Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Tarptautinė ekonomika>Tarifinių apribojimų nauda įmonei

Tarifinių apribojimų nauda įmonei

  
 
 
1234567891011121314151617181920
Aprašymas

Įvadas. Tarptautinės prekybos valstybinio reguliavimo metodai. Tarifiniai apribojimai. Muitai. Muitų naudojimo privalumai ir trūkumai. Tarifinės kvotos. Pavyzdys: muitų įtaka pieno pramonei. Pavyzdys: muitų įtaka tekstilės pramonei. Išvados. Išnašos.

Ištrauka

Tarptautinė prekyba – tai pardavimo ir pirkimo procesas, vykdomas įvairiose šalyse tarp pardavėjų, pirkėjų ir tarpininkų. Tarptautinėje prekyboje, kitaip, negu šalies vidaus prekyboje, už prekes ir paslaugas atsiskaitoma įvairiomis užsienio valiutomis. Prekės ir paslaugos importuojamos ir eksportuojamos į įvairias šalis, kartu su prekėmis ir paslaugomis juda ir pinigų srautai. Vykstant tarptautinei prekybai, šalys specializuojasi tam tikrų prekių gamyboje, išsiplėtus prekių rinkai didėja jų gamyba, o padidėjus gamybos apimčiai, mažėja prekių gamybos išlaidos. Tarptautinėje prekyboje labai svarbus veiksnys – ar šalies vyriausybė sudaro sąlygas atvirajai rinkai, t.y. ar sukuria prielaidas gaminti ir eksportuoti labiausiai apsimokančias prekes bei importuoti paklausias prekes. Laisvoji prekyba turi daugybę teigiamų savybių: ji skatina konkurenciją ir apriboja monopolijas, suteikia naudą vartotojams dėl didesnės prekių pasirinkimo galimybės, reiškiantis gamybos masto ekonomijos efektui, laisvoji prekyba sąlygoja efektyvesnę gamybą, skatina abipusiai naudingą tarptautinį darbo pasidalijimą, padeda efektyviau paskirstyti išteklius ir užtikrinti aukštesnį materialinės gerovės lygį tiek atskirose šalyse, tiek viso pasaulio mastu. Tačiau nepaisant naudos, kurią suteikia laisvoji prekyba, realiai nei vienoje šalyje nėra vykdoma laisvosios prekybos politika. Dažnai šalių vyriausybės, norėdamos apsaugoti savo šalies ekonomiką, priima įstatymus, ribojančius užsienio prekybą. Taip yra todėl, kad nenaudodama užsienio prekybos reguliavimo ekonominių priemonių, valstybė paprasčiausiai negali pasiekti ekonomikos pusiausvyros. Tad naudojami labai įvarūs tarptautinės prekybos apribojimo instrumentai, kurie dažniausiai skirti tam, kad apriboti importą bei sudaryti palankesnes sąlygas vietiniams gamintojams eksportuoti kuo daugiau produkcijos, padidinant jų konkurentabilumą tarptautinėje rinkoje.
Taigi šio darbo tema yra "Tarifinių apribojimų nauda įmonei". Darbo tikslas yra susipažinti su tarifinių apribojimų teikiama nauda įmonei.
Darbo uždaviniai:
Susipažinti su tarptautinės prekybos politikos reguliavimo metodų klasifikacija;
Išsiaiškinti muitų ir tarifinių kvotų esmę;
Išsiaiškinti tarifinių apribojimų privalumus ir trūkumus įmonei;
Pateikti konkrečius pavyzdžius.
Darbą atlikome dviese naudodamosis tarptautinės prekybos vadovėliais, moksliniu straipsniu, disertacija bei internetine medžiaga. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-05-07
DalykasTarptautinės ekonomikos kursinis darbas
KategorijaEkonomika >  Tarptautinė ekonomika
TipasKursiniai darbai
Apimtis18 puslapių 
Literatūros šaltiniai10
Dydis60.27 KB
AutoriusEgle
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasD. Bernatonytė
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasEkonomikos ir vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Tarifiniu apribojimu nauda imonei [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 18 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • D. Bernatonytė
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą