Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Tarptautinė ekonomika>Tarptautinės prekybos apribojimo argumentai ir kontrargumentai

Tarptautinės prekybos apribojimo argumentai ir kontrargumentai

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728
Aprašymas

Įvadas. Tarptautinė prekyba ir jos vystymasis. Tarptautinės prekybos ribojimo argumentai. Tarptautinės prekybos politikos formos ir priemonės. Tarptautinės prekybos apribojimai. Tarptautinės prekybos apribojimų klasifikacija. Muitai. Neigiami muitų padariniai. Netarifiniai apribojimai. Kiekybiniai netarifiniai apribojimai. Kvotos. Licencijavimas. Savanoriški eksporto ribojimai. Užslėpti prekybos politikos metodai. Finansiniai prekybinės politikos metodai. Subsidijos. Eksporto kreditai. Dempingas. Neekonominiai reguliavimo metodai. Prekybiniai susitarimai. Teisiniai rėžimai. Preferencijų sistema. Išvados.

Ištrauka

Viena svarbiausių temų tarptautinėje ekonomikoje yra prekybos apribojimai prieš laisvą prekybą. Tradicinėje literatūroje pabrėžiama, kad prekybos apribojimai apkrauna kainas ekonomikoje. Iki šiol dar ne kiekvienas ekonomistas pritaria, kad prekyba būtų laisva.
Šalies užsienio ekonominė politika reguliuoja ekonominius santykius su kitomis šalimis. Kiekviena valstybė, atsižvelgdama į savo ūkio būklę, kitus veiksnius, vykdo gana skirtingą užsienio prekybos politiką. Beveik visas užsienio prekybos politikos formas galima suskirstyti į dvi kryptis: laisvąją prekybą ir protekcionizmą. Šiomis ekonomikos sąlygomis, kai į pasaulinę rinką įeina mažai išsivysčiusios ir besivystančios šalys, reikia imtis kažkokių priemonių besivystančiai nacionalinei ekonomikai apsaugoti nuo stiprios užsienio konkurencijos. Todėl šiuo metu dar negali būti laisvos prekybos, kadangi ekonomikos vystymasis įvairiose šalyse prasidėjo ne vienu metu. Protekcionizmu siekiama ekonominėmis priemonėmis (tarifiniais, netarifiniais prekybos apribojimo metodais) apsaugoti nacionalinę ekonomiką nuo kitų šalių konkurencijos, išugdyti vidaus pramonės šakas.
Šiame kursiniame darbe aptariame įvairias užsienio prekybos ribojimo formas, kadangi nėra lengva pasirinkti ar taikyti laisvąją prekybą, ar protekcionizmą, bei kokios vidaus prekybos apsaugos priemonės yra tinkamiausios tam tikrose situacijose, kaip vyriausybei pasirinkti tinkamiausią kontrolės būdą. Mes turime žinoti skirtingas galimas protekcionizmo formas formuojant strategiją.
Pastaruoju metu viešumon keliama vis daugiau problemų, susijusių su muitų politika. Visa tai ( muitų, kvotų bei kitos panašios problemos ) yra labai glaudžiai susijusios su tarptautine prekyba, o tiksliau su tarptautinės prekybos ribojimu.
Kodėl ribojama tarptautinė prekyba? Kam tai naudinga? Kokie yra jos ribojimo būdai? Atsakymus į šiuos ir daugelį kitų klausimų jūs galite rasti šiame darbe, nes darbo tikslas yra atskleisti opius tarptautinės prekybos klausimus, t.y. susipažinti su labiausiai paplitusiomis tarptautinės prekybos ribojimo priemonėmis, atskleidžiant jų poveikį ir šalies ekonomikai, ir paprastam eiliniam vartotojui. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-01-02
DalykasTarptautinės ekonomikos kursinis darbas
KategorijaEkonomika >  Tarptautinė ekonomika
TipasKursiniai darbai
Apimtis26 puslapiai 
Literatūros šaltiniai9
Dydis44.08 KB
AutoriusToma
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2007 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasEkonomikos ir vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Tarptautines prekybos apribojimo argumentai ir kontrargumentai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 26 puslapiai 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
-3
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą