Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Tarptautinė ekonomika>Verslo ir valdymo ypatumai Danijoje

Verslo ir valdymo ypatumai Danijoje

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940414243444546474849505152535455565758596061
Aprašymas

Santrauka. Įvadas. Danijos istorija. Pagrindiniai Danijos duomenys. Danija geografiniu požiūriu. Danijos kultūra. Švietimas. Literatūra. Muzika. Kinas. Choreografija. Danijos politinė ir ekonominė situacija. Danijos politinė situacija. Danijos ekonominė situacija. Danija ir Europos sąjunga. Mokesčiai, finansinių atsiskaitymų reguliavimas. Tiesioginiai mokesčiai. Netiesioginiai mokesčiai. Užsienio prekybos reguliavimas. Prekybos standartizavimas. Teisinis verslo reguliavimas. Investicijos. Lengvatos ir paskatos verslui. Lengvatos tyrimams ir plėtrai. Regionų plėtra. Eksportas ir tarptautinės jungtinės įmonės. Transporto politika. Transportas. Eismo apimtis. Aplinkos apsauga ir transporto saugumas. Prekių transportas. Darbo rinka Danijoje. Bankai ir finansinės paslaugos. Danijos konkurencinė aplinka ir jos reguliavimas. Aukštojo mokslo sistemos apžvalga Danijoje. Verslo etika. Išvados.

Ištrauka

Lietuvai stojant į Europos Sąjungą atsiveria didesnės verslo galimybės. Įstojus į šias struktūras, Lietuvai bus atviros ir Europos Sąjungos šalių rinkos. Viena iš Europos Sąjungos narių yra Danija, todėl Lietuvos verslininkams pradėti verslą šioje šalyje yra labai aktualu išsiaiškinti verslo ir vadybos ypatumus.
Darbo tikslas: Išanalizuoti ir susipažinti su verslo ir vadybos ypatumais, bei sąlygomis Danijoje.
Darbo objektas: Verslo ir vadybos ypatumai, bei sąlygos.

Darbo uždaviniai:
• Apžvelgti Danijos istoriją;
• Pristatyti Danijos geografinę padėtį;
• Pristatyti Danijos kultūrą;
• Apžvelgti Danijos politinę ir ekonominę padėtį;
• Apžvelgti Danijos vaidmenį ES;
• Išnagrinėti Danijos mokesčių sistemą;
• Apžvelgti užsienio prekybos sąlygas ir apmokestinimo sistemą;
• Supažindinti su Danijos bendra verslo aplinka;
• Apžvelgti Danijos teisinį verslo reguliavimą;
• Atskleisti investiciniu aspektu padėtį Danijoje ir nurodyti pagrindines investicijų skatinimo priemones Danijoje;
• Pristatyti siūlomas Danijoje lengvatas ir paskatas verslui;
• Apžvelgti Danijos transporto politiką;
• Supažindinti su Danijos darbo rinką;
• Apžvelgti bankus ir finansines paslaugas;
• Supažindinti su Danijos konkurencine aplinka ir jos reguliavimu;
• Padaryti Danijos aukštojo mokslo sistemos apžvalgą;
• Apibūdinti verslo etiką Danijoje;
Darbo metodologija: Rašant šį kursinį darbą buvo naudotasi nauja interneto puslapiuose pateikta informacija, oficialia statistine bei publicistine medžiaga ir kitų studentų anksčiau surinkta medžiaga.

Žmonės Danijos teritorijoje apsigyveno vėlyvajame paleolite, atsitraukus ledynams. Senieji gyventojai vertėsi medžiokle ir žvejyba. Neolite plito žemdirbystė ir gyvulininkystė. Žalvario amžiuje vystėsi prekiniai mainai, ėmė irti gimininė santvarka. Prieš didįjį tautų kraustymąsi, kuris įvyko IV a., čia gyveno germanų gentys (anglai, jutai, kimbrai, saksai, teutonai). V a. viduryje anglai ir jutai ėmė keltis į Britaniją, o į Danijos teritoriją iš Pietų Švedijos V - VI a. atsikraustė danai, kurie, susilieję su jutų ir kitų genčių likučiais, tapo vyraujančia Danijos gentimi. VI - VIII a. pirmykštė bendruomenė suiro, įsigalėjo konungų valdžia. VIII a. pabaigoje - IX a. pradžioje pagrindiniai socialiniai sluoksniai buvo laisvieji žemdirbiai (bondai), gentinė diduomenė ir vergai. VIII a. P. Jutlandijoje susidarė vienas svarbiausių Skandinavijos, Pabaltijo ir Vakarų Europos mainų prekybos centrų Hedebiaus (Haitabaus) miestas. VIII a. - XI a. viduryje danai dalyvavo Skandinavijos normanų (vikingų) piratiniuose prekybiniuose žygiuose į Frankų valstybės pakraščius, Šiaurės Prancūziją, Viduržemio jūrą, užgrobė Š. r. Angliją 866m.
Danai taip pat rengė karo žygius prieš skalvius, sembus ir kitas baltų gentis. Valdant karaliams Gormui Senajam (900-935m.) ir jo sūnui Haraldui Mėlyndančiui (935—985m.), susikūrė vieninga Danijos karalystė su karaliaus rezidencija Elinge (Centrine Jutlandija). Į Danijos karalystę įėjo Jutlandijos pusiasalis, Danijos salynas ir Skonė (pietinė Skandinavijos pusiasalio dalis). Karaliaus Knuto Pirmojo laikais (1018 — 1035m.) Danijos karalystė trumpą laiką valdė Angliją ir Norvegiją. Karaliaus valdžią stiprino sąjunga su krikščionių bažnyčia (krikščionybė priimta apie 960m.). Valdant Valdemarui Pirmajam (1157-82) ir Valdemarui Antrajam (1202-41), buvo užgrobta Riūgeno sala, Holšleinas, Meklenburgas, Pomeranija ir Š. Estija su Saremos sala (dalis šių teritorijų prarasta 1227m., pralaimėjus mūšį su vokiečių feodalais prie Bornhiovedo). XVII a. Danijoje atsirado manufaktūrų, kurios iš pradžių priklausė karaliui ir gamino daugiausia karo reikmenis; vėliau - ir privačių. Stiprėjo miestiečių luomas, atsirado buržuazijos užuomazgų (pasiturintys pirkliai, laivų savininkai, manufaktūrininkai). Steigėsi jūrų prekybos kompanijos: Islandijos 1602m., Rytų Indijos 1616m. ir kt. Prasidėjo kolonijų grobimas (1616m. Danija įsigijo Trankvebarą Indijoje, kelias Virginijos salas).
Vis dėlto, iki XVII a. vidurio Danijoje viešpatavo negausi, bet ekonomiškai ir politiškai stipri aristokratija, valdžiusi šalį rigsrodą. Miestiečių ir buržuazijos opozicijos reikalavimu 1660m. buvo sušauktas rigsdagas, kuris panaikino dalį aristokratijos privilegijų, o karaliaus turtą paskelbė paveldimu. 1665m. Frederikas Trečiasis (1648-70) įstatymu įteisino Danijoje absoliutinę monarchiją. Buvo panaikintas rigsrodas, nebešaukiamas rigsdagas, centralizuojama valdžia. Valdžios pareigūnais skiriami ir miestiečiai, o aristokratija apkraunama mokesčiais. Kapitalizmo vystymąsi varžė sunkios sąlygos kaime, merkantilizmo politika, Šiaurės karo (1700 – 1721m.) pasekmės. Tik apšviestojo absoliutizmo įtakoje ministrai J. F Struensė (1770 – 1772m.) ir A. P. Bernstorfas (1773 – 1780m., 1784 – 1794m.) padarė svarbių buržuazinių reformų. 1788 - 1800m. panaikinta baudžiava, prekybai ir amatams paskelbtas laisvos konkurencijos principas. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-03-23
DalykasTarptautinės ekonomikos kursinis darbas
KategorijaEkonomika >  Tarptautinė ekonomika
TipasKursiniai darbai
Apimtis59 puslapiai 
Literatūros šaltiniai22
Dydis350.68 KB
AutoriusElma
Viso autoriaus darbų7 darbai
Metai2004 m
Klasė/kursas4
Mokytojas/DėstytojasP.Orzekauskas
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasEkonomikos ir vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Verslo ir valdymo ypatumai Danijoje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 59 puslapiai 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • P.Orzekauskas
  • 2004 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą