Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Tarptautinė ekonomika>Tiesioginės užsienio investicijos Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje. Tendencijų analizė

Tiesioginės užsienio investicijos Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje. Tendencijų analizė

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839404142434445464748495051
Aprašymas

Įvadas. Tiesioginių užsienio investicijų samprata. Pagrindinės sąvokos. Investicijų ekonominė prasmė. Investicijų formos. Investicinės veiklos teisinis reguliavimas. Tiesioginių užsienio investicijų poveikio vietinės ekonomikos plėtrai teoriniai aspektai. Teigiamas tiesioginių užsienio investicijų poveikis šalies ekonominei plėtrai . Neigiamas tiesioginių užsienio investicijų poveikis šalies ekonominei plėtrai. Tiesioginės užsienio investicijos Lietuvoje. Veiksniai, lemiantys Lietuvos patrauklumą investicijoms. Investicijų apimtis ir dinamika. Investicijų struktūra pagal ekonomines veiklos rūšis. Vietos ir užsienio investicijų struktūra pagal regionus. Tendencijų analizė. Tiesioginių užsienio investicijų analizė Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje. Investicijų tendencijos: auganti investicijų į paslaugas svarba. Veiksniai, ribojantys užsienio investicijas į Lietuvos ūkį. Išvados. Priedai (2).

Ištrauka

Pasaulyje vyksta atkakli kova dėl investicijų, nes būtent jos dažniausiai lemia šalies ekonominio vystimosi tempus. Pastaruoju metu vis mažiau išskiriamos vidaus ir užsienio investicijos, visiems investuotojams stengiamasi sudaryti pagal galimybes vienodas sąlygas. Tačiau vis dar išlieka ir ypatingi skirtumai tarp vietinių ir užsienio investicijų. Tai ne tik kapitalas, bet ir ,,know-how", lengvesnis priėjimas prie naujų rinkų, vietinės ekonomikos integracija į tarptautines vertės kūrimo grandines bei klasterius. Be to, vietinius investuotojus žymiai lengviau motyvuoti, kad investuotų kapitalą savo šalyje, negu kitų šalių investuotojus. Todėl užsienio investicijų pritraukimui turėtų būti sukurta speciali strategija ir priemonių visuma.
Lietuva pagal užsienio investicijų pritraukimą yra tarp atsiliekančių Europos Sąjungos šalių, o, skaičiuojant investicijas vienam gyventojui, iš aštuonių naujųjų ES narių taip pat užima paskutinę vietą. Nors Vyriausybė per kelerius pastaruosius metus nuveikė nemažai, gerindama investicinį klimatą bei likviduodama FIAS studijoje išryškintus trūkumus, to nepakanka. Gali pasirodyti paradoksalu, kad paskutinėje Jungtinių Tautų studijoje Lietuva minima tarp palankiausių investicijoms šalių, o investicijų apimtys yra gana nedidelės. Taip pat, lyginant įvairių šalių investicinį klimatą pagal mokesčius, kurie dažniausiai įvardijami kaip pagrindinis investavimo motyvas, galima pastebėti, jog pagal investicijų apimtį pirmauja ne tos šalys, kuriose mokesčiai yra mažiausi. Vadinasi, norint paspartinti investicijų srautus į šalies ekonomiką, reikia ieškoti sisteminių sprendimo būdų, o nesitenkinti tik fragmentinėmis priemonėmis.
Kitas problemos aspektas - investicijų kokybė: į kokias sritis dažniausiai investuojama – ar į tradicinės ekonomikos, mažą pridedamąją vertę generuojančias šakas ir sektorius, ar į naujų technologijų, specifinių mokslo žinių reikalaujančias veiklas. Akivaizdu, jog investicijos į masinės gamybos produktų kūrimą ir gamybą neturi didelės perspektyvos. Tai lemia bendrosios raidos tendencijos. Vis didesnę svarbą įgyja investicijos į paslaugas, ypač į profesionalias verslo paslaugas.
Taigi Lietuva visokeriopai skatino ir skatina tarptautinio kapitalo atėjimą. Tačiau ar visada tiesioginės užsienio investicijos užtikrina ūkio plėtrą? Tiesioginių užsienio investicijų svarbą sunku įvertinti, tačiau priartėjimas prie šio įvertinimo padėtų spręsti ekonominės politikos formavimo klausimus.

Šio kursinio darbo tikslas – išsiaiškinti tiesioginių užsienio investicijų svarbą Lietuvos ūkiui. Atlikti išsamią tiesioginių užsienio investicijų analizę, remiantis teoriniais darbais ir esančia situacija Lietuvoje, identifikuoti veiksnius, kurie daro įtaką tiesioginėms užsienio investicijoms. Atskleisti tiesioginių užsienio investicijų dinamiką Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje. Įvertinti galimą tiesioginių užsienio investicijų įtaką šalies ekonominei plėtrai.
Pagrindiniai darbo uždaviniai:
Surinkti ir išanalizuoti Lietuvos ir užsienio šalių autorių medžiagą apie tiesiogines užsienio investicijas.
Nustatyti veiksnius, lemiantys Lietuvos patrauklumą investicijoms.
Išnagrinėti tiesioginių užsienio investicijų sandarą.
Atskleisti jų kiekius ir dinamiką.
Atlikti išsamią tiesioginių užsienio investicijų analizę.
Pateikti tiesioginių užsienio investicijų tendencijų Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje analizę.
Nustatyti veiksnius, ribojančius investicijas į Lietuvos ūkį. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-10-20
DalykasTarptautinės ekonomikos kursinis darbas
KategorijaEkonomika >  Tarptautinė ekonomika
TipasKursiniai darbai
Apimtis49 puslapiai 
Literatūros šaltiniai20
Dydis387.39 KB
Autoriustoma
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/Dėstytojasas. J. Paunksnienė
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
FakultetasVerslo vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Tiesiogines uzsienio investicijos Lietuvoje Latvijoje Estijoje. Tendenciju analize [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 49 puslapiai 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • as. J. Paunksnienė
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą