Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Tarptautinė ekonomika>Europos Sąjungos (ES) žmogiškieji ištekliai: pasiskirstymas ir kaita

Europos Sąjungos (ES) žmogiškieji ištekliai: pasiskirstymas ir kaita

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324
Aprašymas

Įvadas. Europos Sąjungos žmogiškųjų išteklių tyrimas ir metodika. Tyrimo tikslas ir uždaviniai. Darbo metodai. Europos Sąjungos žmogiškieji ištekliai. Žmogiškųjų išteklių skaičius, jų struktūra ir tankumas. Žmogiškųjų išteklių demografinė struktūra. Žmogiškųjų išteklių socialinė struktūra. Natūralusis gyventojų judėjimas. Migracija ir "protų nutekėjimas". Išvados. Anotacija. Summary.

Ištrauka

Europos Sąjungos (ES) ištakos – šeštojo dešimtmečio Europos Bendrijos. Iš pradžių buvo šešios valstybės narės: Belgija, Italija, Liuksemburgas, Nyderlandai, Prancūzija ir Vokietija. 1973 m. prie jų prisijungė Airija, Danija ir Jungtinė Karalystė, 1981 m. – Graikija, 1986 m. – Ispanija ir Portugalija. 1990 m. susivienijus Vokietijai prisijungė ir Rytų Vokietijos žemės.
1992 m. nauja sutartimi Bendrijos institucijoms buvo suteikti nauji įgaliojimai ir pareigos, nustatytos naujos valstybių narių vyriausybių bendradarbiavimo formos – taip buvo įsteigta Europos Sąjunga. ES išsiplėtė 1995 m., kai į ją įstojo Austrija, Suomija ir Švedija.
Per 2004 m. plėtrą ES narėmis tapo Čekija, Estija, Kipras, Latvija, Lenkija, Lietuva, Malta, Slovakija, Slovėnija ir Vengrija.
Dabar Europos Sąjunga yra didžiausia tarptautinė organizacija. Ji vienija 27 Europos valstybes. Gyventojų skaičius joje nuolatos didėja. Nuo 376 milijonų (1960 m.) išaugo iki 463 milijonų (2005 m). Vien per praėjusius metus gyventojų padaugėjo 2 milijonais.
Daugėjant valstybių skaičiui ES yra svarbu ištirti žmogiškųjų išteklių pasiskirstymą ir kaitą. Tai yra svarbu dėl darbo vietų, vartojimo.
Šiame darbe bus nagrinėjama žmogiškųjų išteklių demografinė ir socialinė struktūra. Tai yra svarbus rodiklis kiekvienoje valstybėje. Gyventojų migracijos ir "protų nutekėjimas" yra labai svarbi problema, ypač naujose ES valstybėse narėse, kur atsivėrus naujoms galimybėms daug gyventojų išvyko į kitas valstybes ES. Ypač ženkli emigracija vyksta Baltijos šalyse. Iš Lietuvos išvyko daugiausiai piliečių, lyginant su Latvija ir Estija. Tai įtakojo ir kitą svarbų rodiklį- natūralų gyventojų judėjimą.Daugiausia natūralusis judėjimas sulėtėjo dėl padidėjusios migracijos, tačiau ne ką mažesnę įtaką daro ir kiti veiksniai, kaip santuokų ir ištuokų registracija. Dabar ES šalims norint padvigubinti gyventojų skaičių prireiktų 157 metų. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-12-14
DalykasTarptautinės ekonomikos kursinis darbas
KategorijaEkonomika >  Tarptautinė ekonomika
TipasKursiniai darbai
Apimtis23 puslapiai 
Literatūros šaltiniai13
Dydis565.88 KB
AutoriusIndriukas
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas3
Failo pavadinimasMicrosoft Word Europos Sajungos (ES) zmogiskieji istekliai pasiskirstymas ir kaita [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą