Išplėstinė paieška
 
 
 

Globalizacija (10)

  
 
 
12345678910
Aprašymas

Globalizacijos samprata, sritys, stiprėjimo priežastys, etapai. Globalizacijos samprata. Globalizacijos etapai. Globalizacijos sritys. Globalizacijos stiprėjimo priežastys.

Ištrauka

Pastaruoju metu vis dažniau kalbama apie globalizaciją. Šis terminas vartojamas įvairiose kontekstuose, talpinant ir teigiamus ir neigiamus šio reiškinio aspektus. Globalizacijos kaip reiškinio atsiradimas siejamas su XX a. antrąja puse kai ėmė stiprėti tarptautinės organizacijos, plėstis transnacionalinės organizacijos ir didėti ekonominė nepriklausomybė tarp valstybių.
Globalizacijos samprata.
Kalbant konkrečiai apie globalizacijos samprata tikslaus, plačiau pripažinto apibrėžimo nėra. Žodis globalizacija kilęs iš žodžio "global" (angl. "pasaulio, pasaulinis"). Žodis global skirtingose kalbose gali įgyti skirtingas reikšmes, bet bendriausia jo reikšmė yra erdvinė geometrinė figūra. Pasak Meydan Larousse "global" tai "visuotinai apsiimtas". Prancūzų kalboje šis terminas reiškia "vienarūšiškumą". Pasak kai kurių tvirtinimų, terminas globalizacija pirmą kartą buvo pavartotas 1980 metais prestižiniuose Amerikos Harvaro, Stanfordo ir Kolumbijos koledžuose ir išpopuliarintas šių aplinkų. Kita nuomonė, kad globalizacijos formavimosi užuomazgas ir prognozes aprašė Amerikos verslininkas, ministras Charles Taze Russel, 1897 metais pavartodamas terminą "korporaciniai gigantai".
Globalizacija visų pirma gali būti suprantama kaip visų šiuolaikinio socialinio gyvenimo aspektų (nuo kultūrinio iki kriminalinio, nuo finansinio iki dvasinio) tarpusavio ryšio plėtotė, gilėjimas iš greitėjimas pasauliniu mastu (Held D. ir kt., 2002). Skeptikai Hirstas ir Thompsonas įrodinėja, kad globalizacija tai mitas, kuris maskuoja tarptautinę ekonomikos segmentaciją į tris regioninius blokus. Transformacionalistai, Rosenau ir Giddens, teigia, kad globalizacija neturi istorinio pretendento, nes valstybės ir visuomenės visame pasaulyje patiria didžiulius pokyčius, nes stengiasi prisitaikyti prie labiau tarpusavyje susieto, tačiau labai neapibrėžto pasaulio (Giddens A., 2001). O hiperglobalistai teigia, kad šiuolaikinė globalizacija tai nauja era, kur visos tautos vis labiau paklusta globaliai rinkai. Visų atstovų nuomonės apie globalizaciją skirtingos, tačiau apibendrinant visų trijų krypčių nuomones galima rasti ir panašumų. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTarptautinės ekonomikos namų darbas
KategorijaEkonomika >  Tarptautinė ekonomika
TipasNamų darbai
Apimtis9 puslapiai 
Literatūros šaltiniai12 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis85.89 KB
AutoriusMarina
Viso autoriaus darbų13 darbų
Metai2010 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasStepanienė
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
FakultetasSocialinės politikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word 2007 Globalizacija (10) [speros.lt].docx
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Namų darbai
  • 9 puslapiai 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • Stepanienė
  • 2010 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą