Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Tarptautinė ekonomika>Tarptautinė prekyba ir jos privalumai

Tarptautinė prekyba ir jos privalumai

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324
Aprašymas

Įvadas. Tarptautinė prekyba. Palyginamasis pranašumas. Tarptautinės prekybos struktūra. Tarptautinės prekybos politika, jos nauda ir žala. Muitų nauda ir žala. Užsienio prekybos reikšmė žemės ūkiui. Tarptautinės prekybos nauda ir žala. Išvados. Summary.

Ištrauka

Kodėl šalys prekiauja tarpusavyje, užuot gaminusios visas prekes savo jėgomis? Šalims naudinga dalyvauti tarptautinėje prekyboje dėl daugelio priežasčių: dėl gamybos sąlygų skirtingumo įvairiuose kraštuose; dėl mažėjančių produkcijos vieneto gamybos kaštų plėtojant tarptautinę prekybą; dėl žmonių polinkių bei poreikių skirtingumo; dėl absoliučių bei santykinių atskirų šalių pranašumų tam tikrų prekių gamyboje.
Kiekviena šalis turi tam tikrų gamtinių iškasenų, žemės, darbo ir kapitalo išteklių. Todėl gaminamos prekės atskirose šalyse gali labai skirtis. Taigi tarptautinė prekyba pirmiausia gali vykti ir vyksta dėl atskirų šalių gamybos įvairumo. Be to, tarptautinę prekybą sąlygoja ir tai, kad produkcijos vieneto kaštai mažėja plečiant gamybos apimtį, nes daugelyje gamybos šakų veikia ekonomijos dėl gamybos masto dėsnis. Todėl, kai šalis pradeda gaminti specializuotą produkciją, ekonomija dėl gamybos masto mažina jos gamybos kaštus, ir ji gali įveikti rinkoje savo užsienio konkurentus. Tačiau netgi tada, kai gamybos sąlygos įvairiose šalyse yra vienodos, jos gali tarpusavyje prekiauti, jeigu vartotojų polinkiai atskiroms prekėms atskirose šalyse skirtingi. Pagaliau giluminė tarptautinės prekybos priežastis – absoliutūs ir santykiniai atskirų šalių pranašumai tam tikrų prekių gamyboje. Tačiau, nepaisant tarptautinės prekybos reikalingumo bei naudos, iki šiol gana plačiai paplitęs ją varžantis, taigi ir mažinantis jos ekonominę naudą, valstybinės valdžios vykdomas tarptautinės prekybos protekcionizmas.
Užsienio prekyba yra svarbi valstybės ūkio veiklos sritis, turinti didelę įtaką jos ekonomikai. Eksportuojant šalyje pagamintą produkciją, gaunamos ne tik papildomos pajamos, bet ir sudaromos sąlygos kurti naujas darbo vietas. Importuojant prekes, gausinamas prekių asortimentas vidaus rinkoje, geriau tenkinami gyventojų poreikiai. Be to, abi šios prekybos rūšys skatina šalies prekių gamintojus gaminti konkurencines prekes, gerinti jų kokybę.
Šiame darbe aptarsiu tarptautinės prekybos struktūrą ir pobūdį, tarptautinės prekybos politikos formas, priemones, naudą ir privalumus.
Darbo objektas- tarptautinė prekyba.
Šio darbo tikslas – išnagrinėti tarptautinės prekybos pagrindinius aspektus, teikiamą naudą ir tarptautinės prekybos privalumus. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2009-01-08
DalykasTarptautinės ekonomikos kursinis darbas
KategorijaEkonomika >  Tarptautinė ekonomika
TipasKursiniai darbai
Apimtis22 puslapiai 
Literatūros šaltiniai13 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis34.17 KB
Autoriusseveri
Viso autoriaus darbų17 darbų
Metai2008 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
FakultetasEkonomikos ir finansų valdymo fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Tarptautine prekyba ir jos privalumai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 22 puslapiai 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą