Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Tarptautinė ekonomika>Tarptautinės pinigų sistemos raida (2)

Tarptautinės pinigų sistemos raida (2)

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324
Aprašymas

Įvadas. Transnacionalinių korporacijų atsiradimas ir jų raida. Transnacionalinių korporacijų formavimas. Transnacionalizacija. Užsienio investicijos ir transnacionalinės korporacijos. Transnacionalinių korporacijų poveikis šalies ūkiui. TNK įtaka šalių politikai. Multinacionalinės korporacijos iškilimas ir gamybos transnacionalizacija. Išvados.

Ištrauka

Pasaulio ekonomika – tai nacionalinių ekonomikų visuma, bei jų tarpusavio bendradarbiavimas. Norime ar nenorime, kasdien mes vis daugiau ir daugiau girdime apie pasaulio ekonomika, kuri yra mūsų gyvenimo dalis. Ji vis labiau mus veikia ir skverbiasi į mūsų kasdienybę, ir visai nesvarbu ar mes tai suprantame ar ne.
Šiame darbe bus nagrinėjami būtent transnacionalinių ir multinacionalinių korporacijų klausimai. Jie padės mums suprasti naujas tendencijas pasaulio ekonomikoje, atsižvelgti į jas ir pamatyti kai kurias problemas. Ši tema yra labai įdomi ir, mūsų manymu, aktuali šiandieniniame gyvenime, dėl to mes ją ir pasirinkome. Nes labai svarbu yra suprasti, kaip funkcionuoja nacionalinės ekonomikos kartu ir atskirai, ir kokios yra ateities ekonomikos tendencijos, kaip jos vystomos. Apie pasaulio ekonomiką ir jos tendencijas paskutiniu laiku kalbama labai daug. Sprendžiami įvairūs klausimai, rengiamos konferencijos ir panašiai. Todėl ši tema yra gana svarbi ir teoriniu, ir praktiniu aspektu.
Pats darbas yra aktualus ir savo nagrinėjama tema ir tomis problemomis, kurias jis tiria arba aiškinasi. Rašant darbą pasirodė labai sudėtinga susisteminti visą informaciją ir žinias. Atrodo neįmanoma parašyti visa tai, kas šiuo metu yra svarbu. Todėl darbe pateikiami ir nauji, ir seni, jau gerai žinomi pavyzdžiai, skaičiai, teorinė medžiaga bei palyginimai. Galbūt ne viskas yra išdėstyta, tačiau svarbiausi aspektai pateikti gana plačiai ir nagrinėjami labai įdėmiai.
Apie šias aktualias temas, kurios pertvarko šiuolaikinį pasaulį rašė "Princetono" universiteto (JAV) profesorius Roberto Gilpini (Robert Gilpin), taip pat Jonathanas Perratonas (Jonathan Perraton), kuris yra Šefildo universiteto ekonomikos dėstytojas. Lietuvių ekonomistas R. A. Grižas. Taip pat nagrinėjo transnacionalinių korporacijų klausimą.

Darbo tikslas: išanalizuoti ir pateikti svarbiausias naujas pasaulio ekonomikos tendencijas, bei išnagrinėti jų padarinius ir keliamas problemas.

Darbo uždaviniai:
1. Pateikti naujas transnacionalinių ir multinacionalinių korporacijų ekonomines tendencijas;
2. Apibūdinti ir išnagrinėti kiekviena iš jų, pateikiant pavyzdžius bei kitus reikalingus duomenis;
3. Išskirti svarbiausius aspektus (ir svarbiausias tendencijas), bei įvertinti jų įtaka bei kitokį poveikį pasaulio (bei nacionalinei) ekonomikai.

Darbas sudarytas iš trijų dalių, kuriose aptariamos pagrindinės transnacionalinių korporacijų ekonomikos tendencijos. Pradžioje aptariamas transnacionalinių korporacijų atsiradimą ir jų raidą.. Toliau tendencijos pateiktos, kaip TNK ir MNK egzistavimo formų vystymasis, pradedant nuo transnacionalizavimo baigiant svarbiausia tendencija – jų poveikiui pasaulio ekonomikai.
Iš pradžių, bendradarbiavimas įgauna internacionalizavimo pobūdį. Toliau perauga į transnacionalizacija, kur susikuria daugelis ūkio kompleksų ir konglomeratų. Jų tautinis atitikmuo nesutampa su valstybių sienomis. Šios tendencijos vystymasis skatina transnacionalinių korporacijų kūrimasį ir spartų plėtojimasį.
Darbo struktūra:
Darbas yra nemažas ir įdomus. Jis aptaria svarbias problemas ir išaiškina pasirinktos temos esmę. Darbe pateikiama daug įvairių sąvokų, terminių sampratų ir teorinis klausimo nagrinėjimas (kuris apima informacinių, kai kurių mokslinių šaltinių analizę). Darbas buvo naudingas mums ir tikiuosi bus įdomus kitiems. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTarptautinės ekonomikos kursinis darbas
KategorijaEkonomika >  Tarptautinė ekonomika
TipasKursiniai darbai
Apimtis22 puslapiai 
Literatūros šaltiniai8
Dydis39.43 KB
AutoriusCoffee
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaVilniaus universiteto Tarptautinio verslo mokykla
Failo pavadinimasMicrosoft Word Tarptautines pinigu sistemos raida (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 22 puslapiai 
  • Vilniaus universiteto Tarptautinio verslo mokykla / 2 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą