Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Tarptautinė ekonomika>Tarptautinė prekyba (21)

Tarptautinė prekyba (21)

  
 
 
12345678910
Aprašymas

Įvadas. Tarptautinė prekyba. Tarptautinės prekybos ekonominės prielaidos. Tarptautinės prekybos nauda. Tarptautinės prekybos rizika. Šalies rizika. Importo ir eksporto motyvai. Išvados.

Ištrauka

Aktualumas. Tarptautinė prekyba yra vienas iš svarbiausių pasaulio ūkio globalizacijos veiksnių. Dabartinėmis sąlygomis nė viena šalis negali pasiekti ekonominio augimo, aktyviai nedalyvaujant tarptautinėje prekyboje. Atskirų šalių padėtis pasaulinėje ekonomikoje ir įvairių prekių rinkose yra skirtinga. Gindamas savo interesus, kiekvienas tarptautinės prekybos dalyvis stengiasi atitinkamai veikti. Kiekvienos šalies ekonomika tampa vis atviresne, ir valstybė vykdanti politiką, turi atsižvelgti į glaudų procesų, vykdančių vidaus ir užsienio šalių ekonomikoje, tarpusavio ryšį.
Problema. Tarptautinėje prekyboje yra daug sunkumų bei rizikos.
Tikslas. Išanalizuoti tarptautinės prekybos prielaidas, naudą, riziką.
Uždaviniai:
1. Aptarti tarptautinę prekybą.
2. Apibūdinti tarptautinės prekybos ekonomines prielaidas.
3. Išanalizuoti tarptautinės prekybos naudą bei riziką.
4. Aptarti importo ir eksporto motyvus.
Objektas. Kaip efektyviau vykdyti tarptautinę prekybą.
Tyrimo metodas. Mokslinės literatūros analizė, palyginimas.


Tarptautinė prekyba yra vienas svarbiausių ir dinamiškiausių pasaulio ūkio globalizacijos veiksnių. Dabartinėmis sąlygomis nė viena šalis negali pasiekti ekonominio augimo, aktyviai nedalyvaudama tarptautinėje prekyboje.
Nors pasaulinės prekybos augimo sparta įvairiose šalyse yra skirtinga, tačiau ji pralenkia pasaulinės pramoninės gamybos augimo tempus. Tokie aukšti tarptautinės prekybos vystymosi tempai atspindi tarptautinio darbo pasidalijimo gilėjimo, gamybos kooperacijos ir specializacijos tendencijas. Eksportuodama produkciją, kiekviena šalis patiria naudą, kuri matuojama skirtumu tarp aukštesnės pasaulinės kainos ir žemesnės vidaus rinkos kainos. Importuodama prekes, kiekviena šalis stengiasi gauti vidaus sąnaudų ekonomiją, atsisakydama tam tikrų prekių gamybos šalyje, kadangi importuojamų prekių kainos mažesnės už gamybos kaštus joms pagaminti šalies viduje.
Atskirų šalių padėtis pasaulinėje ekonomikoje ir įvairių prekių rinkose yra skirtinga. Gindamas savo interesus, kiekvienas tarptautinės prekybos dalyvis stengiasi atitinkamai veikti, tai yra vykdo tam tikrą politiką.
Tarptautinėje prekybos politikoje ilgus metus vyravo dvi susijusios tendencijos:
• siekimas liberalizuoti tarptautinę prekybą panaikinti prekybos apribojimus, trukdančius tarptaudinio darbo pasidalijimo gilėjimo, gamybinių jėgų internacionalizacijos procesus;
• protekcionizmo stiprumas, bandymas apriboti prekių įvežimą į šalį;
Dabartinėmis sąlygomis kiekvienos šalies ekonomika tampa vis atviresne, ir valstybė, vykdydama politiką, turi atsižvelgti į glaudų procesų, vykstančių vydaus ir užsienio šalių ekonomikoje, tarpusavio ryšį. Dabartinėmis sąlygomis valstybė negali pasiekti vidinės ekonomikos pusiausvyros nepasitelkusi užsienio prekybos reguliavimo ekonominių priemonių. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTarptautinės ekonomikos namų darbas
KategorijaEkonomika >  Tarptautinė ekonomika
TipasNamų darbai
Apimtis7 puslapiai 
Literatūros šaltiniai3
Dydis16.72 KB
AutoriusRenata
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2010 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasRupšlaukis
Švietimo institucijaVilniaus kolegija
FakultetasVerslo vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Tarptautine prekyba (21) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Namų darbai
  • 7 puslapiai 
  • Vilniaus kolegija / 3 Klasė/kursas
  • Rupšlaukis
  • 2010 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą