Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Tarptautinė ekonomika>Finansinė globalizacija

Finansinė globalizacija

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526272829303132
Aprašymas

Įvadas. Bendrai apie globalizaciją. Finansinės globalizacijos istorija. Ankstesnės globalizacijos bangos. Pirmoji globalizacijos banga: 1870 – 1914 metai. Atsitraukimas prie nacionalizmo: 1914 – 1945 metai. Antroji globalizacijos banga: 1945 – 1980 metai. Naujoji globalizacijos banga. Kintanti prekybos struktūra. Globalizacija verslo srityje. Antrojo pasaulinio karo pasekmės. Tarptautinės finansinės organizacijos. Tarptautinis valiutos fondas. Pasaulio bankas. Pasaulio banko funkcijos. Pasaulio bankas ir Lietuva. Įrodymai, kad globalizacija vyksta. Politika. Viešosios tvarkos palaikymas. Krašto gynyba. Ekonomika. Kultūra. Tarptautinės organizacijos. Išvados.

Ištrauka

XX-XXIa. sandūroje visuomenei iššūkį meta, anot Z.Bauman, "nepermaldaujama pasaulio lemtis, negrįžtamas procesas, veikiantis mus visus vienodu mastu ir tokiu pačiu būdu", t.y. globalizacija. Būtent dėl to, kad globalizacija yra šiandieninis procesas, vystantis "čia ir dabar", yra svarbu ją nagrinėti. Nors nėra vieno tikslaus apibrėžimo, aukščiausiame politiniame ir ekonominiame lygmenyje globalizacija suprantama kaip procesas, apimantis laisvą kapitalo, prekių, paslaugų ir darbo jėgos judėjimą pasaulyje. Tačiau greta šio makroekonominio aspekto neišvengiamai globalizacija lemia ir pasikeitimus politikoje bei tarptautiniuose santykiuose.

Taigi mano darbo tikslas – plačiau išnagrinėti finansinę globalizacija, jos teikiamus privalumus ir neigimas puses.
Darbo uždaviniai:
1. apibūdinti globalizacijos;
2. pateikti finansinės globalizacijos raidą;
3. aprašyti globalias finansines institucijas.


Globalizacija - procesas, reiškinys, nusakantis pokyčius pasaulio ir regionų ekonomikoje, kylančius dėl laisvo (finansinio, žmogiškojo ir kitokio) kapitalo judėjimo, intensyvios tarptautinės prekybos, kultūrinių ir kitokių mainų.
Pradėtas vartoti penktojo dešimtmečio viduryje, žodis "globalizacija" naudojamas apibrėžti įvairiausius informacijos, ekonomikos ir kitus procesus, turint galvoje didejančią ūkių ir visuomenių integraciją bei intensyvėjančius savitarpio ryšius.
Procesas kritikuojamas ypač socialinės minties ir krypties atstovų, profsąjungų, Vakarų Europos lobistinių organizacijų, kurios netenka savo galių įtakoti pasaulinius procesus, investicinius srautus, kontroliuoti rinkas bei patekimą į jas.
Globalizacija taipogi siejama su kapitalizmu - kapitalo įsigalėjimu pasaulyje, tarptautinių (multinacionalinių) koncernų įtaka, kartais pranokstančia nacionalinių valstybių galias.
Pastarųjų metų įvykiai Europos finansų rinkose, JAV rizikos kapitalo fondų (Hedge Fonds) atėjimas į ES Vertybinių popierių biržas, potenciali Europos koncernų kontrolės perėmimo galimybė privertė sunerimti socialinės rinkos ekonomikos šalininkus ir atkreipti visuomenės dėmesį į neigiamas globalizacijos pasekmes - darbo užmokesčio "dempingą" (Dumping), nedarbą senosiose ES valstybėse, darbo vietų eksportą, neribojamą investavimą Rytų Europos šalyse bei Azijoje, gamybos perkėlimą į Trečiojo pasaulio valstybes, rizikos kapitalo fondų įtaką bendrovių veikloje bei šios didesnę (ir efektyvesnę) kontrolę. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-06-09
DalykasTarptautinės ekonomikos kursinis darbas
KategorijaEkonomika >  Tarptautinė ekonomika
TipasKursiniai darbai
Apimtis30 puslapių 
Literatūros šaltiniai9
Dydis92.81 KB
AutoriusDovile
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasE.Martinaitytė
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
FakultetasVerslo vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Finansine globalizacija [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 30 puslapių 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • E.Martinaitytė
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą