Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Tarptautinė ekonomika>Valiutiniai santykiai tarptautinėje prekyboje

Valiutiniai santykiai tarptautinėje prekyboje

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526272829303132333435363738
Aprašymas

Įvadas. Teorinė dalis. Tarptautinės prekybos samprata. Palyginamojo pranašumo principas. Tarptautinės prekybos politikos ir priemonės. Laisvoji prekyba. Protekcionizmas. Dempingas. Embargas. Tarptautinės prekybos politikos priemonės. Pinigų vaidmuo tarptautinėje prekyboje. Valiutų kurso funkcija. Aukso standartas. Fiksuoti valiutų kursai. Dolerio standartas. Plaukiojantys valiutų kursai. Bankų vaidmuo tarptautinėje prekyboje. Praktinė dalis. Tarptautinė prekyba pasauliniu mastu. Lietuvos užsienio prekybos pobūdis 1989-2000 m. Lietuvos užsienio prekyba 2000-2003 m. Naujos tendencijos tarptautinės prekybos politikoje. Lietuvos valiutiniai ir kreditiniai santykiai. Išvados.

Ištrauka

Kiekvienos valstybės, nesvarbu ar ji būtų didelė, ar maža, ūkis sudaro pasaulinio ūkio dalį. O pasaulinis ūkis susiformavo tarptautinės prekybos dėka. Šiuo metu be tarptautinių prekių ir paslaugų mainų, ko gero, negali apsieiti nė viena valstybė. Įvairios šalys gamina tik tas prekes ir paslaugas, kurias jų sąlygomis naudinga gaminti, todėl šiuo metu, turbūt, nė viena valstybė negali visiškai apsirūpinti visomis reikmėmis.
Pasaulinė rinka yra gana abstrakti ir teoretinė kategorija. Kai sakoma, kad tarptautinė prekyba vyksta pasaulinėje rinkoje, turima omenyje visų procesų, susijusių su tarpvalstybiniais prekiniais piniginiais santykiais, visumą. Toks abstraktus šio reiškinio nagrinėjimas makro lygyje reikalingas, kad geriau jį suprastume, galėtume lyginti atskirų kraštų indėlį bendruose prekybinių procesų mastuose, prekių ir pinigų srautų dėsningumus. Tačiau realioji prekyba visuomet vyksta tarp konkrečių subjektų ir šalių. Ir šioje prekyboje sutinkama įvairių formų barjerų bei apribojimų.
XX amžių galima apibūdinti kaip didelių permainų laikmetį, kuriuo formavosi naujas požiūris į pasaulinio ūkio problemas. Pasaulinis ūkis susideda iš nacionalinių ūkių, kurių dėka ir pradėjo palaipsniui formuotis pasaulinė rinka kartu su tarptautine valiutos sistema. Įvairiu metu, veikiant skirtingoms valiutų sistemoms, nevienodai buvo nustatinėjami valiutų kursai – skyrėsi kurso nustatymo paritetai, kurso reguliuojamumas ar laisvumas, valiutos kurso svyravimo pasirinkimas – fiksuotas ar plaukiojantis ir kt.
Šio kursinio darbo tikslas – apžvelgti teorinius ir praktinius kreditinių ir valiutinių santykių tarptautinėje prekyboje aspektus.
Siekdama užsibrėžto tikslo naudojau šias priemones:
1. mokslinės literatūros ir mokslinių ekonominių straipsnių analizė;
2. šalies bei pasaulio statistinių duomenų analizė ir įvertinimas.
Kursinį darbą sudaro 2 dalys: teorinė ir praktinė, pateikiamos 6 lentelės bei 8 paveikslai. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-02-20
DalykasTarptautinės ekonomikos kursinis darbas
KategorijaEkonomika >  Tarptautinė ekonomika
TipasKursiniai darbai
Apimtis37 puslapiai 
Literatūros šaltiniai13
Dydis115.48 KB
AutoriusDzemba
Viso autoriaus darbų5 darbai
Metai2004 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Valiutiniai santykiai tarptautineje prekyboje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 37 puslapiai 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • 2004 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą