Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Tarptautinė ekonomika>Tarptautinis verslas (2)

Tarptautinis verslas (2)

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526272829303132333435363738394041424344454647
Aprašymas

Įvadas. Tarptautinio verslo raida. Tarptautinis verslas iki pramonės revoliucijos. Tarptautinė gamyba pramoniniame amžiuje: multinacionalinio verslo plėtra, 1850-1939 m. TUI ir tarptautinis verslas klasikiniu aukso standarto laikotarpiu: ekstensyvumas, intensyvumas ir stratifikacija. Tarptautinis verslas tarpukario laikotarpiu: ekstensyvumas, intensyvumas ir stratifikacija. Tarptautinio verslo įtaka prieš 1945 m. Multinacionalinės korporacijos iškilimas ir gamybos transnacionalizacija. Tarptautinio verslo ekstensyvumas. TUI intensyvumas ir multinacionalinė gamyba. TUI: stratifikacijos pobūdis. Multinacionalinė gamyba: stratifikacijos pobūdis. Istorinės verslo globalizacijos formos. Multinacionalinės korporacijos. Multinacionalinių korporacijų investicijos į besivystančią ekonomiją. Galimybės korporacijoms. Galimybės besivystančiai ekonomijai. Didžiausios multinacionalinės korporacijos. Nokia. Nike. Alna. Multinacionalinių įmonių interesų įvairovė. Multinacionalinių įmonių interesų įvertinimo būdai. Įtaka struktūrai: korporacijų galia prieš valstybės galią. Išvados.

Ištrauka

Pastaruoju metu beveik visos nacionalinės valstybės palaipsniui tapo funkcionaliomis sudėtinėmis dalimis ir įsitraukė i globalių transformacijų bei globalių srautų struktūrą. Transnacionaliniai tinklai ir ryšiai vystėsi beveik visose žmonių veiklos srityse. Prekės, kapitalas, žmonės, žinios, komunikacija ir ginkluotė, kaip ir nu¬sikaltimai, teršalai, mados ir tikėjimai, sparčiai kerta teritorines sienas. Pasaulis jau nėra sudarytas iš "atskirų civilizacijų, jis jau nėra paprasčiausia tarptauti¬nė valstybių asociacija, jis tapo iš esmės susietas globalios tvarkos, kuriai būdingos ryškios mainų, galios, hierarchijos ir nelygybes struktūros.
Norint suvokti pokyčius, paveikusius ir vis dar veikiančius valstybių ir politinius spren¬dimus, reikėtų išsiaiškinti keletą terminų, tarp kurių - globali politika, globali valdžia, tarptautinis rėžimas ir valstybes suverenitetas. Neišsiaiškinus šių terminų, sunku su¬prasti daugybę globalių procesų ir struktūrų, pakeitusių politikos ir ypač modernios politines bendruomenes prigimtį. Nes šie terminai padeda apibrėžti politikos globali¬zacijos dimensijas.
Prieš pradedant analizuoti transnacionalines bei multinacionalines korporacijas ypač svarbu jas apibrežti. TNK – tai korporacijos, kurios motinės įmonės kapitalas priklauso vienos šalies kapitalui, o filialai įsikūrę įvairiose pasaulio šalyse, o MNK - tai korporacija, kurios motininės įmonės kapitalas priklauso dviems ar daugiau šalių, o filialai įsikūrę taip pat įvairiose pasaulio šalyse.
Dauguma tarptautinių korporacijų šiandien sudaro transnacionalinės korporacijos. Jų šiandien yra daugiau nei 45 tūkstančiai pasaulyje.
Tarptautinių korporacijų skirstymas į TNK ir MNK šiek tiek sąlyginis. Šiandien pagrindinę reikšmę turi ne tai kelioms šalims priklauso motininė kompanija, o tai kokią globalinę tarptautiniu mąstu veiklą vykdo ši korporacija ir ypač investicijų bei pelno formų gavimo sferos. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-01-12
DalykasTarptautinės ekonomikos kursinis darbas
KategorijaEkonomika >  Tarptautinė ekonomika
TipasKursiniai darbai
Apimtis46 puslapiai 
Literatūros šaltiniai7
Dydis110.73 KB
Autoriussvinis
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Failo pavadinimasMicrosoft Word Tarptautinis verslas (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą