Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Tarptautinė ekonomika>Ekonominio saugumo įtaka tarptautinės prekybos vystymuisi

Ekonominio saugumo įtaka tarptautinės prekybos vystymuisi

  
 
 
1234567891011121314151617
Aprašymas

Įvadas. Tarptautinės prekybos nauda. Ekonominis atvirumas. Tarptautinės prekybos rizika. Ekonominis saugumas. Embargas. Įvairūs diskriminaciniai metodai. Protekcionizmas. Kiti apribojimai. Ekonominis saugumas ir jo įtaka tarptautinės prekybos vystymuisi. Valstybės vaidmuo užtikrinant ekonominį saugumą. Išvados.

Ištrauka

Šiuolaikiniame kapitalistiniame pasaulyje kiekviena valstybė yra įtraukta į tarptautinę prekybą. Tarptautinė prekyba daro didelę įtaką valstybės ekonominiam vystimuisi ir šalies ekonomikos augimo tempams. Šiuolaikinė tarptautinė prekyba – tai neatskiriama kasdienio gyvenimo dalis. Užsienio prekyba padeda vystyti šalies ekonomika. Šiuolaikinė tarptautinė prekyba – tai neatskiriama kasdienio gyvenimo dalis. Tarptautinės prekybos pagrindas yra mainai ir specializacija. Šalys tarpusavyje prekiaudamos stengiasi įsigyti prekių mažesne kaina nei savos šalies viduje. Tačiau norint vystyti šalies užsienio prekybą, reikia sudaryti tam tinkamas sąlygas, tai reiškia, kad šalis turi užtikrinti ekonominį saugumą.
Šiame darbe apžvelgsime ekonominio saugumo įtaką tarptautinės prekybos vystymuisi. Apžvelgsime pagrindinius tam trukdančius ekonominius reiškinius ir panagrinėsimę, kokia įtaką turi valstybės vaidmuo šiame procese.

Šiuolaikiniame kapitalistiniame pasaulyje kiekviena valstybė yra įtraukta į tarptautinę prekybą. Tarptautinė prekyba daro didelę įtaką valstybės ekonominiam vystimuisi ir šalies ekonomikos augimo tempams. Šiuolaikinė tarptautinė prekyba – tai neatskiriama kasdienio gyvenimo dalis. Tarptautinės prekybos pagrindas yra mainai ir specializacija. Šalys tarpusavyje prekiaudamos stengiasi įsigyti prekių mažesne kaina nei savos šalies viduje. Tarptautinė prekyba padeda plėsti gamybos apimtis, pritraukti daugiau pinigų, o taip pat kainas šalies viduje daro konkrentiškesnes, sąlygoja aukštesnius veiklos rezultatus, bei efektyvumą. Į visą tai atsižvelgus galima teigti, kad tarptautinė prekyba pertvarko naturalią monopoliją, veikiančią vidaus rinkoje į naturalią oligopoliją, veikiančią pasaulinėje rinkoje.
Tarptautinės prekybos poveikis gamybai, vartojimui ir prekybai dažniausiai priklauso nuo pasaulinių kainų santykių. Todėl ekonomistai didelę reikšmę skiria prekybos sąlygoms. Užsienio prekybosnauda valstybei įvertinama prekybos sąlygų (T) rodikliu, kuris rodo valstybės eksportą (Px) ir importo (Pm) kainų santykiu:
T = Px/Pm
Kadangi užsienio prekyba sąlygoja produkcijos gausą, todėl ji sudaro galimybes kiekvienos šalies gyventojams nusipirkti tokių produktų, kokių gamyba toje šalyje reikalauja didesnių išteklių ir brangiau kainuoja.
Tačiau norint vykdyti tarptautinę prekybą, šalis turi būti pakankamai ekonomiškai atvira ir taip pat patraukli kitoms šalims ir jų investitoriams, t.y. šalies ekonominiai, politiniai rodikliai turi būti tokie, kad užtikrintų investitorių naudą su minimalia rizika. Taigi labai svarbus ir šalies ekonominis saugumas. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-11-28
DalykasTarptautinės ekonomikos kursinis darbas
KategorijaEkonomika >  Tarptautinė ekonomika
TipasKursiniai darbai
Apimtis15 puslapių 
Literatūros šaltiniai7
Dydis29.42 KB
AutoriusRaima
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas4
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Ekonominio saugumo itaka tarptautines prekybos vystymuisi [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 15 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą