Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Tarptautinė ekonomika>Pokyčiai Europos Sąjungos (ES) darbo rinkoje 2000-2004 metais

Pokyčiai Europos Sąjungos (ES) darbo rinkoje 2000-2004 metais

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627282930
Aprašymas

Europos Sąjungos darbo išteklių rinka. Europos Sąjungos darbo jėgos rinkos struktūra. Europos Sąjungos užimtumo strategija. Nedarbo problema Europos Sąjungoje. Užimtumo lygio analizė Europos Sąjungos (ES) šalyse 2000 – 2004 metais. Nedarbo lygio analizė Europos Sąjungos (ES) šalyse 2000-2004 metais. Vyrų ir moterų užimtumas ir nedarbas Europos Sąjungoje. Išvados.

Ištrauka

Darbo jėga Europos Sąjungos Šalyse įvertinama kokybinėmis ir kiekybinėmis charakteristikomis. Darbo jėgos įvertinimas imlumo aspektu leidžia sugretinti darbo jėgos poreikį ir pasiūlą. Antra vertus, darbo jėgos struktūra ir kiekis kaip kintančios ekonominės charakteristikos gali transformuotis tiek kokybiškai, tiek kiekybiškai dėl išorinių ir vidinių paskatų. Vertinant darbo jėgą, reikėtų prisiminti, kad tai integralinė diskretiškų darbo potencialų išraiška. Vadinasi, daugiausia dėmesio kreipiama į konkretų diskretiško darbo jėgos potencialo šaltinį— žmogų.
Ekonominės sistemos plėtojimosi tendencijos ir rezultatai apibrėžiami visuminiais darbo ištekliais. Jie laikomi integruotų žmonių darbiniu potencialu. Ne pats žmogus yra "darbo jėga", o jo fizinis ir intelektualinis potencialas (žr. 1 pav.).

Natūraliomis ekonominės situacijos plėtojimosi sąlygomis visuminiai darbo ištekliai nėra vienalyčiai, nes ekonominėje sistemoje integruotos yra asmenų specifinės fizines ir intelektualinės charakteristikos. Tačiau integruotoms žmonių grupėms būdinga specifinių bruožų visuma. Todėl ES Šalyse išskiriamos visuomeniškai organizuotos bei neorganizuotos darbo jėgos grupės.
Neorganizuotai darbo jėgos grupei priskiriami tie integruoti asmenys. kurie dėl nepakankamo fizinio ar intelektualinio išsivystymo nesugeba sąmoningai efektyviai dalyvauti ūkinėje veikloje. Pavyzdžiui, mažamečiai vaikai, invalidai. senyvo amžiaus žmonės. Seni žmonės, nors ir ribotai, tačiau dar dirba asmeniniame ūkyje (pavyzdžiui, daržininkystė, gyvulių auginimas), dalyvauja paskirstant ūkinės veiklos produktus (pavyzdžiui, turgūs) ir pan.
Plėtojant ES ekonominę sistemą, didžiausią įtaką turi visuomeniškai organizuota darbo jėga. Ji aprėpia darbingąją visuomenės dalį, kuri laikui bėgant dėl įvairių priežasčių kinta ir kokybiškai, ir kiekybiškai. Kaip ir bet kurioje kitoje sistemoje, ES ekonominėje sistemoje vyksta natūralūs Žmonių gimimo, augimo bei mirties procesai. Tai savaime atsiliepia ir darbo jėgos kitimui visoje ES ekonominėje sistemoje nuo jos gimimo, augimo ir iki mirties. Vertinam visuomeniškai organizuotos darbo jėgos kitimą, būtina atsižvelgti į ekonominėje sistemoje integruotų žmonių bendrąsias vystymosi tendencijas, o ne į vienetinius diferencijuotus poslinkius.
Visuomeniškai organizuoti darbo ištekliai ES šalyse sąlyginai skirstomi į aktyviuosius, pasyviuosius ir rezervinius. Aktyvieji darbo ištekliai - tai darbinis potencialas tų žmonių, kurie pagal savo galimybes integruojasi į ūkine, veiklą. Tai visą darbo dieną dirbantys žmonės.
Pasyviesiems darbo ištekliams priskiriami bedarbiai arba asmenys, dirbantys ne visą darbo dieną, arba nedirbantys savo noru. Kintant ekonominėms sąlygoms, pasyvieji darbo ištekliai gali būti transformuoti į aktyviuosius, ir atvirkščiai. Tačiau tai susiję su socialinėmis bei psichologinėmis problemomis. Pavyzdžiui, kai kurie žmonės to nedaro ir reprezentuoja pasyviąja darbo išteklių dalį. Todėl transformacija nėra lengva.
Rezerviniai darbo ištekliai - tai asmenys, dalyvaujantys ūkinėje veikloje, tačiau dėl natūralių bei ekonomiškai pagrįstų priežasčių pasitraukę iš jos. Tai darbingi pensininkai, prižiūrinčios mažamečius vaikus motinos, studentai ir pan Šie žmonės gali būti efektyviai pasitelkti prireikus plėsti ūkinę veiklą, o jos neplečiant išstumiami iš veiklos.
Didžiausią įtaką ES ekonominei sistemai turi visuomeniškai organizuota darbo jėga - aktyvieji darbo ištekliai, kurie visiškai integruojasi į ūkinę veiklą, t.y žmonės, dirbantys visą darbo dieną. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-02-07
DalykasTarptautinės ekonomikos kursinis darbas
KategorijaEkonomika >  Tarptautinė ekonomika
TipasKursiniai darbai
Apimtis30 puslapių 
Literatūros šaltiniai0
Dydis150.9 KB
AutoriusLina
Viso autoriaus darbų6 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas0
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Pokyciai Europos Sajungos (ES) darbo rinkoje 2000 2004 metais [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

  • 2007-02-09 IP: 193.219.38.5
    Elle sako

    Galima pasisemti informacijos, bet tik paskitymui darbas, dar prie jo padirbėti reikia, o ir literaturos saraso nera..

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą