūziški".
Šiandien Prancūzijos gynybinės strategijos kertinė sąvoka yra branduolinis atgrasymas. Kitos sąvokos – prevencija, numatymas ir teritorinė gynyba – tik paryškina individualistinį prancūzų požiūrį į savo vaidmenį transatlantinėse struktūrose. Savo karinėje doktrinoje akcentuodama nacionalinę nepriklausomybę. Prancūzijos kariuomenė yra trečioji pagal dydį Šiaurės Atlanto aljanse, o išlaidomis gynybai – 3 proc. BVP kasmet – šalis beveik neatsilieka nuo Jungtinių Amerikos Valsijų.
Prancūzijos finansinė padėtis 1990 m. Valiutos atsargos – 28 mlrd. JAV dol. Aukso atsargos – 82 mln. uncijų (4 vieta pasaulyje, 9 proc. pasaulinių). Didžiausi bankai (aktyvai mlrd. JAV dol.; vieta Europoje ir pasaulyje): Credit Agricole (303; 1 ir 60, Banque Nationale de Paris (290; 2 ir 7), Credit Lyonnais (285; 3 ir 8), Societe Generale (204; 7 ir 20), Campagne Financière de Paribas (184; 8 ir 25). ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-06-23
DalykasTarptautinės ekonomikos referatas
KategorijaEkonomika >  Tarptautinė ekonomika
TipasReferatai
Apimtis11 puslapių 
Literatūros šaltiniai7
Dydis21.93 KB
AutoriusJolanta
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2003 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
FakultetasEkonomikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Prancuzijos ekonomine analize [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 11 puslapių 
  • Vilniaus Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • 2003 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą