Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Tarptautinė ekonomika>Didžiausios Europos Sąjungos (ES) kompanijos

Didžiausios Europos Sąjungos (ES) kompanijos

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526272829303132333435
Aprašymas

Įvadas. Tarptautinės kompanijos. Kaip kompanijos tampa tarptautinėmis. Tarptautinių kompanijų plėtra į užsienio valstybes. Pasaulinė gamybos sistema. Pasaulinės gamybos sistemos pokyčiai ir perspektyvos. Pasaulinės gamybos sistemos aplinkos poveikis kompanijai. Konkurencija tarptautinėse kompanijose. Konkurencijos veiksniai ir strategijos. Konkurencinga gamybos sistema. Technologijos įtaka konkurencingumui. Technologijos įtaka kompanijos strategijai. Technologijos įtaka kompanijos veiklai. Gamybos technologijos įtaka konkurencingumui. Produkcijos kokybės įtaka konkurencingumui. Didžiausios Europos Sąjungos (ES) kompanijos. 20 didžiausių Europos Sąjungos (ES) kompanijų. Didžiausia Europos Sąjungos (ES) kompanija. Didžiausių Europos Sąjungos (ES) kompanijų nacionalinė priklausomybė. Didžiausių Europos Sąjungos (ES) kompanijų pasiskirstymas ūkio šakose. Didžiausios Europos Sąjungos (ES) bankininkystės sektoriaus kompanijos. Išvados. Priedai (1)

Ištrauka

Nėra didelių nesutarimų, kad globalizacija yra fundamentalus procesas, keičiantis pasaulio politikos, ekonomikos ir visuomenės struktūrą. Globalizacija - tai laisvas kapitalo, prekių, paslaugų ir darbo jėgos judėjimas pasaulyje, kai kompanijoms yra sudaromos vienodos veikimo sąlygos įvairiose pasaulio šalyse. Taip formuojasi tarptautinės kompanijos.
Tarptautinės kompanijos pasaulio rinkoje ima įgyti vis didesnę reikšmę. Konkuruodamos tarpusavyje ir siekdamos vis daugiau plėstis, jos daro įtaką ne tik savo šalims tėvynėms, bet ir kitoms užsienio šalims, į kurias skverbiasi. Daug kalbama apie didžiulių tarptautinių kompanijų poveikį ne tik ekonomikai, bet ir politikai. Todėl yra svarbu žinoti, kaip veikia didžiausios tarptautinės kompanijos.
Kompanija, norėdama atrasti savo nišą rinkoje ir sėkmingai dirbti, visada susiduria su aršia konkurencija. Tik gerai išmanantiems pagrindinius konkurencingumo principus ir pažįstantiems savo klientus bei konkurentus, pavyksta įsitvirtinti rinkoje. Taigi, kompanijos sugebėjimas išlikti pakankamai konkurencinga pasaulinėje rinkoje yra vienas iš svarbiausių sėkmingos jos veiklos pagrindų. Todėl šiame darbe aptarsiu svarbiausius kompanijos konkuravimo tarptautinėje rinkoje principus ir veiksnius.
Lietuva yra Europos Sąjungos narė. Norint sėkmingai dirbti, visų pirma reikia gerai pažinti būtent tą rinką, kurioje ketini veikti. Todėl šio darbo praktinėje dalyje nagrinėsiu būtent Europos Sąjungoje veikiančias didžiausias tarptautines kompanijas.
Darbo tikslas: aptarti didžiausias ES kompanijas.
Darbo uždaviniai:
1. aptarti, kaip firmos tampa tarptautinėmis kompanijomis ir kaip jos plečiasi į užsienio valstybes;
2. aptarti pasaulinės gamybos sistemos pokyčius, perspektyvas ir poveikį;
3. aptarti įvairių veiksnių įtaką tarptautinių kompanijų konkurencingumo lygiui;
4. apžvelgti didžiausias ES kompanijas 2005 metais.
Darbo metodas: literatūros šaltinių analizė; duomenų analizė. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-12-08
DalykasTarptautinės ekonomikos kursinis darbas
KategorijaEkonomika >  Tarptautinė ekonomika
TipasKursiniai darbai
Apimtis30 puslapių 
Literatūros šaltiniai12
Dydis745.06 KB
Autoriusdovile
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas4
Švietimo institucijaKlaipėdos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Didziausios Europos Sajungos (ES) kompanijos [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 30 puslapių 
  • Klaipėdos Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą