Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Tarptautinė ekonomika>Olandijos socialinės ir ekonominės raidos ypatumų analizė

Olandijos socialinės ir ekonominės raidos ypatumų analizė

  
 
 
1234567891011121314151617
Aprašymas

Įvadas. Šalies socialinės ir ekonominės tendencijos. Nyderlandų BVP dinamika. Nyderlandų investicinis patrauklumas. Nyderlandų padėtis verslo ciklų teorijos požiūriu. Fiskalinė politika. Monetarinė politika. Užimtumo ir nedarbo situacija. Tarptautinės prekybos apimtys. Lietuvos BVP dinamika. Lietuvos investicijos. Lietuvos padėtis verslo ciklų teorijos požiūriu. Lietuvos fiskalinė politika. Monetarinė politika. Lietuvos užimtumo ir nedarbo situacija. Ekologinė gamyba Olandijoje. Ekologiniai ūkiai Olandijoje. Išvados.

Ištrauka

Šalies ekonominę raidą lemia šalies rinkos santykiai, gebėjimas bendrauti su kitomis valstybėmis, komunikuojant su jomis per eksportą ir importą. Būtina šalyje sukurti tokią ūkininkavimo sistemą, kuri apimtų skirtingų rūšių, funkcijų ir organizavimo formų ekonominės ir socialinės veiklos visumą.
Referatas parengtas remiantis Olandijos socialine ir ekonomine raida, įvairiomis tendencijomis ir svarbiausiais faktais. Darbe apžvelgiama Olandijos ekonominė raida, kuri lyginama su Lietuvos ekonomine padėtimi. Kiek įmanoma, išsamesnėje analizėje, pateikiami kelerių metų tiek Lietuvos, tiek Olandijos šalių BVP, investiciniai patrauklumai, užimtumo ir nedarbo situacijos.
Analizuojamos šalies socialinių ir ekonominių rodiklių tikslas- įvertinti Olandijos sitauciją kitų šalių atžvilgiu, suprasti, kiek ši šalis patraukli tarp kitų pasaulio valstybių.

Bendri faktai apie Olandiją:
Valstybinė kalba: Olandų
Politinė sistema: paveldima konstitucinė monarchija
Šaliai vadovauja: ministras pirmininkas
Nacionalinė valiuta: euras
Sostinė: Amsterdamas
Gyventojų skaičius: 16, 5 mln.
ES narė nuo: 1957 m.

Yra toks olandiškas posakis, kad Dievas sukūrė pasaulį, o olandai- Olandiją. Ir tai tiesa, kadangi olandai fiziškai iškėlė žemę iš jūros savo valstybei sukurti.
Olandija (arba Nyderlandai) - šalis, kurios pavadinimas, kilęs nuo žodžio " miškingas kraštas", nors šiandien, šią šalį pasaulis žino, kaip gėlių ir liberalios visuomenės regioną.

Šalies socialinės tendencijos

Švietimas

Olandijoje vaikai mokyklą gali pradėti lankyti nuo 4 metų, tačiau mokymas yra privalomas nuo 5 metų amžiaus. Mokyklos lankymas privalomas visiems 5 - 16 metų amžiaus vaikams, ilgesnį laiko tarpą gyvenantiems Nyderlanduose, nepaisant jų tautybės ar religijos. Mokslo metai Nyderlanduose trunka nuo rugpjūčio mėn. 1 d. iki liepos 31 dienos.
Lietuvoje vaikai mokyklą gali pradėti lankyti nuo 6 metų, tik išskirtiniais atvejais, jei vaikas yra itin imlus ir pasiruošęs, leidžiama eiti ir nuo 5 metų amžiaus. Mokyklos lankymas privalomas visiems 6- 16 metų amžiaus vaikams. Mokslo metai Lietuvoje trunka nuo rugsėjo 1 d. iki gegužės 31 d.

Socialinė apsauga
Olandijoje, įmokas į socialinį draudimą perveda darbdavys. Ligos atveju darbdavys privalo 2 metų laikotarpyje mokėti 70 proc. gauto darbo užmokesčio. Neįgalumo atveju, asmuo gali kreiptis dėl invalidumo pašalpos. Dauguma Nyderlandų gyventojų yra apdrausti privalomuoju sveikatos draudimu, medicinos priežiūros išlaidoms padengti.
Lietuvoje, taip pat kaip ir Olandijoje, įmokas į socialinį draudimą perveda darbdavys. Yra mokamos keleto rūšių pašalpos. Tai: ligos pašalpa, motinystės pašalpa, tėvystės, profesinės reabilitacijos pašalpos ir kt. Ligos atveju pašalpa iš darbdavio turi būti ne mažesnė kaip 80 %. Ligos pašalpos dydis priklauso nuo asmens užpraeito kalendorinio ketvirčio, buvusio prieš laikinojo nedarbingumo nustatymo mėnesį. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTarptautinės ekonomikos referatas
KategorijaEkonomika >  Tarptautinė ekonomika
TipasReferatai
Apimtis15 puslapių 
Literatūros šaltiniai19
Dydis84.39 KB
AutoriusLaura
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2008 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasDaiva Andriušaitienė
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
FakultetasVerslo vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Olandijos socialines ir ekonomines raidos ypatumu analize [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 15 puslapių 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • Daiva Andriušaitienė
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą