Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Tarptautinė ekonomika>Tarptautinė prekybos politika: Lietuva ir Bulgarija

Tarptautinė prekybos politika: Lietuva ir Bulgarija

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536
Aprašymas

Įvadas. Tarptautinė prekyba ir prekybos politika. Palyginamasis pranašumas. Tarptautinė prekyba šakos viduje. Tarptautinės prekybos struktūra. Tarptautinės prekybos pobūdis. Lietuvos užsienio prekybos pobūdis ir prekinė struktūra. Tarptautinės prekybos politikos formos ir priemonės. Tarptautines prekybos politikos formos. Tarptautinės prekybos politikos priemonės. Muito poveikis kainai ir gamybos apimčiai. Visuomeniniai muitų kaštai (gerovės nuostoliai). Muitų naudojimą pateisinantys argumentai. Kitos tarptautinės prekybos politikos priemonės. Lietuva ir Bulgarija. Dvišalė prekyba. Bulgarija. Bendra informacija. Bulgarijos ekonomika. Pramonė. Žemės ūkis. Bulgarijos užsienio prekybos situacija. Lietuvos prekyba su Bulgarija. Lietuvos patrauklumas Bulgarijos verslininkams. Prekybos sąlygos. Pardavimas Bulgarijoje. Produkto kaina. Reklama. Lietuvos ir Bulgarijos tarptautinė prekyba kitų šalių kontekste. Lietuvos tarptautinė prekyba po įstojimo į Europos Sąjungą. Muitų sąjunga. Bendroji muitų tarifų sistema. Laisvosios prekybos sutartis. Preferencinės sutartys. Lietuvos importo ir eksporto pokyčiai. Išnašos.

Ištrauka

Šiuolaikinė pasaulinė visuomenė yra atvira, susijusi įvairiais bendravimo ir bendradarbiavimo ryšiais. Valstybes jungia politiniai, ekonominiai, finansiniai santykiai. Vienas iš svarbiausių valstybių bendravimo ir bendradarbiavimo ryšių yra tarptautinė prekyba. Nuo seniausių laikų žmonijai yra žinomi prekių mainai - pirmykštėse visuomenėse šie mainai dažniausiai vyko tarp vienos bendruomenės narių; žmogaus praktinei ir kultūrinei veiklai tobulėjant, atsirandant naujoms veikloms formoms, plėtėsi ir santykiai tarp bendruomenių, valstybių. Taip palaipsniui atsirado sąlygos prekių mainams tarp valstybių atsirasti, t.y. tarptautinės prekybos pagrindams formuotis.
Tarptautinė prekyba - tai pardavimo ir pirkimo procesas, vykstantis įvairiose šalyse tarp pardavėjų, pirkėjų ir tarpininkų. Šiam procesui būdingi du pagrindiniai bruožai : Jis vykdomas tarp dviejų ar daugiau valstybių. Todėl, kai prekyba vyksta už valstybės sienų, ji tampa šalies socialinės ir ekonominės politikos objektu.
Savo darbą suskirstėme į dvi dalis: teorinę ir praktinę.
Teorinės dalies darbo tikslai:
• suprasti tarptautinės prekybos esmę;
• susipažinti su pagrindiniais tarptautiniais prekybos modeliais ir teorijomis, tarifiniais ir netarifiniais tarptautinės prekybos politikos instrumentais;
• išsiaiškinti protekcionistinės politikos įtaką šalies ekonomikai bei analizuoti tarptautinės prekybos struktūrą.
Praktinės darbo dalies tikslai:
• aptarti Bulgarijos prekybą, prekybinius ryšius su Lietuva;
• išsiaiškinti Bendrosios muitų sistemos, Laisvosios prekybos sutarties poveikį užsienio prekybai;
• išanalizuoti Lietuvos importo ir eksporto pokyčius, šaliai tapus Europos Sąjungos nare.


Tarptautinė prekyba (intemadonai trade) - tai pardavimo ir pirkimo procesas, vykstantis įvairiose šalyse tarp pardavėjų, pirkėjų ir tarpininkų.
Šiam procesui būdingi du pagrindiniai bruožai:
1. Jis vykdomas tarp dviejų ar daugiau valstybių. Todėl, kai prekyba vyksta už valstybės sienų, ji tampa šalies socialinės ir ekonominės politikos objektu.
2. Naudojamos įvairios valiutos su joms būdingais valiutų kursų svyravimais. Šalys prekiauja viena su kita, kad galėtų įsigyti užsienio prekių žemesnėmis kainomis negu gamindamos tokias pat prekes šalies viduje. Vadinasi, kiekviena šalis iš prekybos stengiasi gauti naudos. Kas gi sudaro prekybos tarp šalių ekonominį pagrindą?
Tarptautinės prekybos pagrindas yra mainai ir specializacija. Tarptautinių mainų prielaida - gamybos sąlygų skirtingumas (skiriasi gamtinės sąlygos, apsirūpinimas ištekliais, darbo jėgos išlaidos, naudojama skirtinga technologija ir t.t.). Gamybos sąlygų skirtingumas lemia gamybos kaštų ir kainų skirtumus. Vykstant tarptautiniams mainams, šalys aprūpina pasaulinį ūkį tomis prekėmis, kurių gamyba šalies viduje yra palyginti pigi. Šalys importuoja tokią produkciją ar paslaugas, kurių gamyba šalyje būtų žymiai brangesnė, negu jos įsigijimas pasaulinėje rinkoje. Vadinasi, kiekviena šalis specializuojasi gaminti tai, kas jai efektyviau. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-06-13
DalykasTarptautinės ekonomikos kursinis darbas
KategorijaEkonomika >  Tarptautinė ekonomika
TipasKursiniai darbai
Apimtis34 puslapiai 
Literatūros šaltiniai10
Dydis298.3 KB
Autoriuslaura
Viso autoriaus darbų6 darbai
Metai2004 m
Klasė/kursas3
Failo pavadinimasMicrosoft Word Tarptautine prekybos politika Lietuva ir Bulgarija [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą