Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Tarptautinė ekonomika>Tarptautinės prekybos ir investavimo teorijos

Tarptautinės prekybos ir investavimo teorijos

  
 
 
12345678910111213141516171819202122
Aprašymas

Įvadas. Tarptautinės prekybos teorijos. Merkantilizmas. Absoliutaus pranašumo teorija. Lyginamojo pranašumo teorija. Šalies dydžio teorija. Gamybos veiksnių santykio teorija. Hekšerio–Ohlino teorija. Leontjevo paradoksas. Produkto gyvavimo ciklo teorija. Šalių panašumo teorija. Investavimo teorijos. Įmonės internacionalizavimo modelis. Šalių palyginamosios analizės modelis. Pramonės šakos palyginamosios analizės modelis. Papildomų faktorių analizės modelis. Išvados.

Ištrauka

Prekyba – pati seniausia ir svarbiausia ekonominių santykių tarp valstybių forma. Prekyba, kaip ir karai, buvo pagrindiniai tarptautinių santykių plėtros veiksniai. (R. Gilpin, 199817 p.)
Darbo aktualumas. Tarptautinė prekyba skatina šalių ekonomikos augimą, nes dėl specializacijos didėja pagaminamos produkcijos kiekis. Prekyba suteikia galimybę naudoti daugiau ir įvairesnių prekių negu jie galėtų vartoti be tarptautinės prekybos.
Tarptautinės prekybos sąvoka užsienio ir lietuvių autorių apibrėžiama įvairiai. Pasak V. Snieškos, V. Baumilinės, D. Bernatonytės ir kt., tarptautinė prekyba (international trade) - tai pardavimo ir pirkimo procesas, vykstantis įvairiose šalyse tarp pardavėją, pirkėjų ir tarpininkų. Rusų autoriai labiau akcentuoja ūkinę veiklą ir specializaciją. E. F. Avdokušinas mano, kad tarptautinė prekyba - tai ekonominiai santykiai tarp ūkinę veiklą vykdančių subjektų skirtingose šalyse, tai tų santykių realizavimo mechanizmas (Aвдокушин, 1999).
Tarptautinė prekyba turi du pagrindinius bruožus: 1. vykdoma tarp dviejų ar daugiau valstybių, todėl, kai prekyba vyksta už valstybės sienų, ji tampa šalies socialinės ir ekonominės politikos objektu; 2. naudojamos įvairios valiutos su joms būdingais valiutų kursu svyravimais. Šalys prekiauja viena su kita, kad galėtų įsigyti užsienio prekių žemesnėmis kainomis negu šalies viduje (Snieška, 2001).
Tarptautinė prekyba susijusi su prekybos teorija, politiniais instrumentais, mokėjimų balansu ir valiutinėmis rinkomis. Pirmos dvi sąvokos apima tarptautinės prekybos mikroekonominius aspektus, o kitos dvi - makroekonominius, kurie žinomi kaip tarptautiniai finansai (Dankis, 2004).
Darbo objektas: Tarptautinės prekybos ir investavimo teorijos.
Šio darbo tikslas: pateikti tarptautinės prekybos ir investavimo teorijas.
Darbo uždaviniai:
1. išskirti tarptautinės prekybos sąvoką;
2. išanalizuoti tarptautinės prekybos teorijas;
3. pateikti investavimo teorijas.
Darbo metodai. Darbe naudotasi moksline literatūra, straipsniais bei publikacijomis periodinėje bei mokslinėje spaudoje, ekonominių terminų žodynu, internetine duomenų baze. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-03-31
DalykasTarptautinės ekonomikos kursinis darbas
KategorijaEkonomika >  Tarptautinė ekonomika
TipasKursiniai darbai
Apimtis21 puslapis 
Literatūros šaltiniai11
Dydis45.38 KB
AutoriusMarija
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas0
Failo pavadinimasMicrosoft Word Tarptautines prekybos ir investavimo teorijos [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

  • 2008-04-16 IP: 78.59.7.150
    julija sako

    super. kruopstus darbelis issamus

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą