Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Tarptautinė ekonomika>Tarptautinės prekybos komercinėmis paslaugomis raida ir ypatybės

Tarptautinės prekybos komercinėmis paslaugomis raida ir ypatybės

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839404142434445464748495051525354555657585960
Aprašymas

Įvadas. Tarptautinė prekyba. Tarptautinės prekybos samprata ir išskirtiniai aspektai. Tarptautinę prekybą skatinantys veiksniai. Importo motyvacija. Eksporto motyvacija. Tarptautinės prekybos politika. Pokyčiai ir tendencijos pasaulio tarptautinėje prekyboje. Pagrindinių pasaulio prekybos rodiklių kitimų pastaraisiais metais įvertinimas. Paslauga. Paslaugos samprata. Paslaugų savybės. Paslaugų klasifikavimas bei klasifikavimo kriterijai. Pasaulio paslaugų rinka. Formavimosi prielaidos ir sąlygos bei rodikliai. Paslaugų teikiamų tarptautinėje rinkoje grupės. Paslaugų rinkos reguliavimo esmė bei principai. Tarptautinės prekybos paslaugomis vaidmuo pasaulinėje ekonomikoje. Skirtumai tarp prekių ir paslaugų. Tarptautinės prekybos paslaugomis trukdžiai. Globalūs pokyčiai skatinantys paslaugų sektoriaus augimą. Regionalizacija ir globalizacija. Europos Sąjunga. ES ryšiai su svarbiausiomis pasaulio valstybėmis ir organizacijomis. Europos Sąjungos (ES) indėlis į tarptautinę prekybą. ASEAN. ASEAN indėlis į tarptautinę prekybą. Išvados.

Ištrauka

Tarptautinė prekyba yra nepaprastai reikšminga pasaulio ūkio dalis. Gerai žinoma, kad per pastaruosius penkiasdešimt metų įvyko didelių pasaulio ūkio pokyčių. Kalbant apie tarptautinę prekybą, šie žodžiai ypač tinka ir yra reikšmingi. Tie pokyčiai - didžiuliai, ir negali išlikti nepastebimi, todėl drąsiai galima tvirtinti prasidėjus kokybiškai naują tarptautinių valiutinių ir finansinių santykių etapą.
Šiame kursiniame darbe mes panagrinėsime šių laikų pasaulinės prekybos tendencijas ir broblemas, skatinancius veiksnius ir taipogi pasaulio paslaugų rinkos formavimosi prielaidas tarptautines prekybos paslaugomis raidą, ypatybes bei trugdžius .
Šio kursinio darbo pagrindinis tikslas yra susipažinti bei aptarti tarptautinės prekybos paslaugomis raidą bei ypatybes.Iš tikslo galima nusakyti objektą ir dalyką. Tad objektas – tarptautinė prekyba paslaugomis, o dalykas – tarptautinės prekybos paslaugomis raida ir ypatybės.
Numatytam tikslui įvykdyti keliami šie uždaviniai:
• atskleisti tarptautinės prekybos sampratos nevienareikšmingumą;
• aprašyti tarptautinės prekybos politiką;
• supažindinti su nuolat akcentuojamomis pasaulinės prekybos tendencijomis;
įvertinti pagrindinių pasaulinės prekybos rodiklių dinamiką pastaraisiais metais;
• Atskleisti paslaugų rinkos formavimosi prielaidas;
• Aptarti tarptautinės prekybos paslaugomis vaidmenį pasaulinėje ekonomikoje;
• Nustatyti esminius skirtumus tarp tarptautinės prekybos prekėmis ir paslaugomis;
• Detaliau apibrėžti išskirtinai tarptautinei prekybai paslaugomis būdingas problemas;
• Aptarti globalaus masto pokyčius, skatinančius prekybos paslaugomis augimą;

Kiekvienos šalies ūkis yra pasaulinio ūkio dalis. Pasaulinis ūkis suprantamas kaip technologinių, informacinių, ekonominių, ekologinių, kultūrinių ryšių visuma. Pasaulinio ūkio materialųjį pagrindą sudaro tarptautinis darbo pasidalijimas. Pasaulinis ūkis pradėjo formuotis tarptautinės prekybos dėka. Jos vaidmuo pastoviai didėja. Tai teikia akivaizdžius teigiamus rezultatus. Tarptautinio darbo pasidalijimo pranašumai realizuojami per užsienio prekybos ryšius, kurie įgauna naujas formas. Įvairėja ir užsienio prekybos politika. Kuriamos ir funkcionuoja tarptautinės, šias problemas sprendžiančios organizacijos ir institucijos. Esant ir gilėjant pasaulinio ūkio specializacijai, akivaizdu, kad kiekviena šalis stengiasi gaminti tas prekes, kurios dėl įvairių veiksnių jai labiausiai naudinga gaminti. Tai plečia užsienio prekybą. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-05-16
DalykasTarptautinės ekonomikos kursinis darbas
KategorijaEkonomika >  Tarptautinė ekonomika
TipasKursiniai darbai
Apimtis56 puslapiai 
Literatūros šaltiniai0
Dydis140.95 KB
Autoriuspupyte999
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2007 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaVilniaus universiteto Tarptautinio verslo mokykla
Failo pavadinimasMicrosoft Word Tarptautines prekybos komercinemis paslaugomis raida ir ypatybes [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 56 puslapiai 
  • Vilniaus universiteto Tarptautinio verslo mokykla / 2 Klasė/kursas
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą