Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Tarptautinė ekonomika>Tiesioginės užsienio investicijos Lietuvoje (2)

Tiesioginės užsienio investicijos Lietuvoje (2)

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839
Aprašymas

Įvadas. Investicijos. Pagrindinės sąvokos. Investicijų klasifikacija. Veiksniai įtakojantys tiesioginių užsienio investicijų apimtis. Įtaka šeimininko šaliai. Tiesioginės užsienio investicijos Lietuvoje. Lietuvos patrauklumas investuotojams. Kelių infrastruktūra. Geografinė padėtis. Įstojimas į NATO ir Europos Sąjungą (ES). Laisvosios ekonominės zonos. Darbo jėga. Investuotojų pripažinimas. Investicijų skatinimo 2007 – 2013 m. programa. Tiesioginių užsienio investicijų įtaka Lietuvos ūkiui. Investicijų pasiskirstymas pagal ūkio šakas. Tiesioginių užsienio investicijų apimtys ir dinamika. Veiksniai ribojantys užsienio investicijas. Teisinis reguliavimas. Neigiami aspektai, kurie riboja užsienio investicijas. Rekomendacijos, padedančios didinti užsienio investicijas Lietuvoje. Išvados.

Ištrauka

Mūsų pasirinkto kursinio darbo tema yra "Tiesioginės užsienio investicijos Lietuvoje". Ir manome, visai natūraliai iškyla klausimus: ar mūsų šaliai jos yra būtinos? Taip, nes nemanome, kad yra pasaulyje šalis, kurioje kitos šalys viškai neinvestuotų, o tuo labiau tokiai mažai šaliai, kaip Lietuva jos yra gyvybiškai reikalingos. Nes taip privatus sektorius gauna papilodmų pinigų plėtotis ir vystytis. Taip su kiekvienais metais investicjų pagalba gali didėti BVP ir augti visa šalies ekonomika. Nes puikiai matome, kad patys be užsienio pagalbos mes negalime užtikrinti tolimesnio mūsų šalies ekonominių rodiklių gerėjimo tendencijų. Deja, jau dabar pastebimos tendencijos, kad tiesioginių užsienio investicijų apimtis mažėja ir tai tikrai turėtų neraminti. Dabar norėtumėm trumpai išskirti pagrindinius mūsų darbo tikslus:
• plačiau aptarti investicijas, jų savoką ir įvairias rūšis;
• bendrai aptarti investicijų reikšmę;
• išskirti aspektus, kuriais Lietuva yra patraukli užsienio investuotojams;
• apibūdinti investicijų įtaką mūsų šalies ūkui;
• išskirti ūkio šakas, į kurias dažniausiai investuoja užsienio kompanjos;
• aptarti užsienio investicijų apimtis ir kitimo dinamiką;
• išskirti pagrindinius tiesiogines užsienio investicijas ribojančius veiksnius;
• pateikti rekomendacijas, kurios galėtų padidnti tiesioginių užsienio investicijų apimtis Lietuvoje.
Taigi, matote iš mūsų tikslų, kad stenksimės šią temą nagrinėti ne tik teoriniu lygmenių, bet ir iš arčiau susipažinti su esama padėtimi Lietvuoje. Žinomą pradžiai skaitytoją bandysime supažindinti su pagrinidėnėmis sąvokomis ir kuo paprasčiau paaiškinti tiesioginių užsienio investicijų reiškmę. O tada jau visai konkrečiai gilintis į Lietuvos situaciją. Pirmiausia, norime, kad skaitytojas suprastų, kuo mūsų šalis gali traukti užsienio investuotojus, juk dažnas Lietuvos gyventojas nėra optimistškos nuomonės apie Lietuvos ekonomine padėtį. Tačiau mes tikrai traukiame investuotojus, ypatingai pasiteisino Klaipėdos laisvosios ekonominės zonos projektas, kuris pritraukė nemažai, netgi gerai pasaulyje žinomų kompanijų. Nuosekliai žiūrinti į mūsų tiklus, mes išskirsime, kokios ūkio šakos yra patraukliausios, ir kokią įtaką tiesioginės užsienio investicjos konkrečiai daro Lietuvos ūkui, aptarsime apimtis ir dinamiką, kurios deja šio metu nėra džiuginančios. Ir galiausiai paskutinėje kursinio darbo dalyje pabandysime aptarti "stabdžius" trukdančius ar net gąsdinčius potencialius investuotojus. Galiausiai pabandysime ieškoti šios problemos spendimo būdų, tai yra pateiksime trumpas rekomendacijos, kurios galėtų padėti pagerinti investicinį klimatą Lietvoje.
Manau, kad didžiausi sunkumai bus susiję su labai greit besikeičiančia situacija. Kai, kuriais aspektais nėra nuoseklių tendencijų susijusių su tiesioginėmis užsienio investicijomis. Galime pateikti keliatą pavyzdžių: vienas labai paprastas ir gyvenimiškas, dar prieš porą metų vienas iš daugelio aspektų kuo Lietuva yra patraukli investuotojmas, buvo nebrangus, nekilnojamsis turatas ir palyginus žemas kainų lygis. Deja vos per pora metų nekilnojamo turto kainos susilygino su didžiųjų Europos valstybių.O ir kitų prekių kainos auga labai sparčiai. Didžiauia kainų augimo priežastis yra dideliais tempais auganti infliacija. Kitas pavyzdys apie kasmet besikeičiančią situaciją, rodo "Mažeikių naftos" privatizavimas, kai ilga laiką Lenkija nebuvo viena iš didžiausių investuotojų Lietuvoje, staiga tapo parindinė investuotoja 2006 metais, o ir apdirbamoji pramonė dėl privatizacijos tapo daugiausiai investicijų pritraukianti ūkio šaka. Tiesa nėra labai lengva rasti nuoseklę ir išsamią medžiagą, dėl to didelę dalį išvadų turėsime daryti patys iš turimos informacijos.
Kursiniame darbe remsimės keletu pagrindinių knygų, kuriose radome pakankamai daug informacijos apie tiesiogines užsienio investicijas, bet konkrečią informaciją apie Lietuvos situaciją, patraukliausias ūkio šakas, investicijų apimtis ir investicijų trugdžius radome internete: Lietuvos Respublikos Ūkio ministerijos, Statistikos departamento ir kituose internetiniuose puslapiuose, perskaitėme keletą straipsnių, kurie padėjo susidaryti nuomonę.
Dabar trumpai norėtumėm aptarti, kaip pasidalinome darbus. Žinome pirmiausiai šiek tiek susipažinome su šia tema ir visi kartu pradėjome rinkti informaciją, sudarėme planą ir pagal jį pasidalinome darbą. Vaida rašė pirmąją dalį – bendras sąvokas ir investicijų reikšmę, Silvija išskyrė pagrindinius aspektus kuo patraukli yra Lietuva, taip pat parašė įvadą ir išvadas, Aurimas išskyrė ir apibūdino ūkio šakas, kurios pritraukia daugiausiai investicijų, taip pat trumpai aprašė investicijų įtaką Lietuvai, Ugnė analizavo visą statistinę medžiagą, nagrinėjo tiesioginių užsienio investicijų apimtis ir dinamiką ir Margarita aprašė pagrindinius trugdžius, bei pateikė trumpas rekomendacijas, kaip galėtumėm tapti patrauklesnė šalis tiesioginėms užsienio investicijoms.
Labai tikimės, kad mūsų darbas jums bus naudingas. Jūs suprasit kas yra tiesioginės užsienio investicijos ir įvertinsit tiesioginių užsienio investicijų reikalingumą Lietuvai. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-04-02
DalykasTarptautinės ekonomikos kursinis darbas
KategorijaEkonomika >  Tarptautinė ekonomika
TipasKursiniai darbai
Apimtis38 puslapiai 
Literatūros šaltiniai18
Dydis84.11 KB
Autoriusugne
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2007 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/Dėstytojasdocentas Jonas Kunčina
Švietimo institucijaVilniaus universiteto Tarptautinio verslo mokykla
FakultetasTarptautinių santykių ir politikos mokslų institutas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Tiesiogines uzsienio investicijos Lietuvoje (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 38 puslapiai 
  • Vilniaus universiteto Tarptautinio verslo mokykla / 2 Klasė/kursas
  • docentas Jonas Kunčina
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą