Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Tarptautinė ekonomika>Verslo organizavimas globalizacijos sąlygomis

Verslo organizavimas globalizacijos sąlygomis

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728
Aprašymas

Įvadas. Darbo tikslas. Darbo uždaviniai. Tyrimo metodas. Globalizacijos samprata. Prekybos integracijos istorija. Poindustrinio judėjimo etapas. Verslo globalizacijos infrastruktūra ir institucionalizacija. MNK (multinacionalinių korporacijų iškilimas) iškilimas. Gamybos internacionalizavimas. Kapitalo internacionalizavimas. Globali konkurencija. Verslo organizavimas globalizacijos sąlygomis. Verslo globalizacija: įtaka kraštui.

Ištrauka

Šiuolaikiniai tarptautiniai-ekonominiai santykiai yra tarp valstybių su įvairiomis santvarkomis, ūkio raidos lygiu ir perspektyvomis. Konstruktyvus šių santykių vystymasis naujajame šimtmetyje tampa ekonomine būtinybe. Didėja ūkinė savitarpio priklausomybė tarp šalių, jų grupuočių ir kontinentų. Techninė pažanga didina savitarpio komunikacijų galimybes, informacijos teikimą bei sprendimų priėmimą.
Globalizacija yra pasaulio valstybių ūkių ir visuomenių integravimasis, intensyvėjantys tarpusavio ryšiai. Tarpusavio ryšiai gali būti patys įvairiausi, pradedant prekyba, investicijomis ir baigiant žmonių, pinigų ir informacijos srautais. Rinkos ekonomikos išplitimas pasaulyje bei su tuo susijusi technologijos pažanga sukūrė sąlygas nuolatiniams tarpusavio ryšių tarp pasaulio valstybių augimui.Apie ekonominę valstybių tarpusavio priklausomybę ir jos pasėkmes taip pat pradėta kalbėti jau gana seniai, pradėjus augti transnacionalinių kompanijų veiklai.
Dabartinėmis ekonominių procesų globalizacijos sąlygomis prekyba užleidžia tarptautinių ekonominių santykių varomosios jėgos pozicijas tarptautiniam kapitalo judėjimo procesui, kuris paskutiniais dešimtmečiais daro vis didesnę įtaką tarptautinei prekių, paslaugų ir technologijų srautų kaitai ir jų struktūrai. Nors pagrindinis vaidmuo tenka galingiausioms ir labiausiai ekonomiškai išsivysčiusioms valstybėms bei regionams, tačiau ir nedidelės šalys, siekiančios turėti efektyviai funkcionuojančios rinkos ekonomiką, negali likti nuošalyje. Jos vis plačiau ir giliau įsitraukia į kapitalo eksporto procesus.
Ekonominis gyvenimas savaime netapo globaliniu. Kiekviena firma auga ir stiprėja pereidama tam tikrus savo brandos etapus. Tarptautinių kompanijų atsiradimas ir plėtra - tai eilinės, "paprastos" firmos organizavimo plėtros padarinys. Šiandien 200 didžiausių pasaulio kompanijų sukuria apie trečdalį pasaulio bendrojo produkto.
Pasaulinė ekonomika – tai nacionalinių ekonomikų visuma, bei jų tarpusavio bendradarbiavimas. Norime ar nenorime, kasdien mes vis daugiau ir daugiau girdime apie pasaulio ekonomika, kuri yra mūsų gyvenimo dalis. Ji vis labiau mus veikia ir skverbiasi į mūsų kasdienybę, ir visai nesvarbu ar mes tai suprantame ar ne. Visi mes vienaip ar kitaip susiję su pasaulio ekonomika. Tačiau su pasaulio ekonomika esame susiję ne vien kaip užsieninių prekių ir paslaugų vartotojai. Pasaulio ekonomika apima visus žmonių, verslo ir valstybių tarpusavio santykius, kurie peržengia valstybių sienas, kartais net ir neteisėtai. Pasaulio ekonomikos kriterijais vadovaudamiesi, siekiame tam tikrų politikos ar ekologijos tikslų. Apskritai visa, kas peržengia valstybių sienas – paslaugos, prekės arba pervesti pinigai –sudaro pasaulio ekonomikos dalį. Maisto produktų importas, automobilių eksportas, investicijos užsienyje, net paslaugos, kaip antai: kino filmai ar turizmas – tai kiekvienos šalies įnašas į pasaulio ekonomikos veiklą. XX – XXI a. pasižymi pasaulio ekonomikos globalizacija.
Ekonomikos globalizacija – tai sudėtinga, turinčia daug įvairių aspektų problema. Ji pastoviai skatina daugybės naujų mokslinių diskusijų atsiradimą. Todėl šiandien yra labai daug nuomonių apie globalizaciją ir ją tiesiog neįmanoma paprastai, vienareikšmiškai apibūdinti ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-10-24
DalykasTarptautinės ekonomikos kursinis darbas
KategorijaEkonomika >  Tarptautinė ekonomika
TipasKursiniai darbai
Apimtis28 puslapiai 
Literatūros šaltiniai6
Dydis52.97 KB
AutoriusAleksandr
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Verslo organizavimas globalizacijos salygomis [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą