Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Tarptautinė ekonomika>Užsienio investicijos Lietuvoje ir jų įtaka mokėjimų balanse

Užsienio investicijos Lietuvoje ir jų įtaka mokėjimų balanse

  
 
 
123456789101112131415161718192021
Aprašymas

Įvadas. Mokėjimų balansas. Mokėjimų balansas, svarbiausios jo dalys. Mokėjimų balanso pusiausvyra ir jo deficitas. Tui ekonominis turinys ir vaidmuo. Užsienio investicijų samprata bei formos. Užsienio investicijas sąlygojantys veiksniai. Tiesioginių užsienio investicijų poveikis šalies ūkiui. Tui tendencijos Lietuvos ekonomikoje. Išvados.

Ištrauka

Dabartinėmis ekonominių procesų globalizacijos sąlygomis prekyba užleidžia tarptautinių ekonominių santykių varomosios jėgos pozicijas tarptautiniam kapitalo judėjimo procesui, kuris paskutiniais dešimtmečiais daro vis didesnę įtaką tarptautinei prekių, paslaugų ir technologijų srautų kaitai ir jų struktūrai. Nors pagrindinis vaidmuo tenka galingiausioms ir labiausiai ekonomiškai išsivysčiusioms valstybėms bei regionams, tačiau ir nedidelės šalys, siekiančios turėti efektyviai funkcionuojančios rinkos bei šalies ekonomiką, negali likti nuošalyje. Jos vis plačiau ir giliau įsitraukia į kapitalo eksporto procesus.
Lietuvai siekiant visaverčio įsijungimo į tarptautinio kapitalo judėjimą ir įmonėms aktyviau dalyvauti tiesioginiame užsienio šalių investavimo procese, taip pat sumažinti galinčius atsirasti tam tikrus nuostolius, yra svarbi nuosekli tiesioginių užsienio investicijų (TUI) plėtojimosi tendencijų bei jas įtakojančių veiksnių analizė . Tai atskleis į kokius pagrindinius ekonominius veiksnius reikia atkreipti dėmesį, kad TUI srautai didėtų, leis šalių įmonėms priimti tikslingus sprendimus, lemiančius ekonominį augimą, mažinti mokėjimų balanso neigiamumą.
Nuo pat Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo tiesioginės užsienio investicijos buvo vertinamos kaip vienas iš ūkio plėtros veiksnių, buvo ir yra laikomos svarbia produktyvumą, o kartu ir ekonominį augimą skatinančia sąlyga. Toks palankus požiūris į TUI padiktavo atitinkamą valstybės ekonominę politiką užsienio kapitalo atžvilgiu: Lietuva visokeriopai skatino ir skatina tarptautinio kapitalo ateitį. Tačiau kai kurie atvejai verčia abejoti, ar visada TUI užtikrina produktyvumo augimą, parduodamų prekių ir suteikiamų paslaugų kokybės ir kiekio didėjimą.


Darbo tikslas – nustatyti tiesioginių užsienio investicijų svarbą bei įtaka šalis ūkiui.
Darbo uždaviniai:
• Išnagrinėti mokėjimo balanso esmę;
• Apibrėžti tiesioginių užsienio investicijų sampratą, reikšmę bei naudą;
• Apžvelgti tiesiogines užsienio investicijas Lietuvoje.


Kursiniame darbe "Tiesioginės užsienio investicijos ir jų įtaka mokėjimų balanse" nagrinėjama investicijų samprata, klasikiniai veiksniai įtakojantys jų augimą, pagrindžiama užsienio investicijų svarba šalies ūkiui. Keliamas klausimas, ar visada tarptautinio kapitalo atėjimas nulemia ūkio vystymąsi, o jei taip, tai kokiu mastu. Siekiant įvertinti TUI efektyvumą pateikiama teorinių prielaidų, nusakančių kartais prieštaringą tiesioginių užsienio investicijų poveikį vietinės šalies ekonomikos augimui. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-04-06
DalykasTarptautinės ekonomikos kursinis darbas
KategorijaEkonomika >  Tarptautinė ekonomika
TipasKursiniai darbai
Apimtis19 puslapių 
Literatūros šaltiniai10
Dydis78.85 KB
AutoriusDama
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Uzsienio investicijos Lietuvoje ir ju itaka mokejimu balanse [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą