Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Tarptautinė ekonomika>Europos Sąjungos (ES) bendra prekybos politika su trečiosiomis šalimis

Europos Sąjungos (ES) bendra prekybos politika su trečiosiomis šalimis

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334
Aprašymas

Įvadas. Europos Sąjungos (ES) samprata. Europos Sąjungos (ES) - tai unikali valstybių sąjunga. Europos Sąjungos (ES) vidaus rinkos kūrimas. Baltoji knyga. Pasaulio prekybos organizacija (PPO). Ekonominė integracija ir jos formos. Ekonominė integracija pasaulyje. Laisvosios prekybos zona. Muitų sąjunga. Bendroji rinka. Ekonominė ir pinigų sąjunga. Bendra prekybos politika. Europos Sąjungos (ES) prekybiniai santykiai su kitais regionais. Prekybiniai Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) ir Europos Sąjungos (ES) santykiai. Prekybiniai Japonijos ir Europos Sąjungos (ES) santykiai. Prekybiniai Kinijos ir Indijos santykiai su Europos Sąjungos (ES). Prekybiniai Lotynų Amerikos ir Meksikos santykiai su Europos Sąjungos (ES). Išvados.

Ištrauka

Kadangi kiekviena pasaulio šalis yra apsupta kitų valstybių, egzistuoja tarptautinėje aplinkoje, jos interesų įgyvendinimą įtakoja išorės veiksniai. Šie veiksniai gali tiek kelti grėsmę bendriems gyventojų interesams, tiek ir suteikti daugiau galimybių jų įgyvendinimui. Tiek atskiri individai, tiek valstybės institucijos, reaguodami į aplinką, siekia sumažinti grėsmių tikimybę bei sudaryti sąlygas geriau išnaudoti tarptautinės aplinkos teikiamas galimybes. Pavyzdžiui, siekdamos sumažinti išorinės karinės agresijos tikimybę, šalys jungiasi į karinius aljansus. Siekdami sumažinti netikrumą tarptautinių santykių dalyviai (valstybės, įmonės, individai) keičiasi informacija ar kuria reguliarius bendravimo forumus – organizacijas, asociacijas, kontraktus ir pan. taip pat yra ir Europos Sąjungos (ES) prekyboje su kitais pasaulio regionais ir valstybėmis, kai ieškoma abiem pusėm naudingų susitarimų. Kita vertus, tarptautiniai prekių paslaugų, gamybos veiksnių ar idėjų mainai bei kliūčių jiems šalinimas suteikia daugiau galimybių realizuoti visų šalies gyventojų ekonominius interesus, kadangi taip skatinami mainai, inovacijos, efektyvumas ir gerbūvio kūrimas. Todėl liberalizuojami tarptautiniai ekonominiai santykiai, kuriamos regioninės laisvos prekybos grupės, sudaromos palankios sąlygos užsienio investicijoms.
Šiuo rašto darbu mes panagrinėsime Europos Sąjungos (ES) bendros prekybos politikos aspektus, apžvelgsime susiklosčiusius prekybinius-ekonominius santykius tarp ES ir kitų svarbiausių regionų bei valstybių. Išskirsime susiklosčiusius santykius su ekonomiškai stipriausiais regionais ir valstybėmis, tokiomis kaip JAV, Japonija, Kinija, Indija, Meksika bei bendrai Lotynų Amerikos šalimis. Prieš rašydami šį darbą išsikėlėme tokį tikslą: apžvelgti ES prekybą su reikšmingiausiais ekonominiais regionais ir valstybėmis. Tikslui pasiekti išsikėlėme šiuos uždavinius:
1. Trumpai ir paviršutiniškai pristatyti Europos Sąjungą.
2. Apžvelgti ES bendros rinkos kūrimą ir su tuo susijusį dokumentą. t.y. Baltąją Knygą.
3. Aprašyti Pasaulio prekybos organizaciją (PPO).
4. Apžvelgti Ekonominę integraciją ir jos formas.
5. Aprašyti bendrąją ES prekybos politiką.
6. Pristatyti ES prekybinius santykius su kitais pagrindiniais regionais ir valstybėmis. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-05-05
DalykasTarptautinės ekonomikos kursinis darbas
KategorijaEkonomika >  Tarptautinė ekonomika
TipasKursiniai darbai
Apimtis32 puslapiai 
Literatūros šaltiniai10
Dydis61.75 KB
AutoriusAugis
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Europos Sajungos (ES) bendra prekybos politika su treciosiomis salimis [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 32 puslapiai 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą