Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Tarptautinė ekonomika>Tarptautinė prekyba (4)

Tarptautinė prekyba (4)

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526272829303132333435363738394041424344454647484950515253545556575859606162
Aprašymas

Įvadas. Pasaulio tarptautinės prekybos tendencijos ir problemos. Tarptautinės prekybos samprata ir išskirtiniai aspektai. Tarptautinę prekybą skatinantys veiksniai. Importo motyvai. Eksporto motyvai. Tarptautinės prekybos teorijos. Santykinio pranašumo teorija. Heckscher-Ohlin teorija. Leontjevo paradoksas. Švedų ekonomisto Staffan Linder'io hipotezė. Mažėjančių kaštų arba masto ekonomijos teorija. Tarptautinės prekybos politika. Tarptautinės prekybos reguliavimo priemonės. Pasaulio prekybą įtakojančios tarptautinės institucijos. Pokyčiai ir tendencijos pasaulio tarptautinėje prekyboje. Šiuolaikinių tarptautinių prekybos tendencijų pastebimumas ir reikšmė įvairių pasaulio valstybių užsienio prekyboje. Pagrindinių pasaulio prekybos rodiklių kitimo pastaraisiais metais įvertinimas. Įtakingiausių pasaulio valstybių užsienio prekybos įvertinimas. Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) prekybinių santykių įvertinimas. Didžiosios Britanijos užsienio prekybos įvertinimas. Vokietijos užsienio prekyba. Japonijos užsienio prekybos analizė. Rusijos prekybinių santykių su užsienio valstybėmis apžvalga. Lietuvos užsienio prekybos įvertinimas. Išvados. Summary.

Ištrauka

Tarptautinė prekyba yra nepaprastai reikšminga pasaulio ūkio dalis. Gerai žinoma, kad per pastaruosius penkiasdešimt metų įvyko didelių pasaulio ūkio pokyčių. Kalbant apie tarptautinę prekybą, šie žodžiai ypač tinka ir yra reikšmingi. Tie pokyčiai - didžiuliai, ir negali išlikti nepastebimi, todėl drąsiai galima tvirtinti prasidėjus kokybiškai naują tarptautinių valiutinių ir finansinių santykių etapą. Šiame kursiniame darbe ir bus detaliau analizuojama šių laikų pasaulinės prekybos tendencijos įvairiose pasaulio valstybėse.
Šio kursinio darbo pagrindinis tikslas yra įvertinus teorinius pasaulinės prekybos aspektus, įvertinti tarptautinės prekybos tendencijas ir jų pastebimumą įtakingiausių pasaulio valstybių užsienio prekyboje, remiantis statistiniais duomenimis. Numatytam tikslui įvykdyti keliami šie uždaviniai:
• atskleisti tarptautinės prekybos sampratos nevienareikšmingumą;
• įvertinti pagrindinius tarptautinės prekybos motyvus ir šiuolaikines teorijas;
• aprašyti tarptautinės prekybos politiką bei tarptautinių organizacijų reikšmę pasaulinei prekybai;
• supažindinti su nuolat akcentuojamomis pasaulinės prekybos tendencijomis;
• įvertinti pagrindinių pasaulinės prekybos rodiklių dinamiką pastaraisiais metais;
• įvertinti pagrindines įtakingiausių pasaulio valstybių užsienio prekybos tendencijas;
• atlikti Lietuvos užsienio prekybos įvertinimą ES ir kitų pasaulio valstybių kontekste.
Minėtus uždavinius padėjusi įgyvendinti metodika apima:
o mokslinės literatūros analizę;
o loginę lyginamąją analizę ir sintezę;
o koncepcinį modeliavimą;
o statistinę analizę.
Darbo rašymo pagrindiniai etapai būtų šie:
1) Surinkti medžiagą (knygas, straipsnius, informaciją internete), kurioje būtų aprašoma šiuolaikinė tarptautinė prekyba;
2) Sudaryti planą, išskiriant svarbiausias dalis;
3) Laikantis plano parašyti numatytas darbo dalis;
4) Išskirti pagrindines mintis ir jomis remiantis, suformuluoti išvadas bei pateikti pasiūlymus.
Iškelta hipotezė: didžiausių ir įtakingiausių pasaulio valstybių užsienio prekyboje šiuolaikinės tarptautinės tendencijos ypač akivaizdžios (plėtra, liberalizacija ir kt.) ir tai atspindi statistiniai eksporto bei importo apimčių rodikliai.
Darbo pagrindas yra įvairi literatūra anglų ir lietuvių kalbomis (mokslinė literatūra, periodinė spauda, ES direktyvos, apklausų duomenys, elektroninės publikacijos). Kai kurie darbe panaudoti teoriniai teiginiai yra versti iš anglų kalbos, kadangi taip buvo siekiama kiek įvairesnio požiūrio į analizės objektą.
Praktinė darbo reikšmė. Teorinė bei praktinė darbo objekto analizė gali būti naudinga kiekvienam asmeniui, siekiančiam įsigilinti į šiuolaikinės tarptautinės prekybos ypatumus.
Darbo struktūra. Šį darbą sudaro dvi pagrindinės dalys, sudarytos iš skyrių bei poskyrių. Be to, šis darbas apima įvadą, išvadas, literatūros sąrašą, santrauką anglų kalba ir kt.
Vienas pagrindinių sunkumų, iškilusių rašant darbą buvo tai, jog atskirų rodiklių reikšmės buvo išreikštos skirtinga valiuta (JAV dol., EUR, Lt). ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-02-02
DalykasTarptautinės ekonomikos kursinis darbas
KategorijaEkonomika >  Tarptautinė ekonomika
TipasKursiniai darbai
Apimtis61 puslapis 
Literatūros šaltiniai36
Dydis250.94 KB
AutoriusMindaugas
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaVilniaus universiteto Tarptautinio verslo mokykla
Failo pavadinimasMicrosoft Word Tarptautine prekyba (4) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 61 puslapis 
  • Vilniaus universiteto Tarptautinio verslo mokykla / 3 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą