Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Tarptautinė ekonomika>Tarptautinė prekyba ir užsienio investicijos

Tarptautinė prekyba ir užsienio investicijos

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627282930313233
Aprašymas

Įvadas. Darbo tikslas yra išanalizuoti tarptautinės prekybos ypatumus, sužinoti apie tarptautinę prekybą ir užsienio investicijas Lietuvoje. Tarptautinės prekybos prielaidos, sąlygos ir nauda. Tarptautinės prekybos ekonominės prielaidos. Tarptautinės prekybos sąlygos. Tarptautinės prekybos nauda. Tarptautinė prekyba ir tarptautinis darbo. Pasidalijimas. Tarptautinio darbo pasidalijimo esmė. Ekonomikos atvirumo laipsnis. Ekonominis saugumas ir jo įtaka tarptautinės prekybos vystymuisi. Konkurencingumo reitingas. Tarptautinės prekybos politikos formos. Tarptautinės prekybos struktūra. Tarptautinės prekybos prekinė struktūra. Lietuvos užsienio prekybos pobūdis ir prekinė struktūra. Pasaulinė prekybos organizacija. Užsienio investicijos. Investicijų ekonominė esmė ir formos. Tiesioginės užsienio investicijos ir jas veikiantys veiksniai. Tiesioginės užsienio investicijos Lietuvoje. Išvados.

Ištrauka

Šiuolaikinė pasaulinė visuomenė yra atvira, susijusi įvairiais bendravimo ir bendradarbiavimo ryšiais. Valstybes jungia politiniai, ekonominiai, finansiniai santykiai. Vienas iš svarbiausių valstybių bendravimo ir bendradarbiavimo ryšių yra tarptautinė prekyba ir užsienio investicijos. Nuo seniausių laikų žmonijai yra žinomi prekių mainai - pirmykštėse visuomenėse jos dažniausiai vyko tarp vienos bendruomenės narių; žmogaus praktinei ir kultūrinei veiklai tobulėjant, atsirandant naujoms veikloms formoms, plėtėsi ir santykiai tarp bendruomenių, valstybių. Taip palaipsniui atsirado sąlygos prekių mainams tarp valstybių atsirasti, t.y. tarptautinės prekybos pagrindams formuotis. Šiandiena tarptautinė prekyba užima svarbią vietą daugybės valstybių ekonomikos sistemoje. Taip pat pastebimas tarptautinės prekybos vystimasis, naujų tendencijų, reiškinių atsiradimas- naujų tarptautinių prekybos korporacijų kūrimasis, naujų įstatymų, reglamentuojančių tarptautinę prekybą, priėmimas, šalių sandorių sudarymas ir t.t. Tie pokyčiai radikalūs, todėl drąsiai galima tvirtinti apie kokybiškai naują etapą tarptautinės prekybos srityje.
Tarptautiniai ekonominiai santykiai Lietuvoje dabar įgyja itin aktualią reikšmę. Tai galima paaiškinti pirmiausia tuo, kad Lietuva , pradėjusi žengti rinkos ekonomikos keliu, perorientavo savo tarptautinius ekonominius santykius iš Rytų į Vakarus; antra, - jau rengdamasi narystei Europos Sąjungoje, Lietuva aktyviai didino šalies ekonomikos atvirumą; ir , trečia, - 2004m. Gegužės 1 d. Lietuva tapo ES nare, ir šaliai atsivėrė visiškai naujos galimybės, susijusios su šiuo nauju statusu.
Šiame kontekste ypač didėja užsienio prekybos ir užsienio investicijų reikšmė nacionalinei ekonomikai. Juolab kad eksporto plėtra ir investicijų skatinimas Lietuvoje yra svarbiausi šalies ekonomikos augimo svertai.
Darbo objektas - tarptautinė prekyba ir užsienio investicijos.
Šio kursinio darbo tikslas yra išanalizuoti tarptautinės prekybos ypatumus, sužinoti apie tarptautinę prekybą ir užsienio investicijas Lietuvoje
Tikslui pasiekti keliami uždaviniai:
1. Išanalizuoti pagrindinius tarptautinės prekybos aspektus;
2. Apžvelgti tarptautinės prekybos politikos bruožus;
3. Išnagrinėti užsienio investicijų plėtrą Lietuvoje. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-10-20
DalykasTarptautinės ekonomikos kursinis darbas
KategorijaEkonomika >  Tarptautinė ekonomika
TipasKursiniai darbai
Apimtis31 puslapis 
Literatūros šaltiniai9
Dydis68.63 KB
AutoriusAusra
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2007 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasKlimaitienė
Švietimo institucijaKauno kolegija
FakultetasEkonomikos ir teisės fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Tarptautine prekyba ir uzsienio investicijos [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 31 puslapis 
  • Kauno kolegija / 2 Klasė/kursas
  • Klimaitienė
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą