Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Tarptautinė ekonomika>Reikalavimai Europos Sąjungos (ES) rinkai teikiamiems gaminiams

Reikalavimai Europos Sąjungos (ES) rinkai teikiamiems gaminiams

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839404142
Aprašymas

Įvadas. Bendroji produktų sauga. Reikalavimai gaminiams. Techninio reglamentavimo metodai. "Naujojo požiūrio" direktyvos. Atitikties įvertinimas. CE ženklinimas. Europos Sąjungos (ES) privalomieji reikalavimai gaminiams. Europos Sąjungos (ES) privalomieji reikalavimai buitinei chemijai. Europos Sąjungos (ES) privalomieji reikalavimai kosmetikai. Europos Sąjungos (ES) privalomieji reikalavimai metaliniams baldams ir seifams. Europos Sąjungos (ES) privalomieji reikalavimai oro kondicionavimo įrenginiams. Europos Sąjungos (ES) privalomieji reikalavimai valtims ir jachtoms. Europos Sąjungos (ES) privalomieji reikalavimai elektros įrangai. Europos Sąjungos (ES) privalomieji reikalavimai PET (polietilentereftalato) buteliams. Bendrieji reikalavimai maisto produktams. Maisto higiena. Maisto produktų ženklinimas. Prekių judėjimas tarp Europos Sąjungos (ES) šalių. Iš Europos Sąjungos (ES) šalių vežamų į Lietuvą maisto produktų kontrolė. Importo iš trečiųjų šalių tvarka. Maisto produktų tranzito per Lietuvos teritoriją tvarka. Funkcinio maisto produktų gamybos ir vartojimo koncepcija. Bendrosios nuostatos. Europos sąjungos ir kitų valstybių funkcinio maisto produktų gamybos ir vartojimo reglamentavimo apžvalga. Reikalavimai funkcinio maisto produktams. Direktyvos. Direktyva 89/107/EEB: maisto priedai. Direktyva 89/108/EEB: greitai užšaldyti maisto produktai. Išvados.

Ištrauka

Bendrosios rinkos principų įgyvendinimas bei augantys vartotojų apsaugos reikalavimai sąlygojo bendrų reikalavimų produktams, teikiamiems į ES rinką, nustatymą. Viena iš pagrindinių sąlygų – produktas, vartojant jį normaliomis sąlygomis, turi būti saugus vartotojui. Todėl dauguma techninių reikalavimų nustatyti siekiant užtikrinti tinkamą produktų saugos lygį. Pirkėjų pasitikėjimui turi įtakos vartotojų teisių ir ekonominių interesų apsauga, tai itin svarbi sąlyga siekiant vystyti sėkmingą prekybą Bendrijoje.
Maistą reglamentuojantiems ES teisės aktams tenka svarbus vaidmuo užtikrinant, kad vartotojus pasiektų tiktai saugus maistas, kad vartotojai gautų patikimą informaciją.
Šiame darbe aptartas iš tiesų svarbus dalykas Europos sąjungai, tai yra bendroji produktų, tiekiamų ES rinkai, sauga bei reikalavimai, keliami jiems. Taip pat aprašytas prekių judėjimas tarp Europos šalių, kuris apima ir vežamų maisto produktų kontrolę, ir importo iš trečiųjų šalių tvarką, ir maisto tranzito per Europos Sąjungos šalis tvarką, ir dar daugelį kitų aspektų. Be to, šiame darbe yra pateikta funkcinio maisto produktų gamybos ir vartojimo koncepcija. Taip pat yra paminėtos kelios direktyvos, techninio reglamentavimo metodai, palygintos "senojo" bei "naujojo" požiūrio direktyvos, aprašytas CE ženklinimas. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTarptautinės ekonomikos kursinis darbas
KategorijaEkonomika >  Tarptautinė ekonomika
TipasKursiniai darbai
Apimtis40 puslapių 
Literatūros šaltiniai5
Dydis91.19 KB
AutoriusAgne
Viso autoriaus darbų18 darbų
Metai2005 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaVilniaus universiteto Tarptautinio verslo mokykla
Failo pavadinimasMicrosoft Word Reikalavimai Europos Sajungos (ES) rinkai teikiamiems gaminiams [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 40 puslapių 
  • Vilniaus universiteto Tarptautinio verslo mokykla / 2 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą