Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Tarptautinė ekonomika>Tarptautinės prekybos liberalizavimo problemos

Tarptautinės prekybos liberalizavimo problemos

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839404142434445464748495051525354555657585960616263646566676869707172737475767778
Aprašymas

Įvadas. Tarptautinė prekyba. Tarptautinės prekybos bruožai. Tarptautinės prekybos privalumai. Tarptautinės prekybos pranašumai. Tarptautinės prekybos prieštaravimai. Tarptautinės prekybos struktūra ir tarptautinės prekybos pobūdis. Tarptautinės prekybos prekinė struktūra. Lietuvos užsienio prekybos pobūdis ir prekinė struktūra. Konkurencingos besivystančios šalys, jų žemės ūkio politikos prioritetai bei eksporto proveržio sritys. Laisvosios prekybos asociacijos ir muitų sąjungos. Laisvoji prekyba ir protekcionizmas. Europos Sąjunga (ES). Kelyje link glaudesnių ir liberalesnių tarpusavio valstybių prekybinių santykių. Prekybos kliūtys. Laisvas prekių judėjimas. Laisvas paslaugų judėjimas. Laisvas kapitalo judėjimas. Nauda Bendrijai ir valstybėms nariams. BSTP — bendrasis susitarimas dėl prekybos ir muitų. GATT įvykusios konferencijos (raundai). Pasaulinė prekybos organizacija. PPO (Pasaulio prekybos organizacijos) nauda. PPO (Pasaulio prekybos organizacijos) didžiausias ir karštai siekiamas tikslas. Lietuvos įstojimas į PPO (Pasaulio prekybos organizaciją). Lietuvos atstovavimas PPO (Pasaulio prekybos organizacijoje) po 2004 m. gegužės 1 d. PPO (Pasaulio prekybos organizacijos) organizacinė struktūra. Pagrindiniai PPO (Pasaulio prekybos organizacijos) principai. PPO (Pasaulio prekybos organizacijos) funkcijos ir kita veikla. Pasaulio prekybos organizacijos konkurencijos politika. Pagrindiniai PPO (Pasaulio prekybos organizacijos) ir GATT skirtumai. Pasaulio prekybos organizacijos įvykusios ministrų konferencijos. Dohos derybų raundas. Derybos dėl žemės ūkio. Dohos derybų raundas – dvišalis procesas. Daugiau nei derybos dėl prekybos žemės ūkio produktais. Besivystančių šalių diferencijavimas. Iš skeptikų pusės. Išvados. Priedai (4 psl.).

Ištrauka

Prekybos istorija, kaip žinoma, turi beveik tokias pat senas šaknis, kaip ir civilizacijos raida, ji netgi siekia pačius žmonijos atsiradimo laikus. Prasidėjusi nuo paprastų natūrinių mainų tarp šalia gyvenančių žmonių, iš pradžių ji paplito tarp įvairiausio plauko genčių, vėliau peržengė valstybių sienas ir išsivystė iki to, ką mes vadiname tarptautine prekyba. Vykdant pasaulinę prekybą, skiriamos dvi pagrindinės politikos: ekonominis protekcionizmas ir liberalizmas. Šiame darbe nagrinėjama pastaroji, aptariama, kas yra liberalizmas, kokios naudojamos priemonės liberalizuojant tarptautinę prekybą, bei daugiausiai dėmesio skiriama šios metodikos privalumų ir trūkumų analizei. Tarptautinė prekyba – tai pardavimo ir pirkimo procesas, vykstantis įvairiose šalyse tarp pirkėjų, pardavėjų ir tarpininkų. Šis procesas vyksta kasdien tarp įvairiausių pasaulio šalių. Tai pasaulinė prekyba ir ji yra kuo efektyvesnė tuo atveju, kai ji yra liberali, tuomet susidūriama su tikrai mažesnėmis problemomis ir sunkumais. Taigi pasaulio prekybos liberalizavimą galima apibrėžti kaip sąvoką, tai yra kuri nusako valstybės vykdomą ekonominę politiką kitų šalių atžvilgiu, suteikiančią didesnes galimybes užsienio gamintojams savo produktus ar prekes laisvai įvežti ir jais prekiauti tam tikros šalies vidaus rinkoje. Tokiu būdu prekiaujančios šalys įgyja nemažus bei teigiamus gamybos specializacijos privalumus. Mūsų kursinio tikslas aptarti tos pasaulio prekybos liberalizavimo visą procesą, jos eigą ir didesnes problemas su kuriomis buvo susidurta. Pasitelksime į pagalbą Lietuvą kaip praktinį pavyzdį. Pateiksime pavyzdžių susijusių, Lietuvos, kaip PPO narės. Narystė PPO Lietuvos prekybai teikia stabilumo ir patikimumo, o tai itin svarbu mūsų prekybos partneriams bei investuotojams, skatina eksporto plėtrą – stiprina konkurenciją bei gerina verslo sąlygas. O taip pat pasitelksime ir keletą kitų ES šalių. Kaip žinoma, norint įstoti į ES, pirma reikia tapti pilnaverte PPO nare. Savo išvadas darysime remdamiesi prielaidomis susijusiomis su šių šalių tiek tarpusavio, tiek prekybos su kitomis šalimis atveju bei pavyzdžiu. Aprašysime kaip tam tikros valstybės taiko pagrindines užsienio prekybos liberalizavimo priemones – susijusias su muitų mokesčių ir prekybos suvaržymų panaikinimais ir atsisakymais kitokių prekybos liberalizavimo varžymų.
Savo darbe taip pat gilinsimes į PPO kaip ekonominės organizacijos veiklą susijusią su pasaulinės prekybos libralizavimu, organizacijai prieš akis iškilusiomis problemomis ir tų problemų išsprendimais, nes būtent Pasaulio prekybos organizacija (PPO) yra pagrindinė tarptautinė organizacija, sprendžianti klausimus, susijusius su tarptautinės prekybos normomis. Normos, kurios yra priimtos ir nuspręstos besąlygiškai jų turi laikytis visos PPO narės. Manome, kad ši tema buvo aktuali anksčiau, bet dabar ji yra dar aktualesnė. Tai svarbi tema, sprendžiant klausimus bei uždavinius, susijusius su pasaulio šalių tarptautine prekyba ir tų prekybos santykių liberalizavimu. Taigi darbe bus nagrinėjamos dvi dalys: teorinė ir praktinė. Stengsimes, kad šios abi dalys esančios mūsų kursiniame darbe, kaip galima produktyviau ir suprantamiau supažindintų su mūsų pasirinkta tema.
Informaciją šiam kursiniam darbui rinkome visi kartu: medžiagos parinkimas, teksto rinkimas, apipavidalinimas, todėl mūsų indėlis į darbą yra vienodas. Rengiant kursinį darbą buvo naudojamasi ekonomikos teorijos šaltiniais, svarbiausi literatūros šaltiniai, kuriais buvo remtasi, yra Europos Sąjungos, Lietuvos Statistikos departamentų informacija. Taip pat rėmėmėmės vadovėliais, enciklopedija, pasaulio prekybos organizacijos serijiniais leidiniais, internetine duomenų baze, vadovėliais skirtais ekonominių specialybių studentams. Papildomą medžiagą susijusią su kursiniu, rasite priedų skyrelyje. Manome ir labai tikimes, jog šis darbas jums patiks. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2009-02-06
DalykasTarptautinės ekonomikos kursinis darbas
KategorijaEkonomika >  Tarptautinė ekonomika
TipasKursiniai darbai
Apimtis76 puslapiai 
Literatūros šaltiniai12
Dydis118.52 KB
Autoriushydrogen
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2009 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasKrutkienė
Švietimo institucijaVilniaus verslo kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Tarptautines prekybos liberalizavimo problemos [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 76 puslapiai 
  • Vilniaus verslo kolegija / 2 Klasė/kursas
  • Krutkienė
  • 2009 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą