Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Tarptautinė ekonomika>Europos Sąjungos (ES) verslo aplinka, verslo įmonių konkurencinės galimybės integruojantis į Europos Sąjungos (ES) erdvę

Europos Sąjungos (ES) verslo aplinka, verslo įmonių konkurencinės galimybės integruojantis į Europos Sąjungos (ES) erdvę

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940414243444546
Aprašymas

Įvadas. Europos Sąjungos (ES) ištakos ir struktūra. Europos Sąjungos ištakos. Europos Sąjungos (ES) struktūra. Europos Sąjungos verslo aplinka. Ekonominės integracijos esmė ir jos formos. Ekonominė aplinka. Vieninga rinka. Konkurencinė politika. Bendroji politika. Socialinė aplinka. Struktūrinė politika. Teisinė aplinka. Įmonių konkurencinės galimybės integruojantis į Europos Sąjungos (ES) erdvę. Smulkių ir vidutinių įmonių sampratą ir plėtrą reglamentuojantys įstatymai. Lietuvos smulkaus ir vidutinio verslo tendencijos ir galimybės integruojantis į Europos Sąjungą (ES). Integracijos poveikis konkurencinei aplinkai. Išvados.

Ištrauka

Integracija yra daugiaprasmė ir įvairiai interpretuojama sąvoka. Kilusi iš lotyniško žo-džio "integratio", be viso kito, ši sąvoka reiškia atskirų dalių ir elementų susiliejimą į visumą [13, p. 216]. Galima kalbėti apie ūkinę, kultūrinę, politinę tautų ir kitokią integraciją.
Europos Sąjunga yra viena iš valstybių integracijos pasekmių. Anot R.Vilpišausko, ES nėra nei tipinė tarptautinė organizacija, nei federacinė valstybė. Ji yra unikali politinė organizacija, kuriai būdingas unikalus kompetencijų ir galių derinys (kuris ilgainiui kinta). Vienose srityse ES galios yra labai svarbios (išskirtinės), kitose srityse ES neatlieka beveik jokio vaidmens, o ten pagrindinį vaidmenį atlieka ir turbūt dar ilgai atliks valstybių narių institucijos [15, p. 31]. Dėl šių priežasčių Lietuvos piliečiams ir verslininkams svarbiausia žinoti, kokiose srityse ES turi kompetenciją priimti sprendimus, kokiose srityse jos galios yra ribotos. Žinant tai, galima suprasti, iš kur atsiranda į darbą reguliuojančios taisyklės, kas atsakingas už jų priėmimą ir į ką kreiptis norint pateikti nuomonę savo veiklai svarbiais ekonominės politikos klausimais.
Oficialia ES ir Lietuvos diplomatinių santykių pradžia laikoma 1991 m. rugpjūčio 27 d., kai ES (tuo metu dar Europos Bendrija) pripažino nepriklausomą Lietuvos valstybę. Po to sekė pripažinimą patvirtinantys žingsniai: finansinė ir techninė ES parama Lietuvos Respublikai, 1992-05-11 ES ir Lietuva pasirašė Prekybos ir ekonominio bendradarbiavimo sutartį, kuri įsigaliojo 1993 m. vasario 1 d., 1994-07-18 tarp Lietuvos ir ES pasirašyta Laisvosios prekybos ir su prekyba susijusių dalykų sutartis, kuri įsigaliojo 1995 m. sausio 1 d.. Lietuvos integracija tarp Lietuvos ir ES vyko ne tik prekybos tarp įmonių (neformaliu) lygiu, bet ir oficialiu politiniu lygiu. 1995 m. birželio 21 d. Lietuvos Respublika pasirašė Asociacijos (dar vadinama Europos) sutartį ir kuri įsigaliojo 1998 m. vasario 1 d.. Ši sutartis buvo svarbi tuo, kad joje buvo aiškiai pripažintas Lietuvos siekis tapti ES nare, ir sudarytos teisinės sąlygos rengtis narystei šioje organizacijoje, perimant joje veikiančias ekonomines veiklos reguliavimo taisykles. O šiandien, mes jau galime sakyti, kad esame Europos Sąjungos piliečiai. Vyriausybės, kitų valstybės žinybų pastangomis Lietuvos įstatymai sėkmingai harmonizuojami, orientuojantis į ES teisinę sistemą ir rekomendacijas, didėja prekiniai mainai su ES šalimis ir investicijos.
Vyksta akivaizdus Lietuvos integracijos į Europą procesas, tačiau dar ir šiandien dauge-liui – tai sunkiai suprantami ir sudėtingi klausimai.
Šiuo metu vienas iš svarbiausių strateginių veiksnių, siekiant nepaliaujamo ekonominio augimo, yra civilizuotas verslininkystės formavimas Lietuvoje, visose gamybos šakose, kiekvie-noje įmonėje. Norint būti lygiaverčiu partneriu pasaulinėje rinkoje, privalu pažinti tai kur mes einame, t.y. išsiaiškinti, kokia yra verslo aplinka Europos Sąjungoje, kokios įmonių konkurencinės galimybės bei kokias politikos kryptis plėtoja ES. Svarbu sukurti tinkamą Lietuvos verslininkystės plėtros strategiją. Dabartinis Lietuvos išsivystymo lygis neleidžia būti visiems vienodai konkurencingiems visose srityse. Reikia rasti nišą pasaulinėje rinkoje ir išnaudoti turimus lygi-namuosius Lietuvos ūkio pranašumus. Lietuva turi geras geografines sąlygas, pigią ir kvalifikuotą darbo jėgą, tačiau to neužtenka. Norint konkuruoti pasaulinėje rinkoje, būtina organizuoti veiklą remiantis naujausiomis technologijomis. Lietuvos valstybės politika taip pat turi būti kon-kurencinga su kitomis valstybėmis. Be to, reikia geriau išnaudoti kūrybinį, intelektualųjį poten-cialą, kuriant ir efektyviai naudojant inovacijas. Tačiau, kad verslininkystė taptų realiu strateginiu veiksniu, būtina teisingai suprasti jos ekonominę esmę ir turinį.
Šio kursinio darbo tyrimo objektas yra Europos ekonominės sistemos formavimasis ir funkcionavimas, jos verslo aplinkos ypatumai, bei Lietuvos įmonių konkurencines galimybes in-tegruojantis į Europos Sąjungos erdvę, tikslu išanalizuoti ir įvertinti Lietuvos verslo sąlygas in-tegruojantis į ES. Rašant darbą buvo surinkti ir išanalizuoti literatūros šaltiniai, pasiūlyta reko-menduojama strategija, kurios pagalba įmonės galėtų pasiruošti integracijai ir sėkmingai konku-ruoti ES rinkoje.
Europos ekonominės sistemos formavimasis ir funkcionavimas aprašytas pirmojoje da-lyje.
Antrojoje dalyje analizuojamos Europos Sąjungos ekonominė, socialinė, teisinė verslo aplinkos.
Bet kokioje Europos šalyje didžioji dauguma įmonių yra smulkios ir vidutinės įmonės. Smulkus ir vidutinis verslas – vienas iš pagrindinių ekonomikos augimo veiksnių, turintis esminį poveikį bendrai Lietuvos ūkio plėtotei, naujų darbo vietų kūrimui ir socialiniam stabilumui, todėl jo plėtra yra viena iš svarbiausių Lietuvos ekonominės politikos krypčių. Įmonių konkurencines galimybes smulkių ir vidutinių įmonių pavyzdžiu nagrinėjamos trečiojoje kursinio darbo dalyje.
Siekiant užtikrinti savo konkurencingumą ES erdvėje, įmonių uždavinys – sėkmingos adaptacijos strategijos pasirinkimas. Įmonių adaptacijos strategijos kūrimas nagrinėjamas ketvir-toje kursinio darbo dalyje. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-03-22
DalykasTarptautinės ekonomikos kursinis darbas
KategorijaEkonomika >  Tarptautinė ekonomika
TipasKursiniai darbai
Apimtis44 puslapiai 
Literatūros šaltiniai16
Dydis47.5 KB
AutoriusStefa
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2004 m
Klasė/kursas4
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
FakultetasEkonomikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Europos sajungos verslo aplinka verslo imoniu konkurencines galimybes integruojantis i Europos Sajungos (ES) erdve [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą