Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Tarptautinė ekonomika>Darbo jėgos migracija

Darbo jėgos migracija

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728293031
Aprašymas

Įvadas. Tarptautinė darbo jėgos migracija. Tarptautinės darbo jėgos migracijos samprata ir pagrindinės priežastys. Šiuolaikinė globali ir regioninė darbo jėgos migracija. Tarptautinės darbo jėgos migracijos srautų pasiskirstymas. Globalizacija ir nauji tarptautinės migracijos bruožai. Ekonominė globalizacija. Transnacionalizacija. Demografinė situacija. Nelegali darbo jėgos migracija. Darbo jėgos migracija Europos sąjungoje ir Lietuvoje. Teoriniai darbo jėgos migracijos aspektai. Laisvas asmenų judėjimas Europos Sąjungoje (ES). Tarptautinės darbo jėgos migracijos Europos Sąjungoje (ES) prognozės. Darbo jėgos migracija Lietuvoje. Darbo jėgos migracijos Lietuvoje stipriųjų ir silpnųjų pusių bei galimybių ir grėsmių analizė. Lietuvos tikslai ir uždaviniai darbo jėgos migracijos srityje. Protų nutekėjimas. Tarptautinės darbo jėgos migracijos pasekmės. Išvados.

Ištrauka

Tarptautinė darbo jėgos migracija yra labai svarbus ir neišvengiamas reiškinys šiuolaikinėje visuomenėje. Kiekvienas žmogus dėl tam tikrų ekonominių, psichologinių, kultūrinių ar kitokių priežasčių gali pasiryžti migruoti, todėl darbo jėgos migracijos tema nuolat išlieka aktuali. Beveik visos Europos ir kitų žemynų valstybės susiduria su darbo jėgos migracija, kurią skatina ar stabdo įvairūs veiksniai. Tiek anksčiau, tiek ir dabar tam įtakos turi šalių politiniai nesutarimai, terorizmo grėsmė, netolygus gyventojų pasiskirstymas, skirtingas valstybių išsivystymo lygis, taip pat įvairūs tarpvalstybiniai susitarimai, o šiuo metu ir Europos Sąjungos plėtra, bei kitos priežastys. Taigi, kiekvienai valstybei darbo jėgos migracijos problema nuolat išlieka aktuali ir todėl svarbu sekti ir reguliuoti migracijos srautus, nes jie turi ne tik priežastis, bet ir pasekmes valstybių politiniam, ekonominiam, kultūriniam, socialiniam gyvenimui. Tai yra pagrindinės priežastys, kodėl ši tema yra svarbi ir plačiai nagrinėjama, todėl ir mes šiame darbe aptarsime ją.
Tarptautinė darbo jėgos migracija teoriniu ir praktiniu požiūriu yra gan plačiai nagrinėjama, tačiau įvairių ekonominių mokyklų požiūriai kartais išsiskiria.
Darbo tikslas yra supažindinti su tarptautine darbo jėgos migracija, apžvelgti darbo jėgos migracijos problemas šiuolaikinių tarptautinių ekonominių santykių kontekste. Siekdama tai padaryti aptarsiu tarptautinės darbo jėgos migracijos sampratą, jos rūšis, priežastis bei pasekmes, reguliavimo politiką. Taip pat panagrinėsiu teorinius darbo jėgos migracijos aspektus; darbo jėgos migraciją bei jos prognozes Europos Sąjungoje ir Lietuvoje.
Darbo uždaviniai yra atskleisti tarptautinės darbo jėgos migracijos sampratą, aptarti šiuolaikinės darbo jėgos migracijos srautus bei pasireiškimo formas taip pat apibūdinti tarptautinės darbo jėgos migracijos tendencijas Lietuvoje ir Europos Sąjungoje.
Tyrimo metodai: istorinis, loginis, statistinis, grafinis, palyginamasis, analizės bei aprašomasis.
Rašydama šį darbą rėmiausi skirtingų Lietuvos ir užsienio autorių literatūra bei mokslo darbais darbo jėgos migracijos tema, taip pat statistine medžiaga bei informacija, pateikta internete.
Rašydama darbą susidūriau su keletu sunkumų. Visų pirma radau nepakankamai statistinės informacijos apie išvykusių ir atvykusių darbuotojų skaičių ne tik Lietuvoje, bet ir kitose valstybėse. Lietuvoje šie skaičiai nėra tikslūs dėl nelegalios migracijos. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-04-17
DalykasTarptautinės ekonomikos kursinis darbas
KategorijaEkonomika >  Tarptautinė ekonomika
TipasKursiniai darbai
Apimtis30 puslapių 
Literatūros šaltiniai7
Dydis62 KB
AutoriusAs
Viso autoriaus darbų6 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Failo pavadinimasMicrosoft Word Darbo jegos migracija [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

  • 2016-03-09 IP: 84.15.163.124
    vitasuliokiene sako

    Labai kokybiški darbai , kurie padeda kaip pavyzdžiai kurti naujus darbus .Ačiū labai.

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą