Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Tarptautinė ekonomika>Lietuvos užsienio prekyba: prioritetai ir perspektyvos

Lietuvos užsienio prekyba: prioritetai ir perspektyvos

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526
Aprašymas

Įvadas. Lietuvos užsienio prekybos analizė. Užsienio prekybos politikos raida. Lietuvos integracija į Europos Sąjungą (ES). Importo ir eksporto motyvai. Lietuvos importas ir eksportas 2005 metais. Lietuvos importas ir eksportas 2006 metais. Lietuvos užsienio prekybos prioritetai ir perspektyvos. Europos Sąjungos (ES) įtaka Lietuvos užsienio prekybai. Lietuvos užsienio prekybos kitimo tendencijos ir perspektyvos. Išvados.

Ištrauka

Temos aktualumas. Užsienio prekyba yra seniausi ir labiausiai paplitę tarptautiniai santykiai. Jie stipriai įtakoja kiekvienos valstybės ekonomikos raidą. Ne išimtis ir Lietuva. Užsienio prekyba stipriai lemia tokius svarbius rodiklius kaip bendrą nacionalinį produktą (BVP), mokėjimų balansą ir kitus, todėl jos praeities analizės jokiu būdu negalima atmesti.
Šalies užsienio ekonominė politika reguliuoja ekonominius santykius su kitomis šalimis. Kiekviena valstybė, atsižvelgdama į savo ūkio būklę, kitus veiksnius, vykdo gana skirtingą užsienio prekybos politiką. Maža Lietuvos valstybė gali tapti didelė tik aktyviai vesdama užsienio prekybą. Šio ekonominio sektoriaus reikšmingumas ir nuolatinis žymus prekybos deficitas, neabejotinai rodo, kad jam reikia skirti didesnį dėmesį.
Lietuvai įstojus į Europos Sąjungą keičiasi tiek vidaus tiek išorės rinkos sąlygos. Naujų griežtesnių standartų atsiradimas, muitų naikinimas ir kiti veiksniai sąlygoja įmonių veiklos galimybes šalyje bei prekiaujant su užsienio rinkomis. Šių sąlygų nagrinėjimas ir tendencijų numatymas šiai dienai yra ypač aktualus.
Europos Sąjungos plėtra atvėrė didžiules galimybes Lietuvos verslui – Lietuva įsiliejo į bendrąją rinka, turinčią daugiau kaip 450 milijonų vartotojų. Lietuva ne tik tapo bendrosios rinkos nare - ji taip pat dalyvauja ES išorinės ekonominės politikos formavime. Svarbi užduotis mūsų ūkiui yra ne tik atlaikyti išaugusią konkurenciją, bet ir pasinaudoti gerokai didesnės vidaus rinkos pranašumais bei didesniu kitų rinkų atvirumu, siekiant spartaus ekonomikos augimo.
Darbo tikslas - Išanalizuoti Lietuvos užsienio prekybos raidą ir struktūrą, įvertinti esamą padėtį ir apžvelgti Lietuvos užsienio prekybos prioritetus bei perspektyvas.
Tyrimo metodai. Darbe atlikti tyrimai yra žvalgomojo pobūdžio. Darbe naudojami lyginamoji ir statistinių duomenų analizė, grafinio modeliavimo metodai, ekspertų nuomonių palyginamoji analizė.
Tyrimo uždaviniai:
1. Apžvelgti Lietuvos užsienio prekybos raidą;
2. Išnagrinėti Lietuvos užsienio prekybos politiką, siekiant įvertinti Lietuvos narystę ES prekybos politikos kontekste;
3. Apžvelgti Lietuvos prekybos eksporto ir importo rodiklius bei tendencijas;
4. Apžvelgti Lietuvos užsienio prekybos prioritetus ir perspektyvas. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-12-15
DalykasTarptautinės ekonomikos kursinis darbas
KategorijaEkonomika >  Tarptautinė ekonomika
TipasKursiniai darbai
Apimtis24 puslapiai 
Literatūros šaltiniai19
Dydis50.34 KB
Autoriusvika1987
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasDoc. A. Stankaitis
Švietimo institucijaLietuvos Edukologijos universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Lietuvos uzsienio prekyba prioritetai ir perspektyvos [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 24 puslapiai 
  • Lietuvos Edukologijos universitetas / 2 Klasė/kursas
  • Doc. A. Stankaitis
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą