Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Tarptautinė ekonomika>Verslo aplinkos ypatumai Vengrijoje

Verslo aplinkos ypatumai Vengrijoje

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536
Aprašymas

Įvadas. Santrauka. Vengrijos valstybės socialinis – ekonominis profilis. Nacionalinio konkurencingumo profilis. Verslo sąlygų specifika ir įvertinimas šalyje. Verslo ir inovacijų paramos sistema. Šalies konkurencingumo ir verslo aplinkos SSGG analizė. Išvados. Priedai (2).

Ištrauka

Vengrija – yra įsikūrusi Centrinėje Europoje, Karpatų baseine. Ji ribojasi su Slovakija šiaurėje, rytuose – su Ukraina ir Rumunija, pietuose su Serbija ir Kroatija, vakaruose – su Slovėnija ir Austrija. Vengrija ilgą laiką buvo žemės ūkio valstybė, tačiau po Antrojo pasaulinio karo ji tapo industrine. Beveik trečdalis visos industrijos sukurta Budapešte ar netoli jo. Turizmas taip pat užima gana svarbią vietą Vengrijos ekonomikoje.
Vengrija yra Europos šalis, turinti labai savitą kultūrą. Ji labai skiriasi nuo kaimyninių valstybių. Daugiau nei prieš 1,500 metų grupelė vengrų protėvių atkeliavo į Vengrijos žemes iš Azijos. Šie klajokliai su savimi atsinešė savo kultūrą, dainas, šokius. Jų kultūra nuo europietiškosios labai skyrėsi. Net ir dabar vengrų kultūra panašesnė į vidurinės Azijos nei į Europos.
Vengrija yra parlamentinė demokratinė respublika. Šaliai vadovauja prezidentas, kuris yra renkamas penkeriems metams. 1999 metais ji įstojo į NATO, o 2002 metais tampo Europos Sąjungos nare.
Aktualumas. Kadangi esame Europos Sąjungos nariai, todėl yra tikslinga pažinti ne tik savo šalį, bet ir kitas Europos Sąjungos valstybes. Plečiantis rinkoms yra aktualu sužinoti apie kitų valstybių socialinius, ekonominius rodiklius, taip pat sužinoti ar ji rinkoje yra konkurencinga ar ne. Nes tai padeda įvertinti ar mūsų šaliai yra tikslinga įeiti į kitų šalių rinkas.
Darbo tikslas – atskleisti verslo aplinkos ypatumus Vengrijoje.
Darbo uždaviniai:
1. apžvelgti Vengrijos valstybės socialinį – ekonominį profilį;
2. pateikti nacionalinio konkurencingumo profilį;
3. įvertinti verslo sąlygų specifiką šalyje;
4. apžvelgti verslo ir inovacijų paramos sistemą;
5. pateikti šalies konkurencingumo ir verslo aplinkos SSGG analizes.
Metodai: internetinių šaltinių analizė.


Mūsų referato tema yra "Verslo aplinkos ypatumai Vengrijoje". Šį referatą rašė SM – 3/3 gr. studentės Asta Babrauskaitė ir Agnė Kanapeckaitė.
Pagrindinis referato tikslas atskleisti verslo aplinkos ypatumus Vengrijoje.
Vengrijos valstybės socialinis – ekonominis profilis. Vengrija 1999 – aisiais metais įstoja į NATO, o 2002 – aisiais metais į Europos Sąjungą. Vengrijos gyventojų skaičius auga ir 2005 – aisiais metais šalyje gyvena 10 097 500 gyventojų. Moterys Vengrijoje gyvena ilgiau nei vyrai. Mirtingumas Vengrijoje lyginant 2000 – uosius ir 2005 – uosius mažėjo. Gyventojų turinčių aukštąjį išsilavinimą 2005 – aisiais metais Vengrijoje buvo 480 žmonių iš tūkstančių. Grynosios pajamos vienam gyventojui Vengrijoje padidėjo beveik per pus. Bendras vidaus produktas (GDP) vienam gyventojui išreikštas perkamosios galios standartu lyginant 2000 – uosius ir 2005 – uosius augo. Kalbant apie realų GDP augimą reikia pažymėti, jog lyginant su 2000 – aisiais metais GDP 2005 – aisiais metais ne išaugo, bet sumažėjo. Taip pat Vengrijoje augo ir darbo jėgos produktyvumas. Vidutinė metinė infliacija Vengrijoje nuo 2000 –ųjų metų sumažėję beveik per pus. Darbo vieneto kaštai smarkiai sumažėjo ir tapo neigiamas. Bendras Vyriausybės įsiskolinimas kaip GDP procentas 2003 – aisiais (vėliausiai galimi metai) – 57 proc. Nedarbo lygis, skaičiuojant procentais nuo aktyvios visuomenės, Vengrijoje sumažėjo. Tiesioginių užsienio investicijų ir 2000 – aisiais ir 2003 – aisiais Vengrijoje buvo tokios pat. Verslo investicijos nuo 2000 – ųjų metų sudarė mažesnį procentą GDP.
Nacionalinio konkurencingumo profilis. 2006 m. Pasaulio konkurencingumo ataskaitoje yra pateikta 124 pasaulio valstybių konkurencingumo vertinimas. Konkurencingumo augimo indeksas Vengrijoje užima 41 vietą tarp 124 Pasaulio šalių. Vengrija yra vertinama aukštojo išsilavinimo, inovacijų diegimo, technologijos ir marketingo efektyvumo aspektu, tačiau palyginus su Europos Sąjungos valstybėmis, Vengrija šiuo aspektu būtų tik vidurį tarp visų valstybių. Remiantis Lisabonos apžvalga galima teigti, kad Vengrija yra nelabai konkurencinga, kadangi dažniausiai Vengrija tarp Europos Sąjungos valstybių užima paskutiniąsias vietas arba yra Europos Sąjungos šalių viduryje. Remiantis Lisabonos ataskaita, galima teigti, kad rinkų liberalizavime, finansinių paslaugų sektoriuje ir verslo aplinkoje Vengrija užimą trečiąją vietą tarp naujųjų Europos Sąjungos valstybių. Taip pat Vengrija priklauso "Catching – up" grupei. Vengrijos transporto, sandėliavimo ir komunikacijos rodiklis yra 0,25 ir tai yra dvigubai mažesnis negu pirmaujančios šiame sektoriuje Latvijos. Pasidalijimas į vidutines – aukštas technologija ir aukštas tyrimų ir plėtros laboratorijų technologijas Vengriją aplekia tik 5 Europos Sąjungos valstybės, tačiau R&D universiteto išlaidos finansuojamos verslo Vengrija yra tarp pirmaujančių Europos Sąjungos valstybių. Vengrija yra trečioje vietoje, ją lenkia tik Belgija ir Vokietija, kurių rodikliai nežymiai, bet aukštesni negu Vengrijos. Pagal mažų ir vidutinio dydžio įmonių susitarimą su kitomis įmonėmis dėl naujovių diegimo Vengrija užima pirmąją vietą ir artimiausią konkurentą Kipro valstybę lenkia daugiau nei 10 %. Eksportuodama aukštų technologijų produktus į kitas šalis Vengrija užima 4 vietą, taip pat užima 4 vietą vidutinių – aukštų ir aukštų technologijų gamyboje. Vengrija užimą paskutinę vietą tarp Europos Sąjungos valstybių pagal rinkai parduodamus naujus produktus. Vengrija užimą paskutinę vietą tarp Europos Sąjungos valstybių pagal rinkai parduodamus naujus produktus. Įvertinant dabartinę situaciją ir realias raidos galimybes, lieka tikėtis, kad valdžia ras politinės valios atlikti eilę svarbių veiksmų, būtinų sukurti nacionalinio konkurencingumo veiksnius, adekvačius pasaulinėms tendencijoms. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-03-23
DalykasTarptautinės ekonomikos kursinis darbas
KategorijaEkonomika >  Tarptautinė ekonomika
TipasKursiniai darbai
Apimtis35 puslapiai 
Literatūros šaltiniai13
Dydis89.03 KB
AutoriusAsta
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas4
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Verslo aplinkos ypatumai Vengrijoje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 35 puslapiai 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą