Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Tarptautinė ekonomika>Europos Sąjungos (ES) ir Lietuvos ekonominė politika

Europos Sąjungos (ES) ir Lietuvos ekonominė politika

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728
Aprašymas

Įvadas. Istorinė Europos Sąjungos (ES) raida. Europos Sąjungos (ES) bendrosios rinkos raida. Europos Sąjungos (ES) keturios laisvės. Europos Sąjungos (ES) bendroji politika. Europos centrinis bankas. Vieninga pinigų politika. Lietuva ir Europos sąjunga. Europos Sąjungos (ES) ekonomika. Europos Sąjungos (ES) biudžetas. Europos Sąjungos (ES) importas ir eksportas. Priedas (1). Išnašos.

Ištrauka

Europos sąjunga (ES) yra didžiausia pasaulio valstybių sąjunga, kurią sudaro 25 valstybės narės, užima didelę Europos žemyno dalį. Kai 2007 metais į ją įstos dar dvi šalys , ES gyventojų bus kone pusė milijardo. Tai sąjunga, siekianti glaudesnės ekonominės ir politinės integracijos savo piliečių gerovės, taikos, stabilumo Europoje labui. Europos sąjungos įtaka sprendžiant pasaulinės reikšmės klausimus nuolat didėja: ekonominės integracijos procesas, euro įvedimas ir pažangi bendros užsienio ir saugumo politikos plėtra, kuri suteikia ES politinį statusą, atitinkantį jos neabejotiną įtaką valstybių narių ir viso pasaulio ekonomikai.
Lietuvai įstojus į Europos sąjungą, vis aktualesnė tampa čia vykdoma smulkaus ir vidutinio verslo politika. Nors Europos sąjungoje derybinis skyrius, nusakantis verslo veiklą, Lietuvoje jau suderintas, tačiau, Lietuvai įstojus į ES, įmonės pasirengė atlaikyti konkurencinį bendrosios rinkos spaudimą. Todėl svarbu išsiaiškinti, Naujoje Europoje vykdomo verslo kriterijus bei apibrėžimus, kurie vartojami ES, supažindinti su ES institucijomis, reguliuojančiomis verslo veiklą, taip pat nustatyti, kokiomis rėmimo programomis bei finansiniais instrumentais naudojasi Europos sąjungos institucijos, skatindamos smulkaus ir vidutinio verslo veiklą bei didindamos įmonių konkurencingumą.
Kursinio darbo tyrimo objektas – Europos sąjungos ir Lietuvos ekonominė politika.
Mano kursinio darbo tyrimo tikslas yra išnagrinėti ir įvertinti Europos sąjungos verslo politikos ekonomines, teisines ir socialines ypatybes, taip pat paanalizuoti Europos sąjungos bendrąją rinką, bendrąsias rinkos laisves, bendrąjį vidaus produktą (BVP), pateikti Lietuvos integracijos į bendrąją rinką apžvalgą bei ES ir Lietuvos santykių įtaką verslui bei ekonomikai. Svarbu suvokti, nuo ko priklauso šalies ekonomikos augimas ir ką reikia daryti, kad būtų pasiekti daugumos pageidaujami tikslai kaip pakankamai spartūs ir stabilūs gyvenimo lygio augimo tempai
Pirmoje dalyje trumpai apžvelgsiu istorinę ES raidą bei ES bendrosios rinkos raidą, bendrąsias rinkos laisves, paanalizuosiu, bendrą Europos Sąjungos politiką, bendrą valiutą.
Antroje dalyje pateiksiu tam tikrus duomenis, kuriais norėsiu pagrįsti mano kursinio darbo tikslą.
Trečioje dalyje pateiksiu faktus bei apžvelgsiu kaip kinta Europos Sąjungos ekonomikos rodikliai, kuriuos palyginsiu su Lietuvos rodikliais. Taip norėdama atskleisti, kokią didelę įtaką Naujosios Europos ekonomika turi tiek Lietuvos, tiek kitų šalių ekonomikai bei verslui, taip pat panagrinėsiu Europos Sąjungos biudžetą, importo ir eksporto apimtį. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-06-19
DalykasTarptautinės ekonomikos kursinis darbas
KategorijaEkonomika >  Tarptautinė ekonomika
TipasKursiniai darbai
Apimtis27 puslapiai 
Literatūros šaltiniai18
Dydis164.4 KB
AutoriusInga
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasK. Kalašinskaitė
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
FakultetasVerslo vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Europos Sajungos (ES) ir Lietuvos ekonomine politika [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 27 puslapiai 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • K. Kalašinskaitė
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą