Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Tarptautinė ekonomika>Neapmokėjimo rizika tarptautiniuose atsiskaitymuose

Neapmokėjimo rizika tarptautiniuose atsiskaitymuose

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637
Aprašymas

Įvadas. Neapmokėjimo rizikos samprata. Neapmokėjimo rizikos atsiradimo priežastys. Neapmokėjimo rizika kitų rizikų plotmėje. Neapmokėjimo rizikos mažinimo priemonės. Eksporto kredito draudimas. Eksporto kredito draudimo privalumai ir trūkumai. Eksporto kredito draudimas Lietuvoje. Eksporto kredito draudimas užsienio šalyse. Akredityvas. Kitos mažinimo priemonės ir būdai. Atsiskaitymų rizikos rodiklis Europoje ir Lietuvoje. Išvados.

Ištrauka

Plečiantis Lietuvos verslo ryšiams su užsienio šalimis, sudarant ilgalaikius prekių tiekimo kontraktus, vis didesnis dėmesys skiriamas tarptautiniams kontraktams. Prekybiniuose sandoriuose, priklausomai nuo pageidaujamos garantijos, atsiskaitymų brangumo, rizikos faktorių ir kitų veiksnių, naudojamos įvairios tarptautinių atsiskaitymų formos. Vystantis tarptautinei prekybai, pasaulinėje praktikoje susiformavo tam tikros atsiskaitymų formos, kurios numato mokėjimo ir prekinių dokumentų išleidimo, perdavimo ir apmokėjimo būdus. Šį įvairių atsiskaitymų formų atsiradimą ir tolesnį vystymąsi skatina auganti prekių apyvarta, kuri tuo pačiu reiškia vis didesnę sandorių neįvykdymo riziką pirkėjui ir pardavėjui.
Pastaruoju laikotarpiu norint saugiai prekiauti jau nebeužtenka gerų santykių su pirkėju bei teigiamos pirkėjo atsiskaitymo istorijos. Padėtis atskirose šakose, vystymosi perspektyvos bei geopolitiniai pasikeitimai taip pat turi įtakos įvertinant riziką. Įmonės, kurios savo produkciją eksportuoja ar parduoda Lietuvos rinkoje, dažnai priverstos taikytis prie pirkėjų keliamų atsiskaitymo sąlygų – atidėti apmokėjimą už prekes ar paslaugas. Pardavėjui tokios apmokėjimo sąlygos visada yra rizikingos. Šiuo metu neatsiskaitymas su tiekėjais daugelyje Europos šalių tampa vis dažnesniu reiškiniu dėl įvairių objektyvių ir subjektyvių priežasčių.
Siekdamos išanalizuoti problemas, susijusias su tarptautiniais atsiskaitymais, apklausėme kelias Lietuvos smulkaus ir vidutinio verslo įmones, vykdančias tarptautinę prekybą.. Reikia pastebėti, kad įmonės vienareikšmiškai teigė, kad dažniausiai jos susiduria su neapmokėjimo rizika. Remiantis atliktų apklausų metu gauta medžiaga savo darbe yra išsamiai aptariama neapmokėjimo rizika, jos sąveika su kitomis rizikomis (valiutine, prekių sugadinimo ir kt.) bei apsidraudimo nuo jos priemonės.
Darbo tikslas – išanalizuoti išorinius ir vidinius faktorius, sąlygojančius neapmokėjimo rizikos nuostolius ir pateikti efektyvias rizikos mažinimo priemones.
Darbo uždaviniai:
Išsiaiškinti neapmokėjimo riziką sukeliančius veiksnius;
Aptarti neapmokėjimo rizikos santykį su kitomis rizikomis;
Išsiaiškinti bei aptarti neapmokėjimo rizikos mažinimo priemones.
Išanalizuoti kaip neapmokėjimo rizika įtakoja smulkiųjų ir vidutinių įmonių veiklą.
Darbo objektas: neapmokėjimo rizika.
Darbo metodas: įmonių apklausa, informacinių srautų analizė ir sintezė. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-01-08
DalykasTarptautinės ekonomikos kursinis darbas
KategorijaEkonomika >  Tarptautinė ekonomika
TipasKursiniai darbai
Apimtis35 puslapiai 
Literatūros šaltiniai17
Dydis231.38 KB
AutoriusRima
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas6
Mokytojas/DėstytojasE. Freitakas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Neapmokejimo rizika tarptautiniuose atsiskaitymuose [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą