Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Tarptautinė ekonomika>Tarptautinio ir nacionalinio verslo pranašumai ir trūkumai

Tarptautinio ir nacionalinio verslo pranašumai ir trūkumai

  
 
 
12345678910111213141516
Aprašymas

Įvadas. Tarptautinis verslas. Jo samprata. Tarptautinio verslo studijų reikšmė. Tarptautinio verslo organizavimo pagrindai. Tarptautinis skyrius. Tarptautinio verslo aplinka. Multinacionalinių kompanijų (MNK) organizacinės struktūros. Nacionalinis verslas. Smulkus ir vidutinis verslas Lietuvoje. Smulkių ir vidutinių įmonių reglamentuojantys įstatymai. Pagrindinės programos, įtakojančios smulkiojo ir vidutinio verslo plėtotei. Lietuvos Respublikos (LR) valstybės misija smulkiam ir vidutiniam verslui. Smulkaus ir vidutinio verslo ypatybės. Išvados.

Ištrauka

Tarptautinis ir nacionalis verslas yra be abejo du skirtingi dalykai, tačiau panašumų tarp jų yra irgi nemažai. Tarptautinis verslas yra verslas, kurio veikla išeina už vienos šalies ribų. Jis aišku susiduria ir su nebūdingomis nacionaliniam verslui problemomis, tokiomis kaip: sandoriai atliekami užsienio kalba, remiantis užsienio šalių įstatymais; informacija apie užsienio šalis gali būti sunkiai gaunama; iškyla kultūriniai klausimai tarp papročių; netgi tie patys vadybinkai turi turėti platesnių vadybos įgūdžių.
Nacionalis verslas – tai verslas, kuris apsiriboja šalies sienomis ir privalantis susikoncentruoti tik į vietinę aplinką. Nacionalis verslas aišku nesusiduria su tokiomis problemomis kaip tarptautinis, tačiau jis ir be to turi pakankamai savų, savoje šalyje. Čia sandorius galima atlikinėti gimtąją kalba; sandoriai atliekami vietinia valiuta (nors galimi ir užsienio valiuta); vadybininkams uztenka tik tokių žinių, kurios susijusios su vietiniu verslu ir kt. Toliau nacionalinio verslo ypatumai bus nagrinėjami smulkių ir vidutinių įmonių Lietuvoje atžvilgiu.
Toliau darbe pamėginta atskeisti ir vieno ir kito verslo ypatumus, minusus, pliusus, panašumus, skirtumus.

Darbo objektas: tarptautinio ir nacionalinio verslo panašumai ir skirtumai
Darbo tikslas: atskleisti tarptautinio ir nacionalinio verslo ypatumus
Darbo uždaviniai:
1. Apžvelgti tarptautinnį verslą ir jo ypatumus
2. Apžvelgti nacionalinį verslą bei jo ypatumus
Metodai: mokslinės literatūtros analizė
Darbą sudaro: įvadas, 2 skyriai, išvados, literatūra


Tarptautinis verslas jau 20 amžiaus pabaigoje tapo dabartinės civilizacijos fenomenu, be kurio savo verslo neįsivaizduoja dauguma užsienio ir mūsų šalies verslininkų. Norint nuodugniai išanalizuoti tarptautinio verslo sąvoką, reikia įsigilinti į jo turinį.
Į tarptautinį verslą įeina komerciniai veksniai, išeinantys uz nacionalinių sienų. Ši sąvoka apima tarptautinį prekių, paslaugų, darbo jėgos ir technologijos judėjimą; importą ir eksportą; tarpvalstybinius prekybinius susitarimus dėl intelektinių teisių (patentų, prekybos ženklų, kopijavimo); licencijų išdavimą ir frančizę; investavimą į fizinį ir finansinį turtą užsienio šalyse, susitarimus su gamintojais dėl jų prekių realizavimo užsienio rinkoje arba reeksportavimo į dar kitas užsienio šalis; pirkimą ir pardavimą užsienio šalyse; prekybos centrų ir tiekimo sistemos įkurimą užsienio šalyse; importavimą iš vienos užsienio šalies į kitą vietiniam pardavimui.
Visos pagrindinės priemonės ir koncepcijos, apibrėžiančios vidaus (vietinį) verslą, tinka ir tarptautinio verslo apibrėžimui. Tačiau tarptautiniame versle susiduriama su kai kuriomis specifinėmis problemomis, nebūdingomis vietiniams verslo santykiams. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-05-04
DalykasTarptautinės ekonomikos kursinis darbas
KategorijaEkonomika >  Tarptautinė ekonomika
TipasKursiniai darbai
Apimtis15 puslapių 
Literatūros šaltiniai6
Dydis27.01 KB
Autoriusartūras
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Tarptautinio ir nacionalinio verslo pranasumai ir trukumai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 15 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą