Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Tarptautinė ekonomika>Lietuvos ir Latvijos bankų palyginamieji aspektai

Lietuvos ir Latvijos bankų palyginamieji aspektai

  
 
 
123456789101112131415161718192021
Aprašymas

Įvadas. Bankų sistemos raida. Lietuvos ir Latvijos bankų sistemos raida (nuo 1990 metų). Bankų sistemos struktūra. Lietuvos bankų sistemos struktūra. Latvijos bankų sistema. Lietuvos ir Latvijos bankų sistemos palyginimas. Šalių bankų sektoriaus panašumai. Centriniai bankai, jų veikla ir funkcijos. Lietuvos bankas. Latvijos bankas. Lietuvos ir Latvijos centrinių bankų palyginimas. Komercinių bankų atliekamos operacijos. Lietuvos komercinių bankų atliekamos operacijos. Latvijos bankų atliekamos operacijos. Lietuvos ir Latvijos komercinių bankų atliekamų operacijų palyginimas. Centrinių ir komercinių bankų priežiūros institucijos. Išvados. Priedai (7).

Ištrauka

Šiais laikais negalime savo gyvenimo įsivaizduoti be kai kurių, jau savaime suprantamais tapusių dalykų. Tokių kaip elektra, greitos ir efektyvios transporto priemonės, buitinė technika, ilgai negendantys maisto produktai ir pan.
Bankai taip pat tapo svarbia, netgi būtina mūsų gyvenimo dalimi. Netgi paprastam piliečiui, jau nekalbant apie verslininkus, ekonomistus, jis tampa vis prieinamesnis, suprantamesnis ir žinoma reikalingesnis. Juk atlyginimas už darbą pervedamas į banko sąskaitą, už santaupas gali gauti palūkanas (ko neatsitinka pinigus laikant kojinėje), o ir norėdamas pirkti ar susiremontuoti namą gali padaryti tai dar neuždirbęs pinigų, o paėmęs paskolą.
Taigi, kas yra bankai? Bankų sistema?
Bankai – tai specialūs ekonominiai institutai, telkiantys laikinai laisvas lėšas ir sankaupas, teikiantys kreditą, tarpininkaujantys piniginiuose atsiskaitymuose, leidžiantys apyvarton pinigus, vertybinius popierius, atlikinėjantys su jais susijusias operacijas ir kitas funkcijas. Priimdami indėlius (depozitus), duodami paskolas ir atlikdami atsiskaitymo operacijas bankai kontroliuoja ir veikia tam tikrus ūkio procesus.
Kreditų sistemą sudaro bankai ir kitos organizacijos, atliekančios kai kurias bankines operacijas. Skiriami du posistemiai: bankai ir nebankai - parabankai (artimos bankams, kvazibankinės institucijos, žiūrėti 1pav. priede) Skirtumas tarp jų labai sąlyginis, dažnai jį nulemia priimti įstatymai: vienose šalyse tam tikra veikla priskiriama bankams, kitose ne.
Šio mūsų darbo tikslas – išnagrinėti Lietuvos ir Latvijos bankų sistemas, jas palyginti.
Šiame referate analizuosime, kaip ir kada kūrėsi pirmieji bankai, kokios susiformavo Lietuvos ir Latvijos, dviejų kaimyninių valstybių, kurias sieja bendra praeitis, istorija, bankų sistema, nagrinėsime jos struktūras, priežiūros institucijas. Taip pat palyginsime šių šalių bankų pagrindinius veiklos rodiklius ir pan.
Šiame darbe daugiausia bus remiamasi įstatymais, centrinių bankų internetiniais puslapiais, straipsniais, statistikos duomenimis, bei kitais informacijos šaltiniais. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-04-23
DalykasTarptautinės ekonomikos kursinis darbas
KategorijaEkonomika >  Tarptautinė ekonomika
TipasKursiniai darbai
Apimtis20 puslapių 
Literatūros šaltiniai17
Dydis61.92 KB
AutoriusIrma
Viso autoriaus darbų9 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas4
Failo pavadinimasMicrosoft Word Lietuvos ir Latvijos banku palyginamieji aspektai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą