Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Tarptautinė ekonomika>Užsienio valiutų rinka ir jos funkcijos

Užsienio valiutų rinka ir jos funkcijos

  
 
 
1234567891011121314151617181920
Aprašymas

Įvadas. Valiutų rinka. Tarptautinė valiutų rinka. Tarptautinė valiutų rinkos samprata. Tarptautinės valiutų rinkos dalyviai. Arbitražas tarptautinėje valiutų rinkoje. Valiutų kursai. Fiksuoti valiutų kursai. Plaukiojantys valiutų kursai. Realus ir nominalusis valiutų kursai. Valiutų kursus lemiantys veiksniai. Valiutų kursų kitimo priežastys. Fiksuotų ir plaukiojančių valiutų skirtumai, pranašumai, trūkumai. Išvados.

Ištrauka

Pinigai - visuotinai pripažintas ekvivalentas, tačiau visuomet kildavo problemų, kai reikėdavo palyginti skirtingų piniginių vienetų vertes. Matyt todėl sidabras ir auksas turėjo šiuo atžvilgiu privalumų prieš kitas mokėjimo priemones ir iš jų ilgą laiką buvo kaldinami įvairūs pinigai. Per amžius įvairiose šalyse susiformavo savita valiuta, t.y. skirtingi pinigai, turintys nevienodą perkamąją galią. Tarptautiniuose prekių ir paslaugų mainuose reikėjo ir tarptautinių atsiskaitymų, tačiau esant skirtingoms valstybių valiutoms sudėtinga buvo nustatyti jų kursus, t.y. vienos šalies piniginio vieneto keitimo koeficientą į kitos šalies pinigus. Istorijos eigoje matyti, jog valiutų kursai priklausė nuo vyravusios valiutų sistemos, kurioje pagal atitinkamą paritetą buvo skaičiuojami kursai. Ilgainiui įsikūrė įvairių tarptautinių organizacijų, reguliuojančių pasaulinę finansų rinką, kurios sudėtinė dalis yra ir tarptautinė valiutų rinka.
Valiutų kursas yra svarbus keliais aspektais. Vienas iš jų yra tas, kad valiutų kursas yra naudojamas tarptautiniams atsiskaitymams, susijusiems su užsienio prekyba, patarnavimų teikimu, kredito ir kapitalo judėjimu, turizmu, politikos ir kultūros ryšiais.
Valiutos kursas leidžia vartotojams ir gamintojams vienoje šalyje išversti kita valiuta nustatytas prekių, paslaugų, išteklių ir turto kainas į savo pačių valiutą, kad galėtų tiksliai palyginti vertes.
Valstybių tarptautiniai ekonominiai santykiai reikalauja, kad jų nacionalinės valiutos būtų tarpusavyje palygintos. Tai pasiekiama per valiutų rinką. Valiutų rinka yra tik viena iš rinkos formų, kurioje vyksta įvairių valiutų mainai. Tokios rinkos finansiniai instrumentai – įvairių šalių pinigai (banknotai, monetos, vertybiniai popieriai). Valiutų rinkoje veikia tie patys dėsningumai kaip ir prekių rinkoje. Visų pirma tai paklausos ir pasiūlos dėsniai, dėl kurių sąveikos susidaro valiutos kursas.
Nacionalinio piniginio vieneto kaina, išreikšta kitos šalies piniginiais vienetais, vadinama valiutos kursu.
Kita vertus, nacionalinės valiutos kursas yra ypatinga kaina, nes ji susieja visas vidines kainas (t.y. kainas šalies viduje) su visomis kainomis užsienyje. Todėl valiutos kurso pasikeitimai gali paveikti šalies gamybos lygį, o kartu ir užimtumą.
Valiutų rinkoje kaip ir bet kurios prekės rinkoje, pasikeitus paklausai ar pasiūlai, keisis ir valiutos kursas.
Šiame darbe mes aptarsime valiutos rinkas ir jų funkcijas. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2009-01-18
DalykasTarptautinės ekonomikos kursinis darbas
KategorijaEkonomika >  Tarptautinė ekonomika
TipasKursiniai darbai
Apimtis18 puslapių 
Literatūros šaltiniai8
Dydis54.36 KB
AutoriusKarolis
Viso autoriaus darbų20 darbų
Metai2008 m
Klasė/kursas4
Mokytojas/Dėstytojasdoc. dr. A. Juozapavičienė
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasEkonomikos ir vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Uzsienio valiutu rinka ir jos funkcijos [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 18 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • doc. dr. A. Juozapavičienė
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą