Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Tarptautinė ekonomika>Nedarbas Europos Sąjungoje (ES) ir jo priežastys

Nedarbas Europos Sąjungoje (ES) ir jo priežastys

  
 
 
12345678910111213141516171819202122
Aprašymas

Įvadas. Nedarbas ir jo tipai. Nedarbas Europos Sąjungos valstybėse. Nedarbo lygio kitimas Europos Sąjungoje (ES). Vyrų, moterų, jaunimo ir bendras nedarbo lygis Europos Sąjungoje (ES). Nedarbo Europos Sąjungoje (ES) priežastys. Išvados.

Ištrauka

Temos aktualumas. Viena svarbiausių makroekonominių problemų yra nedarbas. Darbas yra ne vien žmogaus pajamų, bet ir socialinės padėties, pilnavertiškumo pagrindas. Daugelis žmonių, netekę darbo, praranda pajamų šaltinį, patiria gyvenimo lygio smukimą, psichologinį diskomfortą. Ekonomikos požiūriu darbas – tai riboto ištekliaus panaudojimas, gaminant norimas prekes bei paslaugas. Dėl to tiek atskiras asmuo, tiek visuomenė gauna didžiausias pajamas bei paslaugas, kai visi, kurie gali ir nori, dirba. Todėl nedarbo problema yra politinių ir ekonominių diskusijų objektas.
Nedarbas yra socialinė problema su labai didelėmis ekonominėmis ir socialinėmis išlaidomis. Tai yra pagrindas daugelio kitų socialinių problemų. Todėl reikia spręsti šią svarbią problemą, kuri egzistuoja visoje Europos Sąjungoje.
Darbo tikslas – išsiaiškinti nedarbo ES dinamiką ir nustatyti tokį nedarbo lygį lėmusias priežastis.
Darbo uždaviniai:
• pristatyti nedarbo sąvoką ir išskirti nedarbo tipus;
• apžvelgti nedarbo ES istorinę raidą;
• pateikti ir išnagrinėti ES bendrą nedarbą, vyrų ir moterų, bei jaunimo nedarbo lygio rodiklių dinamiką;
• nustatyti ir aptarti ES nedarbą lemiančias priežastis.
Darbo objektas – Europos Sąjungos valstybių narių nedarbo lygis.
Rašant darbą naudotasi Lietuvos bei užsienio autorių darbais, elektroniniais informacijos šaltiniais.

Nedarbas gali būti laikinasis (migracinis), struktūrinis ir ciklinis, arba nepakankamos paklausos.
Laikinasis (migracinis) nedarbas – nedarbas, atsirandantis normaliame darbo paieškos procese. Vieni darbuotojai keičia darbo vietą dėl šeimyninių aplinkybių, kiti ieško naujo darbo, atleisti iš ankstesnio, pasibaigus darbo sutarčiai ar dėl pražangų. Treti, baigę mokslus, pirmą kartą ieško darbo; ketvirti nedirba, nes baigėsi jų darbo sezonas ir t.t. Kadangi laikinasis nedarbas atsiranda esant normaliai darbo jėgos apyvartai, kai žmonės keičia darbus ir išeina ar grįžta į darbą, šis nedarbas dažnai vadinamas apyvartiniu. Dėl to, kad konkretūs dėl kurių nors priežasčių likę be darbo žmonės pakeičia vieni kitus, šis nedarbo tipas nuolatos išlieka, nors yra gan dinamiškas. Taigi laikinasis nedarbas yra neišvengiamas. Jis tam tikru mastu ir pageidautinas, kadangi daugelis žmonių susiranda geriau apmokamą, labiau kvalifikuotą ir produktyvesnį darbą. Dėl to didėja žmonių pajamos, racionaliau pasiskirsto darbo ištekliai, vadinasi, auga ir realusis nacionalinis produktas.
Struktūrinis nedarbas – nedarbas, atsirandantis, kai darbo paklausos struktūra neatitinka darbo pasiūlos struktūros (profesijos, kvalifikacijos ar teritoriniu atžvilgiu). Keičiantis vartotojų prekių bei paslaugų struktūrai ir jų gamybos technologijoms, keičiasi ir bendrosios darbo jėgos paklausos sudėtis. Dėl tokių pokyčių kai kurių profesijų paklausa sumažėja arba visiškai išnyksta, tuo tarpu paklausa kitų, įskaitant naujas profesijas, išauga. Nedarbas atsiranda dėl to, kad darbo rinka į šiuos pokyčius reaguoja lėtai, darbo jėgos struktūra neatitinka naujos darbo vietų struktūros. Kadangi struktūrinį nedarbą lemia žinių ar gyvenamosios vietos, ar abiejų kartu, nesutapimas, šis nedarbo tipas dar vadinamas nesutampančiu nedarbu. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-04-16
DalykasTarptautinės ekonomikos kursinis darbas
KategorijaEkonomika >  Tarptautinė ekonomika
TipasKursiniai darbai
Apimtis20 puslapių 
Literatūros šaltiniai17
Dydis82.59 KB
AutoriusRenata
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas6
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasEkonomikos ir vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Nedarbas Europos Sajungoje (ES) ir jo priezastys [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 20 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 6 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą