Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Tarptautinė ekonomika>Tarptautinio verslo ekonominė aplinka

Tarptautinio verslo ekonominė aplinka

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627
Aprašymas

Tarptautinio verslo situacija Europos ir globaliu mastu. Tarptautinio verslo aplinkos. Tarptautinio verslo ekonominė aplinka. Išsivysčiusios, besivystančios ir neišsivysčiusios pasaulio šalys. Ekonomikos globalizavimas ir tarptautinės bendrovės. Išvados.

Ištrauka

Plečiant rinką užsienyje ar aiškinantis įvairių verslo šakų tolesnes perspektyvas, vis svarbiau yra pažinti aplinką, kurioje veikiama. Analizuojant tarptautinį verslą labai svarbu yra įvertinti jo aplinką ir strateginę jos svarbą plėtojant verslą europiniu kontekstu. Ypatingas dėmesys turi būti skiriamas šalies vyriausybės politikai ir tiems veiksniams, kurie turi įtakos kompanijų pasirinkimui, ieškant rinkos nišų Europoje.
Darbo objektas – tarptautinio verslo ekonominė aplinka.
Darbo tikslas – išanalizuoti ir įvertinti tarptautinio verslo ekonominės aplinkos veiksnius, turinčius įtakos plėtojant verslą užsienyje.
Darbo uždaviniai:
1. Atskleisti tarptautinio verslo situaciją;
2. Išanalizuoti tarptautinio verslo ekonominės aplinkos veiksnius;
3. Atskleisti tarptautinių organizacijų svarbą tarptautiniam verslui;
4. Išanalizuoto ekonomikos globalizavimą tarptautiniu mastu.

1980-ieji buvo apibūdinami kaip įsitikinimo potencialiomis galimybėmis sukurti bendrąją Europos rinką (arba SEM, angl. Single European Market) metai, o 1990 metais jau niekas neabejojo, jog bendroji Europos rinka sukurta. 1990 metais įvyko didelių pokyčių Vidurio ir Rytų Europos šalyse, bandant šias šalis transformuoti tiek politiniu, tiek ekonominiu požiūriu ir stengiantis pasiekti aukštų ekonomikos augimo rezultatų. Tai paskatino vis daugiau verslininkų ieškoti rinkos išplėtimo galimybių plėtojant ryšius su kitomis šalimis, pažinti skirtingą verslo aplinką ir kultūrą. Konkretaus verslo pasistūmimą į tarptautinę aplinką iš esmės lėmė tuometinės verslo struktūros ir ateities vizijos. (Perminienė, Vengrauskas, 2001, 97 p.)
Intensyvėjant verslo globalizacijai, Europos Sąjunga kartu su NAFTA ir ACEAN bloko šalimis dalyvauja tebetrunkančioje kovoje dėl įtakos naujose (Rusijos, Kinijos, Brazilijos, Rytų Europos šalių) rinkose. Azijos ekonomika patyrė nenutrūkstamą spartų ekonominį augimą 1980-1990 metais, nepaisant to, kad 1997 metų pabaigoje kai kurios šalys patyrė ekonominę krizę. Nors Japonija buvo dominuojanti ekonominė jėga regione, tai nesutrukdė staigiam Pietų Korėjos, Honkongo (nepaisant Kinijos ekonomikos nuosmukio 1997), Singapūro, Taivano ir Malaizijos ekonominiam augimui. Be to, Kinijos ekonomika dabar auga gan sparčiai, remiama tiesioginių užsienio investicijų iš Jungtinių Amerikos Valstijų ir iš Europos. Amerikoje tuo pat metu NAFTA (arba Šiaurės Amerikos laisvosios prekybos zona, angl. North American Free Trade Area) plėtra paskatino Jungtinių Amerikos Valstijų, Kanados ir Meksikos kaip potencialaus prekybos bloko susikūrimą. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-05-23
DalykasTarptautinės ekonomikos kursinis darbas
KategorijaEkonomika >  Tarptautinė ekonomika
TipasKursiniai darbai
Apimtis26 puslapiai 
Literatūros šaltiniai3 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis43.49 KB
AutoriusIngrida
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas0
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Tarptautinio verslo ekonomine aplinka [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą