Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Tarptautinė ekonomika>Valstybinis reguliavimas

Valstybinis reguliavimas

  
 
 
123456789101112
Aprašymas

Įvadas. Valstybinis reguliavimas. Valstybinio kainų reguliavimo esmė ir metodai. Reguliavimas alkoholio gamyboje. Rinkos dereguliavimas. Laisvoji rinka užsienio šalyse. Išvados.

Ištrauka

Kursiniame darbe pateikiau medžiagą apie valstybės vaidminį reguliuojant rinką. Šio reguliavimo būtinumą ir jo ydas bei neigiamą įtaką rinkos vystimui.
Valstybinis kainų reguliavimas yra svarbi valstybinio ekonomikos reguliavimo sistemos dalis. kartu tai ir valstybės kontrolės dėl konkurencijos principų ir socialinės apsaugos sistema. Valstybinis kainų reguliavimas - tai vyriausybės turimų teisių ir materialinių galimybių panaudojimas, siekant atabilizuoti arba pakeisti kainų lygį ir proporcijas. Greta teigiamų ypatybių valstybinis kainų reguliavimas turi esminių trūkumų, kurie per ilgesnį tokio reguliavimo periodą gali pažeisti objektyvų kainodaros mechanizmą ir turėti neigiamų padarinių šalies ekonominei plėtotei.
Teorinėje dalyje atskleidžiama reguliavimo įtaka ekonominiam aktyvumui. Anksčiau buvo manoma kad reguliavimas padidina visuominės gerovę, bet laikas parodė kad taip nėra. Reguliavimas padidina verslo kaštus ir riboja konkurenciją - o tai suteikia nedarbą ir ekonominės veiklos efektyvumo mažejimą.
Ekonominė laisvė tai yra klestėjimo pagrindas. Ekonominės laisvės indeksas rodo, kad šalys, kuriose puoselėjama ekonominė laisvė, iš esmės skiriasi nuo tų, kur ekonominė laisvė varžoma. Valdžia turi tik apsaugoti žmonių teisės bei palaikyti tvarką
Kursiniame darbe panaudota ekonomikos teorijos vadovėlių medžiagq, informaciniai internetiniai puslapiai. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTarptautinės ekonomikos kursinis darbas
KategorijaEkonomika >  Tarptautinė ekonomika
TipasKursiniai darbai
Apimtis11 puslapių 
Literatūros šaltiniai4
Dydis31.01 KB
AutoriusSveta
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Failo pavadinimasMicrosoft Word Valstybinis reguliavimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą