Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Tarptautinė ekonomika>Tarptautinė prekyba: technologijos ir jų vaidmuo

Tarptautinė prekyba: technologijos ir jų vaidmuo

  
 
 
12345678910111213141516171819202122
Aprašymas

Įvadas. Darbo tikslas – išanalizuoti technologijų įtaką tarptautinės prekybos vystymuisi tarp atskirų šalių. Teorinė technologijos įtakos tarptautinės prekybos vystymuisi analizė. Priežastys įtakojančios tarptautinės prekybos augimą. Inovacinių technologijų vaidmuo šalies konkurenciniam pranašumui. Tarptautinės prekybos augimo Europos Sąjungos (ES) krypčių tyrimas. Europos Sąjungos (ES) tarptautinės prekybos politika. Tarptautinės prekybos integracijos Europos Sąjungos (ES) šalyse vertinimas. Lietuvos užsienio prekybos rodiklių palyginamoji analizė. Išvados. Priedas.

Ištrauka

Šiuolaikinis transportas ir ryšio priemonės bet kokios šalies rinką daro atvirą įvairioms prekėms, paslaugoms bei kitiems ekonominiams ištekliams. Dideliam įvairių kompanijų skaičiui pasaulis tapo vieninga rinka, o prekių eksportas ir importas tapo sistematine operacija.
Temos aktualumas. Kiekviena pasaulio šalis dėl skirtingos geografinės padėties, klimato, istorijos ir tradicijų pasižymi skirtingais ištekliais ir gaminamų produktų struktūra bei kokybe. Dėl šių natūralių skirtumų tam tikras prekes, paslaugas ar gaminių dalis vienos šalies įmonės gamina efektyviau, nei kitos šalies įmonės ir šiems rodikliams įtakos turi turimos technologijos.
Tačiau net jei ir vienoje šalyje pagamintų produktų užtenka jos gyventojų poreikiams patenkinti arba daugelis produktų gali būti pagaminti pigiau nei kitoje šalyje, kiekvienos iš jų gamintojams naudingiau specializuotis gaminant santykinai pigesnes prekes ir laisvai jomis prekiauti. Laisvi mainai ir specializacija sudaro sąlygas inovacijai, efektyvumo ir visų dalyvaujančių šalių gerovės augimui. Vienas iš esminių gerovės augimo veiksnių - technologija - yra tiesiogiai susijęs su laisva prekyba, kuri suteikia galimybę šalims įsivežti trūkstamos aukštesnio lygio technologijos, o užsienio prekių konkurencija skatina technologijų tobulinimą.
Darbo tikslas – išanalizuoti technologijų įtaką tarptautinės prekybos vystymuisi tarp atskirų šalių.
Darbo tikslui pasiekti keliami šie uždaviniai:
- atskleisti tarptautinės prekybos augimo reikšmę šalių ekonominiam vystymuisi;
- teoriniu požiūriu išanalizuoti technologijų įtaką atskirų šalių vystymuisi ir tarptautinei prekybai;
- išanalizuoti tarptautinės prekybos dinamikos ypatumus 2003-2007 metais.
Darbo metodai: mokslinės literatūros palyginamoji analizė, sisteminimas, statistinių duomenų grupavimas ir jų lyginimas. Naudojama gautų rezultatų suvestinė, iliustruojama paveikslais (diagramomis).
Skiriamos dvi darbo dalys: pirmojoje nagrinėjamas tarptautinės prekybos augimo vaidmuo ir jo sąsaja su technologijomis teoriniu aspektu, o antrojoje darbo dalyje apibendrinami 2003-2007 metų laikotarpio tarptautinės prekybos duomenys. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-10-17
DalykasTarptautinės ekonomikos kursinis darbas
KategorijaEkonomika >  Tarptautinė ekonomika
TipasKursiniai darbai
Apimtis20 puslapių 
Literatūros šaltiniai14 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis1.73 MB
AutoriusLorena
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2007 m
Klasė/kursas4
Mokytojas/DėstytojasPekarskienė
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasEkonomikos ir vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Tarptautine prekyba technologijos ir ju vaidmuo [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 20 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • Pekarskienė
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą