Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Tarptautinė ekonomika>Alaus eksporto iš Lietuvos analizė: būklė, problemos, perspektyvos

Alaus eksporto iš Lietuvos analizė: būklė, problemos, perspektyvos

  
 
 
1234567891011121314151617181920
Aprašymas

Įvadas. Gėrimų sektoriaus būklė Lietuvoje. Alaus eksporto iš Lietuvos būklė. Alaus eksporto iš Lietuvos problemos. Alaus eksporto iš Lietuvos prognozės ir perspektyvos. Išvados. Priedai.

Ištrauka

Įvairūs istoriniai šaltiniai nurodo skirtingą pirmojo alaus pagaminimo laiką - nuo 7000 iki 10000 metų prieš Kristų, tačiau visi istorikai sutaria, kad alus buvo sukurtas Mesopotamijoje.
Mažame kaimelyje moterys pastebėjo, kad miežiai augantys laukuose tinka maistui, bet yra kieti ir kartūs. Tada jos užmerkė miežius vandenyje, kad šie bent kiek suminkštėtų .Užpiltas ant grūdų vanduo po kurio laiko tapo saldus, grūdams sudygus išlindo maži daigeliai. Tikriausiai staiga pakilęs vėjas atnešė nuo vynuogynų laukinių mielių, nes po kurio laiko vanduo ant grūdų aprūgo t.y. tapo alumi, nes moteris jo paragavusi lengvai apsvaigo.
Gal būt ne viskas buvo taip, kaip parašyta, bet tikėtina, kad alus buvo sukurtas atsitiktinai. Nėra jokių tikslių rašytinių šaltinių apie alaus sukūrimą, bet , kad alus buvo sukurtas seniai abejoti nereikia. Šumerai, kurie gyveno Pietinėje Mesopotamijoje, buvo pirmieji žmonės supratę, kad surado dieviško skonio gėrimą. Šis gėrimas išgarsėjo visame pasaulyje, suteikdamas aludariams stimulą, dėl jo populiarumo, juo prekiauti. Prekyba vykdoma iki šiol, tai rodo ne tik įvairių šalių vietinės pramonės rinkos rodikliai, bet ir padidėjęs jo eksportavimas į užsienio šalis.
Šio darbo tikslas – atskleisti ir panagrinėti alaus eksporto iš Lietuvos į kitas užsienio šalis: problemas, perspektyvas, prognozes.
Pirmoje kursinio darbo dalyje, remiantis Lietuvos užsienio prekybos statistikos 1999 -2003 metų rinkinių ir Lietuvos statistikos 1996 - 2003 metų metraščių duomenimis, analizuojami alaus eksporto iš Lietuvos į kitas užsienio šalis balansai, nagrinėjama alaus eksporto į kitas šalis dinamika ir struktūra, apskaičiuojami pokyčiai. Taip pat schemų, diagramų, grafikų duomenys bus aiškinami tekste ir daromos išvados bei apibendrinimai apie eksporto būklę. Ši analizė grindžiama Lietuvos Respublikos įstatymais, Vyriausybes nutarimais ir kitais normatyviniais dokumentais, susijusiais su eksportu, bei Europos Sąjungos ir Pasaulinės Prekybos Organizacijos normatyviniais ir rekomendaciniais dokumentais.
Antroje dalyje, pirmosios dalies analizės išvadų pagrindu, išskiriamos pagrindinės alaus eksportavimo iš Lietuvos į kitas šalis problemos. Jų gilesniam suvokimui ir argumentavimui naudojama informacinė medžiaga, paskelbta mokslo darbų, mokslinių konferencijų leidiniuose, periodiniuose leidiniuose, ekonominėse apžvalgose ir biuleteniuose, įmonių bei organizacijų skelbiamose ataskaitose ir interneto svetainėse.
Trečioji dalis skiriama alaus eksporto iš Lietuvos į kitas šalis perspektyvų analizei ir prognozėms.
Pagrindinės sąvokos:
1. Eksportas – lietuviškų prekių išvežimas į kitas šalis.
2. Importas – prekių iš kitų šalių atvežimas į Lietuvą.
3. Balansas – eksportuojamų ir importuojamų prekių santykis. Jeigu daugiau eksportuojama (išvežama) nei importuojama (įvežama), vadinasi prekybos balansas yra aktyvus, teigiamas arba palankus; priešingu atveju prekybos balansas bus pasyvus, neigiamas arba nepalankus.
4. Reeksportas – nelietuviškų produktų išvežimas iš Lietuvos. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTarptautinės ekonomikos kursinis darbas
KategorijaEkonomika >  Tarptautinė ekonomika
TipasKursiniai darbai
Apimtis17 puslapių 
Literatūros šaltiniai13
Dydis122.48 KB
Autoriusgintare
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasEkonomikos ir vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Alaus eksporto is Lietuvos analize bukle problemos perspektyvos [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 17 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą