Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Tarptautinė ekonomika>Eksporto ir importo problema mažose ir didelėse įmonėse

Eksporto ir importo problema mažose ir didelėse įmonėse

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728293031
Aprašymas

Įvadas. Smulkiojo verslo pranašumai tarptautinėje rinkoje. Didelių įmonių problemos. Smulkiojo verslo rėmimas Lietuvoje. Užsienio politika. Laisvoji prekyba. Protekcionizmas. Valstybinis tarptautinės prekybos reguliavimas. Tarptautinės prekybos politikos instrumentų klasifikavimas. Tarifiniai užsienio prekybos instrumentai. Muitų mokesčiai. Muito mokesčio funkcijos. Muitų klasifikavimas. Tarifų kvotos. Netarifiniai užsienio prekybos instrumentai. Kiekybiniai užsienio politikos metodo instrumentai. Kvota. Licenzija. Laisvasis arba savanoriškasis apribojimas. Užmaskuoti užsienio prekybos politikos metodo instrumentai. Techniniai apribojimai. Vidaus mokesčiai ir rinkliavos. Vyriausybinių pirkimų politika. Reikalavimas gamyboje naudoti vietinės gamybos komponentus. Finansiniai tarptautinės prekybos politikos instrumentai. Subsidija. Kreditavimas. Dempingas. Lietuvoje taikomi muitai. Rizika tarptautiniame versle. Ekonominė rizika. Ekonominė rizika eksporte. Ekonominė rizika importe. Politinė rizika šalyje, į kurią eksportuojama. INCOTERMS 2000. Išvados.

Ištrauka

Kiekviena įmonė užsiimanti veikla susijusią su tarptautine prekyba turi žinoti kokie prekybos barjerai ir kliūtys gali kliudyti sėkmingai vystyti tarptautinį verslą. Todėl įmonės vadovai turi žinoti kokie taikomi tarptautinės prekybos politikos instrumentai kiekvienoje šalyje, į kurią eksportuojama ir iš kurios importuojama tam tikra žaliava ar produktas. Su kokiomis problemomis gali susidurti įmonė užsiimanti tarptautine veikla priklauso ne tik nuo tarptautinės prekybos politikos, kurią vykdo valstybės, bet ir nuo pačios įmonės dydžio bei jos veiklos srities. Šiame darbe sieksime išsiaiškinti su kokiomis importo ir eksporto problemomis susiduria mažosios ir didžiosios įmonės, aptardami užsienio prekybos barjerus su kuriais susiduria įmonės besiverčiančios tarptautine veikla, galima rizika.
Pradėdami nagrinėti šią temą aptarsime mažų įmonių pranašumus tarptautinėje rinkoje prieš didžiąsias įmones ir su kokiomis problemomis gali susidurti didžiosios tarptautinio verslo įmonės. Tolimesnėse dalyse aptarsime užsienio politiką, tarptautinės prekybos politikos instrumentus, ekonominę ir politinę riziką.

Labai svarbu įsitraukiant įmonei į tarptautinį verslą yra finansiniai ištekliai. Tačiau mažų įmonių finansiniai ištekliai yra kur kas skurdesni nei didžiųjų įmonių, todėl tai mažina mažų įmonių įsitraukimą į tarptautinio verslo veiklą. Tačiau susiejus savo veiklą su tarptautine rinka, mažoms verslo įmonėms įmanoma pasiekti gamybos masto ekonomiją, susitelkti ir diversifikuoti savo riziką, kurią galima patirti susikoncentravus į vietinę rinką.


Smulkiojo verslo pranašumai tarptautinėje rinkoje šie:
1. Labai dažnai smulkiojo verslo įmonės sugeba rasti savo nišą tarptautinėje rinkoje ir aptarnauti ją daug geriau ir tikslingiau, nei tai daro didelės įmonės.
2. Smulkiojo verslo įmonės dažnai eksportuoja į tas šalis, kurios kultūros požiūriu yra artimos, todėl lengvai randa bendrus sąlyčio taškus;
Daugelio šalių vyriausybės politika remia smulkųjį verslą, orientuojantį savo veiklą į tarptautines rinkas. Ši politika apima:
transakcijos kaštų, orientuojant veiklą į užsienį, mažinimą;
informacijos suteikimą nemokamai arba sąlygiškai nemokamai apie užsienio rinkas;
įvairių eksportavimo veiklos schemas, kaip sumažinti riziką, sudarymą ir pan. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-02-22
DalykasTarptautinės ekonomikos kursinis darbas
KategorijaEkonomika >  Tarptautinė ekonomika
TipasKursiniai darbai
Apimtis29 puslapiai 
Literatūros šaltiniai11
Dydis49.89 KB
Autoriusgintaurelis
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Eksporto ir importo problema mazose ir didelese imonese [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 29 puslapiai 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą